Ce host recomandati pentru siteuri ***** (filme si seriale cu trafic)

Mihai Chivu

Active Member
Registered
Full Member
Ce host recomandati pentru siteuri ***** (filme si seriale cu trafic)?
Am o retea marisoara de siteuri, insa nu mai sunt multumit de providerul la care sunt acum..

Multumesc
 
resurse cam mari...siteurile mele posteaza automat la cateva zeci de minute....acum am un dedicat la un site din moldova..insa e dauna...
 
Resurse cam mari ce inseamna ? Eu am active 45 vps -uri, 8 dedicate de la mediasecure , 3 de la mxhost , toate de 32GB ram , 16Thread-uri :) astea sunt resurse mari ( aproximativ 2tb trafic zilnic ), te intreb ca sa stiu exact ce sa iti recomand
 
waw....f bn..ma bucur sa stiu ca iti merge :)) ..eu ma refer la ceva mai mic..o retea de circa 10 siteuri..trafic 20-30 k pe zi...
 
Pentru asta iti recomand , mediasecure.org putin cam scumpi dar servici impecabile , eventual iti pot obtine un disscount de al ei ( firma este administrata de un administrator la un forum maricel "rst" )
waw....f bn..ma bucur sa stiu ca iti merge :)) ..eu ma refer la ceva mai mic..o retea de circa 10 siteuri..trafic 20-30 k pe zi...
 
Iti recomand Hzone.ro, eu am un vps de 4gb ram cu traffic pe zi undeva la 30 k si imi merge la secunda tot. Daca vrei poti opta pentru 8 gb ram daca crezi ca vei avea nevoie. Baiatul de la suport este activ mereu si orice problema ai avea in maxim 10 minute se va rezolva, il poti suna oricand sau deschizi un ticket cum iti este mai usor. Daca vrei sa te inregistrezi => http://my.hzone.ro/aff.php?aff=447
 
Hzone,mxhost I-am testat.
Nu sunt buni de nimic ;)
Iti recomand chroot s-au ovh.
Ai putea sa incerci si alfahost.ro daca ai bani nu te va lasa niciodata.
 
@Naruto9 ti-a recomandat ceva si eu iti recomand acelasi lucru.
In ultimii 2 ani am trimis la online.net peste 500 clienti si nimeni nu s-a plans pana acum. Sunt server bune si functioneaza totul perfect.
Alegi ala de 15 euro (nu te speria de taxa), la instalare mai adaugi swap 20gb ram asta daca alegi ssd si te-ai scos.
Vrei recomandari care functioneaza si nu doar in functie de pret.
@Ionescu Viorel godaddy accepta orice tip de site si nu fa raport degeaba. Te-am intrebat si pe chat. Mai vrei contul sters sau nu? Ca spuneai ca roforum nu este pentru tine.

aproximativ 2tb trafic zilnic
Asta nu e trafic mare. Sa 20TB trafic consumat in nici 3 zile, asa cum are ridtv, atunci poti spune consum mare de trafic si nu resurse.

ovh si nici chroot nu accepta
Glumesti nu? Am fost client ovh mult timp si ai full acces la server. Online.net face parte tot din ovh.

Vrei si mai multa siguranta? Atunci alege acest server si vei uita ca ai hosting.
 
Hzone,mxhost I-am testat.
Nu sunt buni de nimic ;)
Iti recomand chroot s-au ovh.
Ai putea sa incerci si alfahost.ro daca ai bani nu te va lasa niciodata.
Daca tu spui ca hzone nu este bun de nimic eu ce sa zic ? te cred pe cuvant, intr-adevar iti dau oarecum dreptate ca poate i-ai testat acum ceva timp si na.. nu pot sa ma pronunt deoarece nu stiu cum statea treaba inainte la ei, dar imediat ce am scapat de vechea firma de hosting direct la ei m-am mutat si nu am avut nici cea mai mica problema pana acum :D
 
@Sacalul decand accepta godaddy *****? Postati de dragul de a posta ? Voi chiar nu cititi ce are nevoie omul ?
Stii vreun site de filme caruia i-a fost inchis hostul de godaddy?
Pentru ca eu stiu cateva (din cele mari) care sunt hostate acolo de luni bune de zile si n-au avut probleme.
Din punctul meu de vedere, in momentul de fata, godaddy e cea mai buna solutie. Poti gasi cupoane la 1 euro / luna si iti garantez ca tine site si de 100k vizitatori /zi daca e setat corespunzator. De fapt asta e si motivul principal pentru care il aleg destul de multi. Rezista la spikeuri mari de trafic (weekend) la un pret imbatabil..
 
Am si eu godaddy si confirm ca functioneaza si pe x.. si seriale, filme si chiar muzica..nu suspenda conturile...
 
Am si eu godaddy si confirm ca functioneaza
Cand ai procese asa cum spune el, godaddy si majoritatea shared hosting sare din discutie. La el nu este vorba doar de trafic ci de actiunile care le face site-ul in spate si care consuma foarte multe resurse.
Iar sa recomanzi host de 1$ de dragul de a posta spune destule. Cand recomandati, ajutati pe cineva cu un sfat, incercati sa fie cate mai aproape de cerintele acestuia. Pentru ca in lume sunt foarte multi oameni creduli, care vor face asa cum spui si va sari din PUT in Lac sau Invers.

Omul a spus mai sus ca detine un dedicat acum care nu face fata, iar recomandarea vine de host la 1$ sau shared hosting?

Acele importuri care se executa la fiecare 10 minute, poate consuma 50-128MB fiecare, iar daca are 10 sau 50 import, iti imaginezi cata memorie are nevoie si asta la un singur site.
 
Loading...
Back
Sus