Promotie 10 SSD vps gratis timp de o luna - Oferta limitata

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Oferta limitata de 10 SSD vps gratis timp de o luna.
Cine vrea sa imi trimita urmatoarele date:

Nume si prenume
Adresa de e-mail.

Dupa ce primiti invitatia, va inregistrati cu datele voastre.
Pentru a activa contul e nevoie sa adaugati cartea de credit si autorizarea costa undeva 2 euro care sunt luati in maxim 7 zile.
In contul vostru o sa va spuna ca expira perioada gratis si pentru a nu plati in plus stergeti tooate vps-urile facute.

Costul normal la un vps este de 9.99 euro si are urmatoarea conf:

CPU core: 2
Ram garantat: 2GB
Bust Ram: 4GB
HDD: 50Gb SSD
Lan: 200MB FD
Trafic : Nelimitat

Oferta este limitata, asa ca primii veniti, primii serviti.

Firma in cauza nu imi apartine.
Am primit invite pe e-mail si am posibilitatea sa invit si alte persoane sa beneficieze de aceasta promotie.

Orice serviciu din contul vostru puteti testa gratis timp de o luna.

[HIDE-POSTS=1]https://www.scaleway.com/pricing/[/HIDE-POSTS]
 
Ultima editare:
Multumim foarte mult alex dar poate ne poti spune de un VPS bun cu un pret moderat incercat de tine unde sa ne putem muta in caz ca incep problemele .
 

trimis invitatia.

Multumim foarte mult alex dar poate ne poti spune de un VPS bun cu un pret moderat incercat de tine unde sa ne putem muta in caz ca incep problemele .
Sunt multe care poti incerca. Acum depinde cat esti dispusa sa platesti pe luna.
Poti plati 20 euro pe luna si avea un server doar pentru tine pe SSD unde nu ai probleme, sau ne putem aduna si lua un server mai multi, care il voi administra eu.
Server + cpanel ar ajunge undeva la 100 euro pe luna, fara cpanel si instalat sentora sau zpanel ar fi mai ieftin cu 35$.

La site care le ai tu, cred ca cel de 20 euro (15+TVA) ti-ar merge foarte bine.
 
Sincer mie imi convine la 20 de euro pe luna insa mi-ar mai conveni si mai mult daca ar mai veni inafara de noi doi inca 3 cu un 20 de euro sa luam unul pe care sa-l administrezi tu dupa cum zici la 100 .
 
Sincer mie imi convine la 20 de euro pe luna insa mi-ar mai conveni si mai mult daca ar mai veni inafara de noi doi inca 3 cu un 20 de euro sa luam unul pe care sa-l administrezi tu dupa cum zici la 100 .
Te ajut eu sa faci setarile daca alegi sa stai singura pe server.

Configuratia celui de 20 euro pe luna:
CPU core: 8
RAM: 8Gb DDR3
Swap RAM: 20GB sau cat vrei tu
HDD: 120 SSD
Lan: 200MB FD premium
Trafic: Nelimitat

Configuratie celui unde sa ne aduma mai multi fara cpanel. Pret 74.99 euro
CPU core: 8
Ram: 64GB DDR3
Swap Ram: 64Gb sau cat dorim
HDD: 2x500GB SSD, utilizabil unul. aldoilea functioneaza in oglinda de unde se pot recupera datele in caza de probleme cu cel principal.
Lan: 300MB FD Premium
Trafic: Nelimitat

Amundoua au si varianta de HDD normal de 1-2TB.

Acum alege.
 
Inainte se chemau online labs, am testat serverele la ei de cand erau proaspat lansati in private beta :D
Apoi au facut un rebranding frumos si acum se numesc scaleway.
E foarte interesanta ideea lor, practic la ei nu cumperi vps, o instanta dintr-un dedicat mare, tu cumperi un intreg server dedicat, mai micut, cu procesor arm.
Preturile sunt destul de competitive, recomand.
 
trimis invitatia.

E foarte interesanta ideea lor, practic la ei nu cumperi vps, o instanta dintr-un dedicat mare, tu cumperi un intreg server dedicat, mai micut, cu procesor arm.
Preturile sunt destul de competitive, recomand.
Ce imi place mult e variata de storage. 0.02 centi per 1Gb per luna. 1Tb ar costa 20euro si nu te txeaza la trafic.
Foarte bun pentru aia cu filme. :p
 
Loading...
Back
Sus