Recenzie Avengers - Captain America Civil War - Spoiler

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Am fost astazi sa vad filmul Avengers - Captain America Civil War la cinema. Merg la cinema doar la filme care sunt disponibile in 3D ca in 2D pot astepta sa le vad acasa.
Din pacate mult asteptatul 3D s-a lasat asteptat pentru ca cei de la cinema au gresit rola de film, asa ca am vazut cu totii filmul in 2D.
In timpul filmului am postat pe twitter unde am cerut banii inapoi. Care i-am primit la final, dar tot sunt nemultumit ca nu am vazut filmul Captain America Civil War in 3D.

Dar sa revin la film.
Filmul este ok, multa actiune pe mai toata durata la film, prezentarea de noi eroi si chiar destramari acolo unde te astepti mai putin. Filmul este ptuin diferit fata de restul din seria Avengers si este posibil sa fiti putin dezamagiti.

In Captain America Civil War se vorbeste chiar romaneste si prezentat si bucurestiu si cred ca o parte din actiuni sau desfasurat chiar in bucuresti, dar nu sunt sigur.
Se pare ca Romania a devenit o tara importanta in lumea Marvel dupa ce in ultimul episod din Marvels Agents of S.H.I.E.L.D actiunea se desfasoara tot in Romania.

M-am bucurat mult cand am vazut ca Marvel a schimbat actorul pentru SpiderMan, cel din ultimele doua filme ma enerva foarte mult si nu avea fata de un astfel de Rol.

Ideea de baza sa spun asa la tot filmul este legat de Alegerile fiecaruia dintre noi si indiferent care este aceasta in mintea noastra crede ca estea cea Dreapta si care ar trebui urmata cu totii. Plus daca este sa avem incredere in guvern sau coalitii gen UN sau nu.
Capitan America si IronMan incep ca prieteni si sfarsesc ca dusmani de moarte, plus ne mai arata ca oricand se va gasi cineva mai important decat noi.

Cine a urmarit benzile desenate si cunoaste poveste o sa vada cateva modificari, dar nu asa mari incat sa nu poti trai fara ele. Cu siguranta va exista alte filme ca de acum incepe actiunea.

Filmul este ok si se merita sa mergeti daca aveti posibilitatea de 3D, pentru 2D asteptati pana apare pe micile ecrane.

Trailer Aici.
 
A fost bun filmul. Poate putin lungit mai mult decat trebuia, dar si bucatile de comedie cu Spiderman au fost apreciate. Recomand!
 
Loading...
Back
Sus