A inebuni facebook de tot.

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Se pare ca sunt pe lista neagra a celor de la facebook. Tocmai am primit restrictie de postare pentru 30 de zile.
Tot ce am facut a fost sa dau reshare la o poza gasita pe facebook.
Eu am primit sanctiune pentru ca am postat continut care nu corespunde cu politica facebook, dar ceilalti care au postat aceiasi poza vad ca nu sunt probleme.
Inca exista poza pe facebook pe multe conturi.

Ce pot intelege de aici? Si am dat reshare nu postare la poza.
Screenshot_35.png
 
30 de zile????????????? PAi astia sunt nebuni rau. Eu maxim am luat 7 zile. Poza aia de sus o stiu de o bucata buna de vreme. Daca s-ar misca G+ mai repede as lasa dracului Facebook asta de Tot ( mai ales ce face in ultima vreme) .

Eu nu stiu ceva link de la ei sa vorbesti cu ei si sa clarifici situatia, dar daca afli te rog si mi-l zici si mie. Ca vreau sa le bag ................... prin gurita si dupa sa-mi tot inchida contul. De cateva zile imi tot arata ca se trimite spam de pe contul meu personal. Culmea il accesez doar pe Pc-ul de acasa si pe telefon.

Oricum Alex esti pe locul 1 cu 30 zile restrictie.
Pe locul 2 sunt eu momentan cu 7 zile.
Mai asteptam sa vedem si alte pareri.
 
Am incercat in trecut sa discut, dar nu gasesti pe nimeni. Totul este automat si chiar daca gasesti un moderator disponibil la fel nu te baga in seama.
Pana acum am incercat sa folosesc cat mai corect platforma, dar de acum trag de ea cat se poate.
Am inceput sa imi cresc 5 conturi si atunci sa vezi spam ce fac. Pana acum raportam cand cineva posta virusi dar de la o vreme nu o mai fac. Am cred ca vreo 10 prin lista care posteaza zilnic virusi, dar ma fac ca nu`i vad.


Trecem pe google plus si gata. Sau facem propria retea sociala?
La cati suntem cu site noastre adunate strangem 50k membri. :p
 
se poate intampla si mai rau... si una dintre cauze este ca acest cont este admin la vreo 3 grupuri maricele de fb...multi fac report pt a ramane grupurile fara admini si a le putea spama in voie
PdrXZdR.png
 
Loading...
Back
Sus