Angajare: Programator + Webdesign

Îți dai seama din anunț ce fel de persoana dorește dacă vrea 2 în 1. No offence dar programatorul e programator, designerul e designer și seoist-ul e seoist. Nu zic că nu trebuie să existe legături între ei, în special de comunicare dar mi se pare aiurea conceptul de 2 în 1 sau 3 în 1. Chiar a fost o discuție în trecut cum că X a programat nu știu ce platformă dar la partea de seo era praf și toți au aruncat vina spre el. Ca să fie clar, un programator foarte bun nu e la fel de ”foarte bun” și pe seo sau la fel de ”foarte bun” și pe design. Există și cazuri dar tocmai din acest motiv există echipă/ angajați, fiecare cu atribuțiunile sale :)

PS: Programator avand cunostinte webdesign înseamnă multe lucruri. Ce fel de cunoștințe? Medii, avansate? Full-time la sediu? De acasă? etc etc etc etc
Cu un astfel de anunț din 10 cuvinte ai toate șansele să găsești persoana potrivită....
 
Este relativ simplu: este nevoie de un programator + nivel de cunostinte medii , full time de acasa , Poate lucra si cu themplate de pe internet: Doresc realizarea a cateva website-uri mici.
 
foarte bun nu e la fel de ”foarte bun” și pe seo sau la fel de ”foarte bun” și pe design
Expert inseamna sa stii cat mai multe lucruri despre cat mai putine lucruri
 
Este relativ simplu: este nevoie de un programator + nivel de cunostinte medii , full time de acasa , Poate lucra si cu themplate de pe internet: Doresc realizarea a cateva website-uri mici.
platforme? custom sau wordpress/drupal etc ?
Trimite-mi detalii pe PM!
 
Loading...
Back
Sus