JOB Caut Agent de Vanzari sau Asistent/a

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Pentru ca am multe de facut si nu prea ma pricep la vanzari, caut persoane cu experienta in vanzari care sa se ocupe de in locul meu.

Iti voi da o lista de servicii, produse pe care va trebui sa le vinzi contra unui comision la care ne vom intelege.
Cine este interesat sa posteze mai jos sau sa ma contacte pe :
YM: hostimm
Skype: alexhardy32

Sau PM direct pe forum.

Lista servicii:

Servicii AlexH destinat Agentilor de Vanzari.

1. Install OS + configurare server + firewall + cpanel sau sentora - Cost 50 euro - Comision 20%
Oferta recomandata celor care detin mai mult de 3 site-uri sau mai mult de 2-3k unici pe zi si vor un host bun. Costul la server este de 16 euro pe luna + tva.

2. Migrare site sau server cu downtime aproape zero, in functie de provider la domeniu. Pentru domeniile .ro se adauga o taxa de 2 euro per site. Comisionul este de 20%

- 1 site maxim 1Gb - 10 euro
- 1 - 10 site-uri maxim 20Gb - 80 euro
- 10 - 50 site-uri maxim 100GB - 165 euro
- migrare server indiferent de numarul de site-uri sau spatiu ocupat - 250 euro


3. Consultare, sfaturi online, life coach.Comision 20%
Acest serveciu include urmatoarele servicii dar nu este limitat la acestea.
cum cresti conversia la un magazin online, lectie optimizare seo, cum generezi lead, cum optimizezi un blog pe wordpress, cum poti genera venituri mai multe cu acelasi reclame, cum poti face bani online, etc.


- costul normal al unei ore pe skype live este de 25 euro pe ora.
- cine comanda minim 30 ore pe luna primeste reducere de 20%. Aici se aplica doar daca clientul a platit in avans cele 30 ore.
- life coach - 50 euro pe ora si daca se doreste sa fiu disponibil la orice ora din zi sau noapte, costul este de 75 euro per ora si achitarea in avans a 30 ore.


4. Analiza si curatare site de coduri mallware/virusi. Comision 20%

- analiza site - cost 5 euro
- curatare site de mallware/virusi - cost 10 euro pe ora


5. Support oficial oferit de firme pe roforum.net Comision 25%

- costul este de 175£ pe an. Aici clientul primeste categorie si titlul custom (vezi adnow.com si mediavenus.com).

Pentru orice firma mica sau mijlocie a oferi support pe un forum public asa cum este roforum.net poate aduce notoritate si cresterea vanzarilor.
Roforum in acest moment este e locul 189k in alexa.com si 2k pe romania.

6. Reclama pe roforum.net Comision 20%

- banner imagine in header apare pe toate paginile cu marime de 728x90. Cost 7 euro pe luna in sistem rotativ cu restul bannerelor.
- banner imagine header in sistem inchiriere spatiu pentru 30 zile. Cost 150 euro si apare doar bannerul la clienti, plus poate adauga pana la 10 bannere pe aceiasi campanie.
- banner in fiecare post din topic sub forma de text + link. Cost 5 euro pe luna
- banner in fiecare post de tip inchiriere spatiu pe 30 zile. Cost 200 euro pe luna si poate adauga pana la 20 link in campanie.
- banner sub primul post de tip imagine + link. Cost 50 euro pe luna
- banner de tip img 250x250 pe homepage in sistem rotativ. Cost 5 euro pe luna
- Backlink pe homepage de tip text + link. Cost 10 euro pe luna
- Backlink in footer pe toate paginile de tip text + link. Cost 15 euro pe luna

7. Research / investigatii pentru aproape orice domeniu. Comision de 10-15%
- costul incepe de la 10 euro pe ora si este in functie de volumul de munca, domeniu/nisa si volumul de informatii oferite catre client.
- daca acest serviciu include si activitate offline atunci costul se ridica la 50 euro pe ora + cheltuielile aferente.

8. Orice alt serviciu la cerere unde costul incepe de la 10 euro pe ora, in functie de tip, volum, timp alocat, etc.



Pentru orice alte intrebari legat de serviciile de mai sus ma puteti contacta pe skype la id: alexhardy32
 
Ultima editare:
Cam toate. De la micul inteprinzator pana la firme mari.
In general servicii dar si produse.

Tu ca agent / asistent te vei ocupa de clienti, eu doar voi face munca din spate. Este treaba ta sa tragi cel mai bun pret si cat mai multe comenzi.
 
AlexH, de ce nu utilizezi un sistem de afiliere?
Cine aduce clienti pentru servicii sau produse primeste comision.
 
la asta m-am gandit si eu. sa fac un shop unde postez serviciile si fiecare care aduce clienti primeste comision.
Te-ai baga sa promovezi?
Depinde ce servicii, oricum imi promovez articolele si nu ar fi greu sa bag 1-2 link-uri de afiliat.
Fa o lista sa vedem despre ce e vorba, cred ca ar fi mai multi interesati sa promoveze.
 
atunci zilele astea voi pune produsele pe site. ca platforma este deaja instalata.
are si sistem de afiliere usor de utilizat.
cam ce comision v-ar atrage?
tinand cont ca vor fi produse, servicii intre 5 si 200 euro.
 
In general la produsele digitale se ofera comisioane mai mari ca la cele fizice.
Cu cat comisioanele vor fi mai mari cu atat afiliatul va fi mai interesat, ramane sa iti faci si tu un calcul sa vezi cam ce procent ai putea oferi.
 
Eu m-am gandit la un procent de 10%, maxim 15%. La fiecare 4 luni mai pot oferi 10% din valoarea comisioanelor realizate. In acest fel esti motivat sa faci cat mai multe vanzari pentru a primi la sfarsitul celor 4 luni o suma mai mare de bani.
Pentru majoritatea nu ar fi greu de promovat si realizat comisioane la serviciile care le ofer. Cand vezi pe un forum sau un prieten care are nevoie de ceva, ii vinzi serviciile mele.
Ma mai gandesc sa fac comisione in functie de categorie/serviciu.
La unele sa pot oferi chiar 30%, la altele doar 10%.

Ideea este, tu ca agent de vanzari va trebui sa faci ofertele si sa incerci sa optii un pret cat mai bun. Eu voi da doar lista de servicii.
 
Servicii oferite de mine:
1. Instalare si configurare vps, server dedicat - comision 20%
2. Curatare si securizare blog wordpress si alte platforme - comision 20%
3. Consult cum sa faci bani online, cum sa iti faci un magazin online, blog, etc. - comision 30%
4. Scraper info de pe aproape orice website. - comision 25%

Cand imi aduc aminte si restul le voi posta.
cei interesati sunt liberi sa faca ofertele dupa bunul plac si sa le promoveze unde vor.
La fiecare trimiestru se ofera un comision de 10% din valoarea comisionelor inregistrare in acea perioada.
 
scraper info pe extern se vinde de la 20 euro in sus, in functie de cerinte si numar de intrari.
8dca017d904ae0acb846988a3d769ee1.png
 
Loading...
Back
Sus