Ajuror eroare site wp

coraddo77

Active Member
Registered
Full Member
Salutare,
Cum pot rezolva eroarea de mai jos?
Am verificat fisierul wp-settings si este in regula.
De asemenea, am editat fisierul wp-config, dar fara rezultat.
site-ul este card-sanatate.ro
Multumesc!
Warning: require(/home/jocuriwe/public_html/card-sanatate.ro/wp-includes/class-wp-roles.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/jocuriwe/public_html/card-sanatate.ro/wp-settings.php on line 125

Fatal error: require(): Failed opening required '/home/jocuriwe/public_html/card-sanatate.ro/wp-includes/class-wp-roles.php' (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/jocuriwe/public_html/card-sanatate.ro/wp-settings.php on line 125
 
1. cere acest fisier: card-sanatate.ro/wp-includes/class-wp-roles.php
2. te-ai uitat daca este pe host?
3. daca este recomand sa-l rescrii si apoi incearca
4. conform wordpress, este recomandat sa rescrii totul mai putin wp-config.php si wp-content
5. daca nu merge, incearca sa adaugi 1 in fata la numele fiecarui plugin si chiar thema pentru a le dezactiva. Sau mai simplu redenumesti folderul plugin cu plugins.hold si cand termini il redenumesti la loc.
 
Fisierul class-wp-roles.php lipsea de pe host.
L-am incarcat (sper ca nu m-am grabit aiurea) si acum imi apare:
Fatal error: Cannot redeclare class WP_Roles in /home/jocuriwe/public_html/card-sanatate.ro/wp-includes/class-wp-roles.php on line 26
 
Asta e linia din fisier la care face referire.
Cod:
class WP_Roles {

Incearca punctul 4 care ar trebui sa rezolve problema.
4. conform wordpress, este recomandat sa rescrii totul mai putin wp-config.php si wp-content

Presupun ca nu sau urcat toate fisierele pe host sau din anumite motive au fost sterese.
Sa imi spui daca a rezolvat problema.
 
Revin cu ceva intarziere :)
Am rescris toate fisierele, exact cum ai spus la punctul 4, si s-a rezolvat problema.
Multumesc!!!
 
Loading...
Back
Sus