Risc mare de neplata Adnow.com

Poți să îmi spui concret cine ești @seroquel ?Id, metodă de plată, suma pe care nu ai primit-o? Ca să îți răspund chiar aici, să rezolvăm problemele public, dacă așa preferi. Măcar să nu mai tragi concluzii greșite despre Adnow că "nu dă banii".
 
Am vorbit pe Skype destul. Sunt cel care o sa va faca plagere pentru neplata ceea ce este frauda. Revin cu o postare despre ce am discutat pe Skype sa stie si ceilalti de pe forum si despre cum a stat si sta situatia.
 
Chiar și când sunt busy, tot vă răspund. Oricum voi îmi scrieți, fie că sunt invisible sau busy, sunt on de luni până vineri, de la 11:00 la 19:00 sau de la 10:00 la 18:00.
 
Ok inteleg ca paypal aveti probleme si am asteptat 4 saptamani dar si webmoney.
Imi spuneti sa ajtept de 2 saptamani au trecut 2 sfarsituri de saptamana si mereu imi spuneti caci plata se face la sfarsit de saptamana.
 
adnow , atata timp cat intarziati platile nu stiu cum ar putea creste reteaua adnow , fin
Ok inteleg ca paypal aveti probleme si am asteptat 4 saptamani dar si webmoney.
Imi spuneti sa ajtept de 2 saptamani au trecut 2 sfarsituri de saptamana si mereu imi spuneti caci plata se face la sfarsit de saptamana.

CE DATE DE LA WEBMONEY AI INTRODUS IN CONTUL DE ADNOW?AI CREAT WMZ PURSE ? AI BAGAT CODUL WMZ CE INCEPE CU Z?
 
Pentru cei care ati optat sa fiti platiti prin Payoneer:
In urma comvorbirilor cu @Adnow am intrat in Live Chat cu cei de la Payoneer. Le-am explicat situatia cu Linkul de comfirmare primit de la Adnow ( nu merge adaugat in contul payonner ) .
Pentru a putea sa adaugati Adnow si sa fiti platiti trebuie sa va creati cont nou Payoneer. Din pacate cei de la Payonner au zis ca e singura solutie.
Eu am contul facut la Payonner prin alta retea ADS si poate din cauza asta.
Cei de la Adnow incerca sa rezolve problema Paypal dar si cea Payonner cu conturi vechi.

Ps: Eu lucrez cu Adnow de peste 1 an jumatate . Nu am avut probleme cu ei niciodata. De accea am incredere ca au sa rezolve situatia si totul sa fie bine.
 
Pentru cei care ati optat sa fiti platiti prin Payoneer:
In urma comvorbirilor cu @Adnow am intrat in Live Chat cu cei de la Payoneer. Le-am explicat situatia cu Linkul de comfirmare primit de la Adnow ( nu merge adaugat in contul payonner ) .
Pentru a putea sa adaugati Adnow si sa fiti platiti trebuie sa va creati cont nou Payoneer. Din pacate cei de la Payonner au zis ca e singura solutie.
Eu am contul facut la Payonner prin alta retea ADS si poate din cauza asta.
Cei de la Adnow incerca sa rezolve problema Paypal dar si cea Payonner cu conturi vechi.

Ps: Eu lucrez cu Adnow de peste 1 an jumatate . Nu am avut probleme cu ei niciodata. De accea am incredere ca au sa rezolve situatia si totul sa fie bine.
Eu am cont nou Payoneer . Si ma confrunt cu aceeasi situatie .
Am asteptat 2 saptamani pana l-au verificat si aprobat . Sa fac altul ?!
 
Ok inteleg ca paypal aveti probleme si am asteptat 4 saptamani dar si webmoney.
Imi spuneti sa ajtept de 2 saptamani au trecut 2 sfarsituri de saptamana si mereu imi spuneti caci plata se face la sfarsit de saptamana.
ciudat ca nu ai primit, ai in meniul balance plata in asteptare cu statutul waiting ?daca nu e inseamna ca nu ai facut pragul ala de plata
 
AdNow nu face decat sa isi bata joc de clienti si asta in mod repetat. Am de primit de la aceasta retea jalnica 150 de dolari de aproape o luna si saptamanal ma amana invocand tot felul de motive. Prima data aveam setat PayPal si dupa o saptamana in care am asteptat degeaba o intreb pe nepoliticoasa persoana care raspunde pe skype de ce este intarzierea. Dupa o zi, ca atata dureaza sa dea un raspuns clar imi spune ca au probleme. La cateva zile imi apare ca mai dureaza TREI saptamani. II spun ca sa gasim alta solutie ca am nevoie de bani care oricum sunt ai mei. Imi spune ca imi poate da doar prin Payonner sau WebMoney. Drept urmare imi fac cont la ambele doar sa stiu ca imi dau odata banii si scap de AdNow. Am reusit sa imi fac la Payonner si dupa o saptamana dupa ce contul a fost gata am pus metoda de plata asteptand in sfarsit banii, dar stupoare. Nici de aceasta data nu era bine. Mai asteptau un link, deci sa mai dureze ceva sa mai traga de timp. Zic bine! atunci schimbam imi WebMoney si imi dati prin Webmoney si cand vine link ul de la Payoneer schimbam. Asadar, acum doua sapatamani am setat Webmoney si asteptam banii la sf saptamanii trecute, dar iar stupoare. Nici acum banii nu au venit. Am vorbit iar cu persoana de pe Skype si imi zice ca e vina mea. Deci obraznicia a atins cote uriase. Intreb de ce am vina cand eu i-am anuntat ca vreau prin Webmoney mai mult am vb cu ea pe skype despre asta si am confirmat si metoda de plata. IMI SPUNE CA MODERATORUL VEDE LA MINE PAYONEER ceea ce este o minciuna deoarece e setat de ceva vreme Webmoney. Si daca nu au vrut WebMoney de ce m-au pus sa imi fac. Tot ce face acum AdNow este sa amane. Drept urmare asa cum i-am zis si celei de pe skype eu in nume personal le fac PLANGERE PENALA la Combaterea Criminalitatii Informatice deoarece este clar ca fac o frauda in momentul de fata. Pentru mine situatia nu se schimba ca imi iau adio de la banii aia dar sa le las ceva in schimb. Sa pacalesti oamenii in acest mod este ceva extrem de jenant. Celor care vor sa se alature imi pot scrie in privat si depun eu o plangere in mod colectiv. M-am uitat si pe alte forumuri si am luat legatura cu mai multi care sunt in situatia asta. Nu o sa dau link-uri aici din respect pentru Roforum. Am un prieten avocat si ne va ajuta el gratis cu toate sfaturile care au legatura cu procedurile. Multumesc. (In poza este contul meu - aproape jumatate de mil de vizualizari si 5820 de clickuri neplatite)
In acelasi timp colaborez si cu alte retele care nu au avut probleme sa faca plata saptamanal si prin web money (dovada este mai jos - poza numarul 3)
PS Astept sa ma contrazica AdNow pentru ca am pastrat toate convorbirile pe care le voi atasa plangerii.
sdsds.JPG wew.JPG
 

Atașamente

  • dfd.JPG
    dfd.JPG
    20,8 KB · Vizualizări: 15
Ultima editare:
NU înțeleg ceva, cum naiba te lauzi că îți crește publisheri când ei amână cu lunile o sumă de 150$ dar să fie mai mare, așa am pățit și eu cu această firmă jalnică acum ceva timp în urmă, ce trece de 50$ cam greu îți mai vezi banii, is praffi.
 
09.05.2016 $46.54 pentru perioada 17.10.2015 - 08.05.2016
Ieri a fost facuta plata prin paypal. Am setat paypal si am asteptat, fara alte modificari. Intradevar astepti circa 1 luna o plata, dar pe mine nu ma deranjeaza sa astept doar sa am garantia ca mereu voi fi platit.
 
@seroquel aka Bogdan Mihaila shame on you! Vorbesti cu mine pe skype și între timp postezi minicuni aici! Îți primești ăia 150 de $ prin Webmoney. Asta după ce îți mai schimbi de vreo 10 ori modaltățile de plată, cum obișnuiești să faci. Crezi că stă Adnow în banii tăi? Crezi că noi câștigăm trăgându-le țeapă publisherilor? Habar nu ai despre ce vorbești. Dacă asta e mentalitatea ta, atunci nu știu ce mai cauți în breasla asta.
Care combatere penală, ce combatere a criminalității informatice, ai vizionat prea multe americane. De unde scoți amenințările astea? Crezi că rezolvi ceva prin scandal? Crezi că ne defăimezi? Hai chill, și așteaptă-ți cei 150$ că nu ți-i bagă nimeni în buzunar!
@fizkode Chill dear că parcă tu ești cel care a fost banned pentru fraudă de clickuri! ;)
 
Deci, dacă @seroquel ține să arunce cu pietre în noi în mod public, atunci o să explic și eu situația, tot public ca să clarificăm lucrurile pentru toată lumea:
Bogdan Mihaila aka @seroquel a avut initial Paypal. A schimbat pe Payoneer. Era submitted pt plată dar avea datele necompletate. I-am trimis link-ul pt. Payoneer. Și-a schimbat între timp pe Webmoney. Nouă ne apărea că are Payoneer, de aceea i-am mai dat link-ul încă o dată dar se pare că nu i-a mers. Am încercat să îi explic frumos, cum își poate activa contul Payoneer altfel, pentru a-și putea primi banii. Nu s-a putut, a insistat pe Webmoney. Și-a pus iar Webmoney. Iar în decursul acestei săptămâni, într-un dintre zile își va primi cei 150$ prin WM.
În momentul în care vă hotărâți să faceți scandal, asigurați-vă în primul rând că la dvs. este totul în regulă. Dacă eram niște țepari nu ne mai numeam Adnow și nu mai ajungeam acolo unde suntem acum.
Cu tact, calm și răbdare rezolvăm orice problemă.
 
va sugerez sa aveti rabdare, Adnow cu siguranta nu sta in 2 lei ai vostri, pe cand se pare ca voi sunteti in stare sa dati si in cap pentru ei.
au fost si la mine probleme cu platile pana saptamana trecuta dar dupa ce sa rezolvat cu payoneer-ul a revenit totul la normal.

13240496_999087976835752_483139768619029176_n.jpg
 
va sugerez sa aveti rabdare, Adnow cu siguranta nu sta in 2 lei ai vostri, pe cand se pare ca voi sunteti in stare sa dati si in cap pentru ei.
au fost si la mine probleme cu platile pana saptamana trecuta dar dupa ce sa rezolvat cu payoneer-ul a revenit totul la normal.

13240496_999087976835752_483139768619029176_n.jpg
Amice daca tu vrei sa iti astepti banii e problema ta. Eu astept doar sa se faca asa cum este o intelegere initiala.
Si apropo..eu stau in banii retelelor de publicitate ca din asta traiesc, asa cum ele stau in noi ca fara publisher nu castiga nici ele. Cam asta este relatia.
 
Loading...
Back
Sus