Ajutor incepator

krystann

Member
Registered
Full Member
Salut,

De ceva timp am inceput sa urmaresc niste tutoriale si sa invat webdesign. Folosesc ps, insa uneori ma mai blochez. De exemplu, in cazul de fata, urmaresc videoul de mai jos, iar la secunda 0:52 am ceva probleme. Adica, dupa selectarea Pen Tool, tipu zice ca prin al doilea click sa selectam Strike Path, insa eu nu pot nici cum, adica e blocata acea optiune. Poate fii de vina si versiunea ps-ului?



Multumesc
 
De ceva timp am inceput sa urmaresc niste tutoriale si sa invat webdesign
Faptul ca inveti photoshop nu este web design, ci graphic design. Daca vrei sa te apuci de web design iti recomand sa citesti carti despre UX si UI, pentru ca te va ajuta mai mult acum la inceput, cat inveti graphic design. Iti formeaza gandirea de web design si iti va fi mai usor pe mai tarziu.
 
Faptul ca inveti photoshop nu este web design, ci graphic design. Daca vrei sa te apuci de web design iti recomand sa citesti carti despre UX si UI, pentru ca te va ajuta mai mult acum la inceput, cat inveti graphic design. Iti formeaza gandirea de web design si iti va fi mai usor pe mai tarziu.
Multumesc de sfat!
Spune-mi ce photoshop folosesti ca sa incerc sa te ajut...
Am folosit PS CS2, am vazut ca acolo tipu face in CS5 de aceea daca am intrebat de versiune. Desi e veche versiunea ce am folosit-o m-a ajutat sa inteleg intr-o masura mica ps-ul, astazi scot o versiune mai noua!
Multumesc
 
Loading...
Back
Sus