Caut o firma din romania cu vps-uri bune si support

cataspy

Active Member
Registered
Full Member
Salutare, de curand site-urile mele au fost hack, mai exact am gasit in site fel de fel de fisiere care erau codate in base64 + modificare htacces + modificare index.php totul codat in base64. Mai nasol este ca hacker-ul a facut in asa fel incat sa imi modifice toate titlurile de la site-uri inclusiv sa imi adauge 29.000 de indexari in sitemap numai in limba japoneza si chineza ( voi pune mai jos cateva printuri sa vedeti despre ce este vorba ) Faza frumoasa in toate astea este ca firma unde am vps acum chiar nu si-a dat deloc interesul sa imi rezolve si mie problema si stau cu site-urile asa de o saptamana fara sa rezolve nimic, am trimis mesaje peste mesaje, intr-adevar a incercat sa faca nu stiu ce pe acolo dar degeaba ca nu am scapat de problema. Vreau sa va intreb pe voi unde aveti hosting in romania si va ofera support tehnic foarte bun, adica mai pe romaneste sa aibe in doamne iarta-ma habar sa gaseasca virusul ala sau ce mama masii o fii acolo in site :|
Mai jos voi posta codul care il am bagat in htacces + printuri din google ca poate a mai avut cineva problema asta si imi poate spune cum a rezolvat :D
RewriteRule ^([0-9]+)\/([^\d\/]+)([0-9]+)%[0-9]+%[0-9]+-K.*-F.*-%E[0-9]+%[0-9]+%[0-9]+-L.*-([0-9]+).*-[0-9]+.*[0-9]+..*$ ?$2$8=$3&%{QUERY_STRING}[L]
RewriteRule ^([0-9]+)\/([^\d\/]+)([0-9]+)%[0-9]+%[0-9]+-([^\d\/]+).*-([^\d\/]+)-%E[0-9]+%[0-9]+%[0-9]+-L.*-([^\d\/]+).*-[0-9]+.*[0-9]+..*$ ?$8$1=$3&%{QUERY_STRING}[L]
RewriteRule ^([0-9]+)\/([^\d\/]+)([0-9]+)%[0-9]+%[0-9]+-E.*-G.*-%E[0-9]+%[0-9]+%[0-9]+-H.*-(.*).*-F.*-[0-9]+.*[0-9]+..*$ ?$2$1=$3&%{QUERY_STRING}[L]
RewriteRule ^([0-9]+)\/([^\d\/]+)([0-9]+)%[0-9]+%[0-9]+-(.*).*-G.*-S.*-P.*-%E[0-9]+%[0-9]+%[0-9]+-([0-9]+)ILF-H.*-[0-9]+.*[0-9]+..*$ ?$2$1=$9&%{QUERY_STRING}[L]
RewriteRule ^([0-9]+)\/([^\d\/]+)([0-9]+).*[0-9]+.*[0-9]+.*[0-9]+.*[0-9]+.*[0-9]+.*[0-9]+\/MTQ[0-9]+N.*Q[0-9]+N.*E.*MT.*OGI[0-9]+MWJ.*Z([0-9]+).*MWY[0-9]+N.*[0-9]+NTQ.*Y.*([^\d\/]+).*YTZ.*M.*F.*OGU[0-9]+MT(.*).*M([0-9]+)(.*).*MT(.*)[0-9]+N([0-9]+).*MT(.*)[0-9]+N([0-9]+).*X(.*)[0-9]+L.*OGI[0-9]+MWJ.*Z([0-9]+).*MWY[0-9]+N.*[0-9]+NTQ.*Y.*([^\d\/]+).*YTZ.*M.*F.*OGU[0-9]+MTM.*M(.*)==..*[0-9]+$ ?$73$1=$64&%{QUERY_STRING}[L]
RewriteRule ^([^\d\/]+)-([0-9]+)-([0-9]+).*-.*-.*-.*-.*-.*-.*-.*-.*-.*..*$ ?$1$3=$2&%{QUERY_STRING}[L]
RewriteRule ^([0-9]+)\/([^\d\/]+)([0-9]+)%[0-9]+%[0-9]+-K.*-K.*-%E[0-9]+%[0-9]+%[0-9]+-M.*-W.*%E[0-9]+%[0-9]+%[0-9]+.*-G.*-[0-9]+.*[0-9]+..*$ ?$2$1=$3&%{QUERY_STRING}[L]
RewriteRule ^([0-9]+)\/([^\d\/]+)([0-9]+)%[0-9]+%[0-9]+-I.*-S.*-[0-9]+.*[0-9]+..*$ ?$2$1=$3&%{QUERY_STRING}[L]
RewriteRule ^([0-9]+)\/([^\d\/]+)([0-9]+)%[0-9]+%[0-9]+-K.*-L.*-%E[0-9]+%[0-9]+%[0-9]+-V.*-L.*-[0-9]+.*[0-9]+..*$ ?$2$1=$3&%{QUERY_STRING}[L]
RewriteRule ^([0-9]+)\/([^\d\/]+)([0-9]+)%[0-9]+.*..*$ ?$2$1=$3&%{QUERY_STRING}[L]
RewriteRule ^([0-9]+)\/([^\d\/]+)([0-9]+)%[0-9]+.*-[0-9]+.*[0-9]+..*$ ?$2$1=$3&%{QUERY_STRING}[L]
RewriteRule ^([^\d\/]+)-([0-9]+)-([0-9]+)..*$ ?$1$3=$2&%{QUERY_STRING}[L]
RewriteRule ^.*_.*_.*_.*_([0-9]+)_([^\d\/]+)_([0-9]+)_[0-9]+_[0-9]+_$ ?$2$3=$1&%{QUERY_STRING}[L]
Asta am gasti in htacces.
Printul cu rezultatele din google il aveti atasat mai jos.
 

Atașamente

  • print.png
    print.png
    82,4 KB · Vizualizări: 21
Nu cred ca te ajuta nicio firma deoarece este VPS umanaged, tu te ocupi de instalare, tu te ocupi de securizare, etc. Daca doresti sa se ocupe ei atunci iti iei un VPS managed.
 
GazduireEnterprise.ro au o asistenta foarte buna gratis :) ofera chiar si mutarea la cheie de pe serverul tau pe al lor. Nu il folosesc de foarte mult timp, dar imi raspund la telefon si email la orice ora cand am nevoie de ceva.
Probleme cu serverul nu am avut, doar le-am zis sa mai instaleze cate ceva, asa pe la 2-3 noaptea :D


Am mai folosit VPS de la NameBox.ro dar la ei pentru asistenta trebuie sa platesti 133 lei pe luna, in rest serverele sunt bune dar ceva mai scumpe.

EDIT: Fara Link de afiliere. Urmatoarea abatere se sanctioneaza.
 
Ultima editare de un moderator:
Eu cred ca da, am recomandat ceva ce am folosit si ce folosesc in prezent. Nu am aruncat un link aiurea.
 
Poti sa incerci seo24 . ro . sunt niste baieti din Brasov, eu colaborez cu ei de vreo 2 ani.
 
@ombladon112 am discutat si eu cu baietii si chiar mi s-au parut destul de ok, le-am spus din start ca nu ma pricep la servere si vreau neaparat support din partea lor si au zis ca nu exista nici cea mai mica problema, orice am de facut ma vor ajuta cu mare placere, zic ok si ramane de vazut. Voi lua de la ei server. Multumesc pentru recomandare si multumesc la cei care au lasat aici reply la problema mea. :D
 
Loading...
Back
Sus