Cine a distrus satelitul Facebook de 93 milioane dolari?

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Poate ati auzit ca satelitul de 93 milioane de dolari a celor de la acebook a fost distrus la lansare, cand racheta care trebuia sa-l transporte in spatiu a explodata.
Satelitul facea parte din proiectul internet.org si are ca obiectiv sa ofere internet moka zonelor sarace. Frumos si laudabil ar spune multi dintre voi.

Ce nu stii este faptul ca proiectul internet.org cu DC in India, Arabia va oferi acces moka dar numai la anumite site=uri partenere cu facebook iar la restul nu ai acces.
Nu o sa vezi acolo google, pentru ca exista bing, nu vei vedea chrome, ca esti IE, nu vei vedea google plus pentru ca exista facebook si desigur telefoanele apple si a celor de la microsoft ca sunt firme partenere.

Lansarea era mult asteptata de toata lumea, dar a avut un final nefericit.

A fost distrus intentionat satelitul pentru a putea fi trimis altul secret in spatiu si care contine elemente si date care nu trebuie sa stim?

Ei bine multa lume crede asta dar exista si posibilitatea ca facebook sa nu fi oferit acces guvernului american si acestia au facut un mic accident. Ipoteza asta iese din discutie pentru ca facebook a sustinut mereu pe fata proiectele guvernului american de cenzura si a oferit full acces la feed-ul lor.

O alta varianta care se discuta intens online este ca satelitul ar fi distrus de extrateresti. Ati auzit bine si chiar exista dovezi pentru a sustine aceasta ipoteza. Eu cred ca aceasta a fost inventata pentru a distrage atentie de la prima varianta si anume ca au lansat in secret un alt satelit.
43782f840d3a4b2d82ae407d42c665a0.png

https://www.reddit.com/r/aliens/comments/50o33l/space_x_explosion/

Este foarte ciudata ce s-a intamplat dupa.
Facebook nu a facut scandal si nu a cerut explicatie celor de la spaceX si nici nu primesc despaguburi, cand acolo acestia fac asigurari si la rahatul din toaleta.
La un event atat de mare Mark era undeva prin africa si nu la lansare, asa cum a fost la lansarea dronei care transporta 500 tone de internet.

Conform mai multor martori cu 60 minute inainte lansare sau intamplat chestii foarte ciudate pe cer deasupra la locul lansarii.
Voi ce varianta credeti ca este ?
 
Planuri peste planuri si activitate secreta ce ne distrage atentia de la lucrurile cu adevarat importante. Proiectul avea sa ajute cat de cat tarile sarace dar sunt multe alte lucruri la mijloc uneori chiar hilare... Suntem mici..
 
Acum vreo 2 seri vorbeam despre masonerie. Am ajuns la concluzia ca mai bine am grija sa nu dea peste mine vreo masina decat sa duc grija masoneriei. Acum nu zic ca nu ar trebui sa ne mai interesam, sa ne informam, doar ca ar trebui sa vedem si ce tine strict de noi, pentru ca suntem prea mici. Acum sa zicem ca am capul mare si ca m-am prins de nu stiu ce megaconspiratie, ce fac? (in afara de un site pe care sa-l monetizez). Si mai e fix problema pe care a spus-o si Pyo. Cand crezi ca ai aflat ceva, ai aflat fix ce voiau ei sa afli. Ceva de genul, daca eu zic "sari gardul in ca*at", nimeni nu va sari gardul, dar daca de cumva m-as face ca scap o informatie ca dupa gard sunt fetite... Sa vezi cati or sa fie in ca*at.
 
Apropo de partid @Sacalul , Mai poate fi si asta.. Daca ti-ar zice sa nu te duci la vot... tu te-ai si bate sa te duci. ("tu" la general), iar daca te face sa crezi ca orucum exista un guvern mondial.. ca oricum presedintii ies cei alesi de ei si nu de noi.. asa ca nu mai are nici un rost sa ma duc la vot? Cand eram mai mic, aveam un prieten care avea un nepot si ii spunea.. vezi sa nu cumva sa imi faci masaj.. Si ala cand auzea se activa si venea si ii facea masaj... Asa si noi.. copii.
 
Apropo de partid @Sacalul , Mai poate fi si asta.. Daca ti-ar zice sa nu te duci la vot... tu te-ai si bate sa te duci. ("tu" la general), iar daca te face sa crezi ca orucum exista un guvern mondial.. ca oricum presedintii ies cei alesi de ei si nu de noi.. asa ca nu mai are nici un rost sa ma duc la vot? Cand eram mai mic, aveam un prieten care avea un nepot si ii spunea.. vezi sa nu cumva sa imi faci masaj.. Si ala cand auzea se activa si venea si ii facea masaj... Asa si noi.. copii.
Eu am glumit cu partidul .. bineinteles ca asta isi doresc ei.
 
Acum vreo 2 seri vorbeam despre masonerie. Am ajuns la concluzia ca mai bine am grija sa nu dea peste mine vreo masina decat sa duc grija masoneriei. Acum nu zic ca nu ar trebui sa ne mai interesam, sa ne informam, doar ca ar trebui sa vedem si ce tine strict de noi, pentru ca suntem prea mici. Acum sa zicem ca am capul mare si ca m-am prins de nu stiu ce megaconspiratie, ce fac? (in afara de un site pe care sa-l monetizez). Si mai e fix problema pe care a spus-o si Pyo. Cand crezi ca ai aflat ceva, ai aflat fix ce voiau ei sa afli. Ceva de genul, daca eu zic "sari gardul in ca*at", nimeni nu va sari gardul, dar daca de cumva m-as face ca scap o informatie ca dupa gard sunt fetite... Sa vezi cati or sa fie in ca*at.
Si eu am ajuns la aceeasi concluzie. De ce sa-mi bat capul cu misterele intunecate si infinite despre ocultism si alte subiecte, cand pot sa-mi vad de viata mea. Ne afecteaza in mod evident toate acestea si da, putem schimba situatia... dar cine se duce la Dorel sa ii zica despre teorii si piramide cand mintea lui e limitata la a bate un cui. Suntem prea putini pentru a ne afirma, iar daca am face-o am fi etichetati drept nebuni plin de aberatii.
PS: Apropo de planurile lor... nu suntem cu nimic mai diferiti de cei care vorbesc singuri pe strada. Ambele parti se lupta cu ceva ce nu exista, ceva imaginar... Noi banii iar ei inchipuiri...
 
Loading...
Back
Sus