Care este cel mai bun browser web?

Care este cel mai bun browser web?

  • Chome

  • Firefox

  • Safari

  • Tor

  • Opera

  • Altul


Rezultatele sunt vizibile doar după vot.

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
In opinia voastra care este cel mai bun browser web?
Puteti alege pana la 3 browser cand votati.

Eu folosesc chrome pentru majoritatea site-urilor, apoi firefox cand e nevoie sa folosesc un alt browser si pentru altele folosesc Tor browser.
Chrome pentru mine este cel mai bun.
 
Si eu folosesc Chrome, dar parca si Opera e bun. Se aseamana un pic cu Chrome.
Cica in catva timp o sa se faca un update la Chrome pentru a nu mai folosi atatea resurse ( partea asta e proasta la el, cand fiecare tab deschis consuma indepenfent resurse)
 
partea asta e proasta la el, cand fiecare tab deschis consuma indepenfent resurse)
Pai asta e partea buna la chorome si nu partea naspa.
La mozila daca deschizi 100 tab toate ruleaza pe acelasi proces care duce la probleme, pe cand la chrome fiecare tab este un nou proces.
In comparatie cu altele chrome se misca foarte bine si niciodata nu as putea face pe mozila ce fac pe chrome. Plus nu inteleg dece mozila nu a trecut ca chrome de la flashplayer la html 5.
Inca trebuie sa faci update sau install la adobe flash player in mozila, lucru care-l vad foarte rau pentru ca nu mai este sustinut nici macar de adobe.
 
Până acum 2 ani foloseam opera,de atunci am început sa folosesc chrome pe mai toate deviceurile!
 
Dupa mine CHROME este cel mai bun ... <3
Pe CHROME pot sa deschid si 100.....daca fac acelasi lucru pe MOZILA nu se poate plus ca pe mozila daca reusesti sa deschizi 100 de tab trebuie sa astepti sa se incarce primele si dupa sa deschizi altele ca nu merge se blocheaza :)
RECOMAND CHROME
 
Probabil spre surprinderea multora eu nu folosesc Chrome deloc, si nici nu il am instalat deoarece stiu ca il ingreuneaza pe Mozilla Firefox. Asadar folosesc firefox si in proportie de 5% opera.
Recunosc ca sunt un nostalgic si am ramas fidel, insa si datorita Extensiilor cum ar fi:
-Block site
-Flash and Video Download
-Flash Video Downloader
-Majestic Backlink Analyzer
-SeoQuake
-Site Information Tool
-Video Downloader profesional
-Video DownloadHelper
 
Daca ma intrebai acum doi ani sau mai tarziu de doi ani ti-as fi spus firefox, acum chrome, fiindca cum ai zis isi deschide proces pentru fiecare tab, la firefox un singur proces enorm care se poate bloca repede si presupunand ca noi aici facem cam toti la fel, 20+ de taburi deschise si o mie de lucruri, recomand chrome-ul, acum daca folosesti internetul in scop personal cu un singur tab, toate sunt bune !
Parerea mea !
 
Depinde mult de tot...sunt plusuri si minusuri..spre exemplu unele extensii pe care mozilla le are...nu le are si chrome...spre exemplu INFOMENTER, pentru serviciul de inscriere in directoare pe care il fac...
 
Am folosit multi ani Firefox, insa anul acesta m-am despartit cu greu de el si am fost nevoit sa trec la Chrome. Mozila se bloca la multe taburi deschise, cu toate ca au facut update si au trecut pe multithreading.
 
Am folosit pana tarziu Firefox si nu am vrut sa ma despart de el, dar erau diferente mari la upload,download intre ele si am renuntat intr-un final. Fara doar si poate, Chrome este mai rapid in tot.
 
Cred ca Chrome va avea un procentaj, cam acelasi cu cel care ni-l arata in analytics ca este browserul cu care ne sunt accesate site-urile. intre 2/3 si 3/4
 
Loading...
Back
Sus