Ciuma rosie PSD loveste

Nicolae P.

Instagram Social Manager
Registered
Full Member
Dap loveste din nou, din prostia majoritatii. Oare cand ne vom invata minte, poate niciodata, poate o meritam. Trebuie sa dam odata si odata cu astia de pamant!
 
Pei cam o meritam..au iesit la vot doar hoti..restul sau relaxat...si uite unde sa ajuns...sa scoatem toti borfasi din puscarii...sa punem secretar de stat un sofer.. se dau legi pe la spate ..sa nu auda poporul ce au de gand..rusine celor care au votat PSD...criminali in serie.:mad:
 
Pei cam o meritam..au iesit la vot doar hoti
Adica ma faci hot? Cu ce drept?
In comparatie cu multi altii macar am votat.
.restul sau relaxat
A fost alegerea voastra si acum ar trebui sa taceti daca nu va convine rezultatul.
Trebuia sa iesiti la vot cand trebuia.
se dau legi pe la spate
Ai citi ordonanta in discutie? Eu da.
rusine celor care au votat PSD...criminali in serie
Multumesc frumos.
Am spus mai sus sa pastram o discutie civilizata si fara astfel de vorbe.
Nu iti faci cinste tie si oricarui roman, oriunde s-ar afla acesta.
Macar ai votat la alegeri? Daca nu ar trebui sa iti ceri scuze la toti romanii.

Nota:
Ultimul avertisment.
Daca se poate purta o discutie la subiect, civilizat, fara atacuri, jigniri, atunci putem continua. Daca nu se poate inchidem subiectul si orice persoana va fi sanctionata cu BANN.

CUm eu iti respect opinia, iti vorbesc frumos, atunci sunt sigur ca ai putea sa o faci si tu.

@CiNiK sincer sa iti spun, aveam pretentii de la tine. Iti stiu opinia, dar nu ma asteptam sa o exprimi in acestl hal.
 
Pe mine ma amuza toate chestiile astea. Si acum sa fiu sincer: eu daca as fi in locul acelor parlamentari care "fura", as proceda POATE la fel. Si acum sa va spun de ce. Un deputat, senator si ce o mai fi ei pe acolo, are salar de 3-5000 ron. Nu te supara sunt multi aici pe forum care castiga mult mai mult de atat stand acasa in intimitatea lor. parlamentarii au niste studii, au ceva serios in CV. Sa nu mai spun nimic de presedintele tarii sau primul minnistru. Aceste doua posturi(sa le zic asa) sunt cel mai mare nivel in cariera unui om. Si la acest nivel sa ai salar 2-3mii de euro este rusinos. Un directoras de multinationala in Romania castia de 10 ori mai mult. Eu nu am votat, nu voi vota. Nu sunt de acord cu 90% din lucrurile care se intampla in politica romaneasca, dar stiu ca locuitorii acestei tari nu se vor mai ridica inca odata ca si in `89 orice s-ar intampla.
Asta este opinia mea. Sunt 100% constient ca orice se intampla, mie mai bine sau mai rau nu imi va fi.
 
Si acum sa fiu sincer: eu daca as fi in locul acelor parlamentari care "fura", as proceda POATE la fel.
Oricare dintre noi ar face la fel, mai ales ca stii ca se poate.
Un deputat, senator si ce o mai fi ei pe acolo, are salar de 3-5000 ron
Si te intrebi dece sunt asa usor de corupt. :D

Eu sunt total de acord ca lumea sa isi apere drepturile.
Toti ma stiti ca lucrez cu oameni de foarte multi ani, din acest motiv consider ca am o mare experienta si o oarecare autoritate sa spun asa, cand e vorba de romani, de actiunea individului.

Din aceasta cauza vad totul foarte suspect. Romanul este lenes (nu ma intelegeti gresit), comod si este foarte greu sa-l convingi sa isi iasa din locul confortabil. Sa faci 100 de romani sa se adune intr-un loc la o anumita ora, este foarte greu, daca vorbim de cateva mii, atunci este chiar imposibil.
Fara o actiune premeditata, ca un grup sa organizeze dinainte toate acestea este aproape imposibil. Asa ca sare din discutie protest spontan.
Daca va uitati bine la proteste, o sa vedeti doar un mic grup de incitatori si restul ii urmeaza. Cum a fost si aceasta seara in fata la guvern unde doar 4 persoane atacau gardurile pe cand restul nici nu bagau de seama. Apoi unul dintre cei care atacau gadurile mai sa baga un fotograf care voia sa--i faca o poza. de ce?
Acele bannere sau plancarde au nevoie de timp sa fie realizate si costa bani
Orice proteste are nevoie de autorizatie si care costa bani
Mereu am spus : Urmeasca calea banilor si vezi adevaratele intentii si cine este in spate.

Cine ma cunoaste bine, stie ca sunt un luptator anti sistem indierent unde ma aflu, dar in acelasi timp consider ca trebuie sa avem reguli, sa le respectam si fara dublu standard.
Apoi tot sa vedeti ca nu vorbesc din auzite, o mare parte din stagiul militar l-am facut la PSM (protectia si siguranta militara - serviciul secret militar) unde am invatat foarte multe lucruri.
Pentru a stii sa te aperi, in primul rand trebuie sa stii cum functioneaza. Asta pentru cine vrea sa inteleaga.
 
Din pacate nu sunt de acord cu tine.
Chiar voiam sa fac un topic pe aceasta tema, dar nu stiu daca se poate mentine discutia civilizata.
Nu se poate o discutie civilizata din cauza ca mereu se va gasii cineva sa ii apere. Dar sincer acum au cam gafat. Legea poate era bina in sine pana au ajuns in asa fel incat sa se scape ei. Imi pare rau dar atat timp cat va exista PSD si oricare alt partid rezultat din doctrina lor vom ramane la fel ca si natie...
 
Nu se poate o discutie civilizata din cauza ca mereu se va gasii cineva sa ii apere.
Stiu ce ai vrut sa spui dar nu e bine formulata.
Fiecare parte isi apara propriile opinii si asta este normal. Asa ar trebui sa fie, ca doar asa putem invata unul de la celalalt si ne putem forma o opinie cat mai buna, mai solida.
Ordonanta nu este perfecta dar este nevoie. Cu siguranta se vor aduce ajustari pentru a fi mai buna.
Daca uitati tot ce ai auzit/vazut legat de acest subiect si cititi ordonanta va asigur ca dupa ce terminati veti avea alta perspectiva.
Tot ce va rog, este sa fiti deschisi si incercati sa va imaginati daca nu cumva va inselati. In felul acesta va puteti face o opinie si mai puernica.
Un alt lucru va sugerez.
Mergeti printre prieteni, cunostinte si intrebati dece sunt impotriva si veti vedea ca toti dau acelasi raspuns. Continuati sa intrebati si va comportati ca nu stiti nimci despre asta. Veti avea o surprinza, cum totul se repeta ca un disc stricat. Apoi intrebati cati dintre ei au citit ordonanta.
Nu trebuie sa imi spuneti daca ati facut asta sau nu.
Fiti smart, puneti intrebari, informati-va despre orice, pentru ca este dreptul vostru.
 
Da @AlexH poate putini au citit ordonanta. Si chestia cu discul stricat am auzit-o la vot. Aceeasi partitura PSD va da, ceilalti va iau, prostesc cat mai multi, mai ales pe cei care traiesc la limita saraciei sau sub ea cu sloganuri de acest gen. Adevarul este ca suntem o natie de prosti, astia trebuiau spanzurati de mult in fata parlamentului si lasati acolo ca avertisment mult timp de acum incolo. Apropo@ AlexH ce ar fi sa traiesti tara 4 ani in mandatul PSD-ului ca tot o sa fie bine cu ei. Si dupa 4 ani tragem linie si vedem daca acesti comunisti ne-au dacut bine sau nu. Ce zici te bagi sa traiesti 4 ani in tara lui leave you dragnea?
 
Apropo@ AlexH ce ar fi sa traiesti tara 4 ani in mandatul PSD-ului
Multi imi spun asta si fara sa ma cunoasca.
Daca ai stii cat am suferit si pierdut de pe urma regimului lui basescu. Crezi ca am plecat de bine din tara?
astia trebuiau spanzurati de mult in fata parlamentului si lasati acolo ca avertisment mult timp de acum incolo
Asta nu este o solutie ca nu suntem pe perioada inchizitiei.
Ce zici te bagi sa traiesti 4 ani in tara lui leave you dragnea?
Eu sunt dispus sa ma bag.
Dar tu esti dispus ca pe aceasta perioada sa sustii tot ce face? In loc sa iesi in strada sa spui: Cum as putea ajuta sa facem totul mai bine?
 
@AlexH toti am suferit.... si vom suferii inca mult din cauza ca ne lasam amagiti. Cat despre sustinere pentru ei... niciodata, pentru hoti NU. Ai plecat din cauza regimului Basescu dar acum Base nu mai este deci este timpul ca romanii plecati afara sa se intoarca acasa in curand va curge lapte si miere. Hai sa fim seriosi toti sunt hoti dar astia ii intrec pe toti...
 
Hai sa fim seriosi toti sunt hoti dar astia ii intrec pe toti...
Te asigur ca nu exista ceva mai rau ca basescu & klaus.
Dar nu mi-ai raspuns la provocarea lansata chiar de tine.
 
Alex...se vede de la o posta ca esti PSD-ist....iti respect decizia..insa sa fim condusi de penali.....aici e o problema....

Ca un exemplu..suntem singura tara din lume si istoria omenirii, in care un primar a depus juramanul ...in puscarie!!!
 
Din afara tarii??? Deci vb de un primar condamnat! primar cu condamanare in puscarie.......cum ar venii asta...
Asta e singura mea problema. Nu sunt psd-isd si nici pnl-isd....insa sa fim condusi de penali....din ce ai scris mai sus...ai accepta acest lucru, nu?
 
Atunci cand partidul pierde din electorat, oamenii politici pleaca de la un partid la altul asa ca nu mai criticati un partid sau altul pentru ca oamenii sunt aceeasi.
Faptul ca spuneti ca daca ati fi la putere ati face la fel este rezultatul starii voastre actuale ..si nu ar trebui sa mai aruncati cu piatra. Reflectati mai mult... Suntem manipulati de ambele parti "Iesiti la vot"

De ce romanii nu ies la vot??? nu din comoditate ci din cauza faptului ca nu mai au SPERANTA!!! Cei care sunteti mai in varsta si va mai aduceti aminte : Cati oameni au iest la vot la primele alegeri de dupa revolutie ?? Ei bine TOTI!! de ce?? pentru ca oamenii aveau SPERANTA!!

In opinia mea daca esti roman cu adevarat si nu ma refer la avatarul lui Alex ar trebui sa ne apropiem mai mult de credinta si ma refer la fapte si nu la vorbe, incepand cu respectarea Celor 10 Porunci, iar apoi atunci cand va fi ziua votarii nici un roman sa nu se prezinte la vot. Ar fi un semn de protest si toate televiziunile din toata lumea ar fi indreptate spre romania. Pana cand oare romanul va fi adormit. Oare cand se va destepta?? Se va destepta oare?
 
Eu fierbeam aseara cand am auzit anuntul, nu sunt PNL, PSD-ist etc, sincer sunt toti la fel, dar se pare ca Dragnea are ceva un pic din comunism in el!
Mi se pare strigator la cer sa bagi o ordonanta de urgenta la o ora asa tarzie pe sub maneca, este o jignire la adresa oricarui roman si PSD-ist daca ai fi, nici macar nu conteaza ce contine legea !

Apropo eu la ora 17:00 Ma gasiti la proteste ! Este singurul meu drept de care pot sa ma folosesc, cel putin pana cand despotul Dragnea "mai da una pe furis" !
 
Asta este opinia mea. Sunt 100% constient ca orice se intampla, mie mai bine sau mai rau nu imi va fi.
Crezi ca e vb de tine aici? Cu oameni ca tine nu face tara nimic.
.daca iti dau ok ..da nu tot ok
Nu ai lupta pt nimic..dar te bucuri cand alti lupta pt ceva ca tu sa ai.
Nu e vb de tine...e vb de copii tai..ai nostri..de Romania....
Dar oricum...nu multi inteleg ce se intampla acuma.
Da @AlexH am fost la vot in Dublin.
Am votat *USR..
Tot timpul am fost la vot...niciodata nu am votat PSD.
Sti dece ? Nicodata nu mi-au placut fetele lor...felul in care se exprima...PSD hoti si ucigasi.
 
Crezi ca e vb de tine aici? Cu oameni ca tine nu face tara nimic.
.daca iti dau ok ..da nu tot ok
Nu ai lupta pt nimic..dar te bucuri cand alti lupta pt ceva ca tu sa ai.
Nu e vb de tine...e vb de copii tai..ai nostri..de Romania....

In 34 de ani tara nu facut nimic pentru mine. Eu de ce as face? Nu ma bucur cand altii se lupta pt mine cum zici tu. Eu gandesc simplu: ce mi se va intampla mie daca gratieaza azi niste infractori? dar daca nu ii gratiaza? Cu ce va schimba asta nivelul meu de trai sau confortul meu? Cu nimic! De ce sa stau sa ma stresez cand , doar 4-5 oameni din multime iesita in strada scandeaza? Toti va dati mari patrioti, mari romani. Eu nu sunt patriot deloc. Pentru a fi patriot, pt a iti iubi tara, este nevoie ca tara sa faca niste eforturi pentru populatie. Eu imi bag mana in foc, ca daca prin absurd maine ar trebui sa inarmam populatia, 99% dintre cetatenii din zona urbana vor fugi! Asta este ultimul meu post in aceasta sectiune!
 
Loading...
Back
Sus