(Ajutor) Cont facebook dezactivat.

Cyry

VIP Club
Registered
Sponsor
Full Member
VIP Club
Va salut

Saptamanile trecute am creat o pagina de fb despre licente de windows , totul ok . Ieri am am primit notificare cum ca am incalcat regulile bla bla .

Am fost blocat 24h pe profil , ok .
Azi de dimineata m-au deblocat iar pe la ora 16 .. cont dezactivat permanent . Wtf

A intrat , am confirmat identitatea iar la 2h primesc raspuns : contul e dezactivat permanent .
Fac apelari .. nimic . Nici macar motivul nu mi-l zice .
We were unable to review the decision to deactivate your account
Your Facebook account has been deactivated because it did not comply with our Community Guidelines. We have already reviewed this decision and it is final.

Contul respectiv avea 6/7 ani , 4950 prieteni , pagini mii de poze etc . Pozele si prietenii nu ar fi o problema (creez arhiva si o descarc) , insa paginile care le aveam unde eram doar eu admin ... s-au dus .

Intrebare :
Pot recupera acel cont , acele pagini macar ?


Ms .
 
  1. Paginile nu le poți recupera, asta doar daca ai avut un alt cont de rezervă la care ai dat acces de admin, asa cum am facut eu la unele.
  2. Eu cred ca acum o luna am primit la fel si inca este dezactivat. A mai fost odata si dupa 9-11 luni a fost reactivat.
  3. Nu esti singurul in aceasta situație. Pe extern sunt 10 de mii de conturi dezactivate zilnic fara motiv.
  4. E posible daca insiști sa îți reactiveze contul.
 
  1. Paginile nu le poți recupera, asta doar daca ai avut un alt cont de rezervă la care ai dat acces de admin, asa cum am facut eu la unele.
  2. Eu cred ca acum o luna am primit la fel si inca este dezactivat. A mai fost odata si dupa 9-11 luni a fost reactivat.
  3. Nu esti singurul in aceasta situație. Pe extern sunt 10 de mii de conturi dezactivate zilnic fara motiv.
  4. E posible daca insiști sa îți reactiveze contul.
Pffff
 
Acum depinde și ce ai făcut... Știu scamuri la greu cu licențe Windows pe FB. Depinde de cine te-a raportat. Nu ai șanse să îți recuperezi contul
@AlexH contul lui @Cyry nu a fost dezactivat fara motiv, depinde de reclamații
 
Ultima editare:
Acum depinde și ce ai făcut... Știu scamuri la greu cu licențe Windows pe FB. Depinde de cine te-a raportat. Nu ai șanse să îți recuperezi contul
@AlexH contul lui @Cyry nu a fost dezactivat fara motiv, depinde de reclamații

Mi-au sters si pagina respectiva ieri , pana si cover ul paginii unde aparea o mana pe o tableta cu windows . E ceva omfg ....
iar apoi azi , profilul down .
 
Mi-au sters si pagina respectiva ieri , pana si cover ul paginii unde aparea o mana pe o tableta cu windows . E ceva omfg ....
iar apoi azi , profilul down .
La fel am patit si eu. Mi-a inchis profilu principal creat in 2010. Mi-a cerut un document pentru verificarea identitatii si le-am trimis permisul mascand ultimile cifre de la cnp. Dupa o saptamana imi spune exact ca la tine ca, contul a fost dezactivat definitiv. Fuck Facebook!!!! Am pierdut unele pagini. La cateva aveam dat acces ca admin pe alt cont de rezerva! Am pierdut 5 pagini si vreo 5 grupuri!!! Am observat ca in ultimul timp cenzura a crescut foarte mult!
 
Salutare. Am intampinat problema ta, iar de atunci am luat cateva masuri.
Profilele unor veri si parintilor, carora le-am atasat paginile fb. (si nu putine la nr, undeva la 30 cu peste 1 milion de fani), grupuri de fb cu pete 500 k .
Dupa acea masura, mi s-a mai blocat definitiv un cont, dar am putut salva tot prin back-upl despre care vorbeam mai sus....

Succes!
 
Se poate recupera orice cont FB , blocat, dezactivat etc... Dar costa mult, se merita numai daca ai pagini foarte valoroase in el... Costa de la 2.000 $ in sus, prin escrow, succes 100%. Nu eu ofer acest serviciu, spun doar ca se poate.
 
Loading...
Back
Sus