Cei mai urmăriţi artişti din România, pe YouTube

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Mai jos aveti un clasament cu cei mai urmăriţi artişti din România, pe YouTube + retelele MCN din care fac parte. Asa cum am facut si in acest topic
Cei mai urmăriţi vloggeri din România, pe YouTube.

Top 10 + Retele MCN

1.Andra – 51,6 M vizualizări, 456 k abonaţi = AndraRecordsSRL network propriul MCN sau legat la canalul firmei
2.Carla’s Dreams -35,5 M vizualizări, 605 k abonaţi - Global_Records network
3.Dani Mocanu – 21,4 M vizualizări, 301 k abonaţi - FullScreen network - Mai toti manelisti sunt la aceasta retea.
4.B.U.G. Mafia – 8,3 M vizualizări, 681 k abonaţi - FREE network - surprins aici, pentru ca puteau gasi ceva mai bun.
5.Ionuţ Cercel – 7,6 M vizualizări, 104 k abonaţi - FullScreen network
6.ADDA – 6,3 M vizualizări, 252 k abonaţi - FREE network
7.Florin Salam – 5,7 M vizualizări, 53 k abonaţi - Acromax_Authentic_Group network
8.ValiVijelieOfficial – 4,3 M vizualizări, 114 k abonaţi - FullScreen network
9.Bogdan de la Ploieşti – 4 M vizualizări, 60 k abonaţi - Acromax_BKL_Music network
10.Alexandra Stan – 4 M vizualizări, 345 k abonaţi - Global_Records network


Ce canale de aici urmariti?
Care este idolu vostru din aceasta lista?


 
Ar fi foarte frumos sa avem asa ceva in Top....din acest moment ai + 1 abonat la canalul tau.
Iti multumesc tare mult, este o munca destul de grea sincer sa fiu, plus o investitie destul de mare pe aparatura de filmat, softbox, trepiede, suporti, etc. Deci trebuie sa faci o investitie daca doresti calitate. Insa mai am de invatat dar totusi, produc cel mai bun content din Romania pe nisa aceasta de review aplicatii, jocuri, review-uri.
 
Dani mocanu .... Asta daca scoate o melodie in 24H are 1 milion de vizualizari ... daca scoate Andra abia in 3 zile are 1 milion... Romania asculta Dani mocanu ... o sa iesim in strada pentru dani mocanu :))))
 
Este si din cauza curiozitatii a ce poate pune prostul asta... daca nu ar fii omul asa de curios ia sa il aud si pe asta ce melodie a mai scos, nu ar fii ajuns asa de multe vizualizari.
 
Sunt multe video pe youtube care chiar ne ajuta...aici ma refer ..la: android .iphone.windows. cum sa schimbi o roata lamasina.....cu sa gatesti. ..nu stiu sunt multe de zis....foarte multe video-uri care ne ajuta....dar lumea da like la Mocanu...care e arestat in Irlanda pt trafic persoane...
nu daulike la un video cu un specific care il utilizezi zi de zi...le este rusine...
ADica cum sadai like la : mi sablocat telefonul....vad prieteni...te faci dr ras ..mai bine iai dat un likela Mocanu...si esti realizat :)))))
VA rog scuzati greselile....sunt la munca...pauza de tigara ( mentolata):D
 
M-am abonat si eu, iar canalul arata profi. La unele clipuri te cam repeti si asta cred pentru a face clipul putin mai mare, dar nu deranjeaza.
Vad ca nu exista tag la video, lucru care ar trebui sa-l faci pentru ca google sa iti afiseze reclame relevante, care iti ca creste rpm si concurenta pe nisa la reclamele afisate pe canal.
Angajamentul la fiecare video este destul de mare, lucru care ti-ar putea creste valoarea la canal, in special pentru ofertele offline.
La un video ai 8k vizionari, 300 like si 121 comentarii, un lucru foarte bun.
Pe langa indemul la like, abonat, share, anunta privitorul sa dezactiveze adblock pe canalul tau.
Pe extern stiu persoane care au cam acelasi numar de vizionari, like, coment si castiga aproape 2£ pe luna.
 
M-am abonat si eu, iar canalul arata profi. La unele clipuri te cam repeti si asta cred pentru a face clipul putin mai mare, dar nu deranjeaza.
Vad ca nu exista tag la video, lucru care ar trebui sa-l faci pentru ca google sa iti afiseze reclame relevante, care iti ca creste rpm si concurenta pe nisa la reclamele afisate pe canal.
Angajamentul la fiecare video este destul de mare, lucru care ti-ar putea creste valoarea la canal, in special pentru ofertele offline.
La un video ai 8k vizionari, 300 like si 121 comentarii, un lucru foarte bun.
Pe langa indemul la like, abonat, share, anunta privitorul sa dezactiveze adblock pe canalul tau.
Pe extern stiu persoane care au cam acelasi numar de vizionari, like, coment si castiga aproape 2£ pe luna.
Foarte bine analizat, sunt surprins placut cat de adevarat este in ceea ce ai spus, chiar si partea cu repetatul frazelor pentru cresterea video-ului mai mare.
Iti multumesc tare mult pentru abonare, inseamna mult pentru mine cat si pentru contentul romanesc de pe Youtube, care practic este mult si prost, fara calitate.
Am sa ascult sfaturile pe care mi le-ai spus deoarece sunt constructive si ma va ajuta mult in cresterea acestui canal !
Bine punctat Alex !
 
Vezi ca in descriere cat si in comentarii poti folosi # si @ pentru a notifica developerul sau firma producatoare de recenzia ta.
Cod:
#youtube
@youtube
 
Loading...
Back
Sus