Ciuma rosie PSD loveste

Si eu Jhonny. Poate ne intalnim cumva...
Ne vedem la TV, eu sunt din Craiova si ma duc in centrul Craiovei, am vorbit si cu cativa prieteni care imi impartasesc ideea si o sa ne intalnim acolo !


In 34 de ani tara nu facut nimic pentru mine. Eu de ce as face? Nu ma bucur cand altii se lupta pt mine cum zici tu. Eu gandesc simplu: ce mi se va intampla mie daca gratieaza azi niste infractori? dar daca nu ii gratiaza? Cu ce va schimba asta nivelul meu de trai sau confortul meu? Cu nimic! De ce sa stau sa ma stresez cand , doar 4-5 oameni din multime iesita in strada scandeaza? Toti va dati mari patrioti, mari romani. Eu nu sunt patriot deloc. Pentru a fi patriot, pt a iti iubi tara, este nevoie ca tara sa faca niste eforturi pentru populatie. Eu imi bag mana in foc, ca daca prin absurd maine ar trebui sa inarmam populatia, 99% dintre cetatenii din zona urbana vor fugi! Asta este ultimul meu post in aceasta sectiune!

Poate ca nu iti pasa, dar iti pasa daca ti-ar fura din banii tai munciti cu truda si sa nu li se intample nimic, ti-ar pasa daca ai merge pe strada si ar veni un hot de buzunare si ti-ar da in cap, "fiindca mai vine un guvern si ma gratiaza si pe mine, cum au facuto si alta data".
Tocmai ca acum ii priveste pe toti si pe cei care nu au nici o legatura cu politica, acest gest este unul cu un impact social foarte mare !
 
Ultima editare:
Am votat PSD si am sa raman cu acest partid. Nu inteleg cum puteti sustine un presedinte care nu face chiar nimic. Sau sunteti genu de persoane care credeti ca presedintele a marit alocatiile, salariile si alte chestii...ei bine sa stiti ca nu este chiar asa, PSD a facut aceste lucruri (PONTA mai exact). Pe cand PNL si PDL (cel mai spurcat partid care ajuta doar patronii) nu au facut nimic, la ei mereu nu sunt bani pentru mariri de salarii, infrastructura si dezvoltare.

Legat de legea gratierii, sa stiti ca puscariile sunt foarte aglomerate. Nu doar Romania a aderat la legea asta, si USA are aceeasi lege, si alte tari importante au.
Legat de furturi la stat, toti au facut lucrul asta, totusi PSD mai da si la lume, nu ca PNL sau PDL care iau totul.

Ceea ce am scris mai sus este doar parerea mea, si va rog sa o tratati ca atare.
 
Am votat PSD si am sa raman cu acest partid. Nu inteleg cum puteti sustine un presedinte care nu face chiar nimic. Sau sunteti genu de persoane care credeti ca presedintele a marit alocatiile, salariile si alte chestii...ei bine sa stiti ca nu este chiar asa, PSD a facut aceste lucruri (PONTA mai exact). Pe cand PNL si PDL (cel mai spurcat partid care ajuta doar patronii) nu au facut nimic, la ei mereu nu sunt bani pentru mariri de salarii, infrastructura si dezvoltare.

Legat de legea gratierii, sa stiti ca puscariile sunt foarte aglomerate. Nu doar Romania a aderat la legea asta, si USA are aceeasi lege, si alte tari importante au.
Legat de furturi la stat, toti au facut lucrul asta, totusi PSD mai da si la lume, nu ca PNL sau PDL care iau totul.

Ceea ce am scris mai sus este doar parerea mea, si va rog sa o tratati ca atare.
Cand partidul care conduce Romania are principala problema ..scoaterea hotilor si ucigasilor din puscarie, ( fac pariu ca nu realizezi ce inseamna asta ..si fac pariu ca ai pe cineva inchis ..) de asta iti doresti asa mult gratierea..e o problema cu voi PSDistilor.
O lume intreaga rade de noi..o lume intreaga e socata de ce se intampla in tara..dar tu spui ca asa trebuie..ca sunt pline puscariile..e o problema de mentalitate.
Avem oameni harnici in Romania..dornici de munca...dece nu construiesc puscari..daca sunt pline...dar nu sunt pline ..numai la A3 arata ca sunt pline :)))).

Esti ca mama...dar mama are aproape 70 de ani..si sta toata ziua pe A3.
Iam spus ca daca iasa aceasta lege...pe mine sa nu ma mai sune..sti de ce:

Pt ca eu ma gandesc la copii mei...nu la ai ei....daca intelegi.

Au murit oameni ca tu sa fi cine esti acuma..nu au murit ca sa iti iasa neamurile sau sefu din Puscarie.

Dar stai relax...nu va ramane asa.
In scurt timp...pesede nu va mai exista.
Bafta hotilor si ucigasilor din pesede
 
Tin sa te contrazic, nu am pe nimeni cunoscut sau apropiat mie care sa fie la inchisoare.
 
Nu am vazut pe cei din PDL si PNL cum fac ce vror. Am vazut ce inseamna ca PDL SI PNL sa favorizeze privatizatii (patronii), am vazut ce inseamna PDL (faza cu Basescu) sa schimbe voturile. Acesta este ultimul meu reply in acest subiect, deoarece mi-am exprimat opinia. Nu are rost sa ne contrazicem aici pe un forum unde oricum nu conteaza ceea ce spunem.

Vrei schimbare? Iesi in strada, dar nu rezolvi nimic, niste nimicuri care sunt manipulati si platiti de altii ca sa iasa sa dea guvernul jos, redusi mintali care pot fii cumparati cu 2 lei.

Edit: @Mihai Chivu @CiNiK , pentru mine este normal sa-ti joci cartile in favoarea ta.
 
Ultima editare:
Daca eu ies in strada sunt redus mintal? Ozzy..voi fi cat se poate de cerebral...

Iti convine ca hoti ce au furat in limita a 40.000 de euro sa nu fie infractiune?
Iti convine ca Felix motanu care a furat milioane de euro sa iasa din inchisoare ca are 70 de ani, si in lege scrie ca cei ce depasesc 60 sa iasa?
Iti convine ca Dragnea sa scape de condamnare cu suspendare, ca sa poata fi prim ministru?

DA SAU NU?

Multumesc
 
Nu am vazut pe cei din PDL si PNL cum fac ce vror. Am vazut ce inseamna ca PDL SI PNL sa favorizeze privatizatii (patronii), am vazut ce inseamna PDL (faza cu Basescu) sa schimbe voturile. Acesta este ultimul meu reply in acest subiect, deoarece mi-am exprimat opinia. Nu are rost sa ne contrazicem aici pe un forum unde oricum nu conteaza ceea ce spunem.

Vrei schimbare? Iesi in strada, dar nu rezolvi nimic, niste nimicuri care sunt manipulati si platiti de altii ca sa iasa sa dea guvernul jos, redusi mintali care pot fii cumparati cu 2 lei.
Crezi tu ca nu se va rezolva nimic...asta e mentalitatea oamenilor care asteapta totul pe tava...
Eu stiu ca se va rezolva...sunt sigur ca se va rezolva...pt ca de mic stiu ca DREPTAEA invinge mereu.
 
Asa cum am spus, voi sanctiona cu BAN daca nu va exprimati civilizat.
Hai sa nu lasam politica sa ne distruga comunitatea. Vom ajunge sa ne uram intre noi fara un motiv anume. De asta nu am vrut sa deschid topic pe acest subiect.
Urmatorul care arunca vorbe grele primeste BAN 7 zile.
 
Legea care a fost data e foarte utili, asa ca Romania are mai multe sanse sa nu primeasca amenda de la CEDO cum a fost cazul in Italia, in Italia deja au fost gratiati peste 20.000 de mii de persoane, la noi in Romania deja e problema mare ca se gratiaza persoane care au furat alimente ca nu aveau ce pune pe masa sau ce sa le dea de mancare, hai sa fim seriosi, stim sa vorbim dar sa gandim putin logic!
A fost un caz aratat pe antena 3 acum ceva luni in urma ce o mama a primit 3 ani de puscarie ca a furat alimente ca sa aibe ce manca cu fica ei, ea de ce nu a putut fi iertata? Va intreb pe voi care acuzati acum aceasta lege a gratieri.
Cumva asta e Romania?
 
Te asigur ca nu exista ceva mai rau ca basescu & klaus.
Dar nu mi-ai raspuns la provocarea lansata chiar de tine.
@AlexH oricat de mult mi-as dorii nu pot sa imi calc pe principii si sa sustin niste penali. Au avut parte de sustinere " vezi votul din decembrie" si au ales sa isi bata joc de noi. Am citit si recitit legea in monitorul oficial, are cateva lucruri bune dar astea sunt puse asa ca sa le acopere pe celelalte. Acum ei ca guvern daca submineaza economia nationala prin actele si deciziile lor nu pot fi trasi la raspundere. Abuzul in serviciu al finctionarilor nu se pedepseste decat daca prejudiciul depaseste 200.000 de lei si multe altele. Te rog reciteste de cateva ori si poate vei intelege unde bat.
 
Legea care a fost data e foarte utili, asa ca Romania are mai multe sanse sa nu primeasca amenda de la CEDO cum a fost cazul in Italia, in Italia deja au fost gratiati peste 20.000 de mii de persoane, la noi in Romania deja e problema mare ca se gratiaza persoane care au furat alimente ca nu aveau ce pune pe masa sau ce sa le dea de mancare, hai sa fim seriosi, stim sa vorbim dar sa gandim putin logic!
A fost un caz aratat pe antena 3 acum ceva luni in urma ce o mama a primit 3 ani de puscarie ca a furat alimente ca sa aibe ce manca cu fica ei, ea de ce nu a putut fi iertata? Va intreb pe voi care acuzati acum aceasta lege a gratieri.
Cumva asta e Romania?
Ai auzit ce a zis CEDO. ...nici nu se pune problema de amenda..nu poate fi vorba de asa ceva....cei mai mari dusmani ai Romaniei sunt PSD...Iliescu a omorat oameni cu mineriada...altu cu masina altu fura ca in codru....nu am timp sa scriu...ma pregatesc de protest. Dublin

Dute si uitate in ochii unui copil a caruit tata /mama au fost batuti pana au murit la ordinele ...pesedistilor si spunei ca gratierea e ceva normal.
 
Ma dau si eu cu parerea ... :)
De fel, eu sunt si am fost mereu tentat sa ma extrag din evenimente si sa incerc sa vad chestii mai la rece asa ... si exact acest aspect m-a ajutat sa imi iau o diploma in sociologie :)
Sa va zic cum vad eu?
Exista stanga si dreapta ... ok ? Asta pentru ca ... asa vor ei, nu? Au aparut centru stanga sau centru dreapta pentru ca nu au mai stiut cum sa le numeasca insa intotdeauna au existat cele doua mari tabere stanga si dreapta.
O vorba din trecut spune ceva de genul ca istoria este scrisa de invangatori. Toate rafuielile care au fost intre popoare, sunt scrise si exprimate de catre cei ce au invins, cei ce au pierdut au fost redusi la tacere sau inclusi in "aripa ciunga" a celor ce au invins.
Acum daca apare cineva care spune ca popoarele din vechime sau mai recente (de exemplu dacii) au fost de fapt foarte ... altfel, ar fi o multime de "experti" indoctrinati care ar contrazice cu vehementa contrariul pentru ca asa este istoria. Ganditi-va putin, tot ceea ce stim despre trecutul nostru stim pentru ca ... l-au scris invingatorii si asa ne invata in scoala. Pana si faptul ca pamantul este rotund este ceva legat de incredere pentru ca 99.99999999% dintre oameni nu au vazut asta si cei care confirma ca au vazut sunt reprezentanti ai unei singure entitati sau un strans contract cu aceasta entitate.
Asta fiind introducerea, continui cu ideea ca cea mai buna minciuna este cea care contine/imbraca adevarul.
Acum observati va rog cele doua tabere, stanga si dreapta, cu cele doua curente media de la noi din tara care se adreseaza categoriilor de persoane respective. In opinia mea nu exista om bun sau om rau in aceasta discutie. Exista om cu o convingere si unul cu o alta convingere. Nici unul dintre acesti oameni nu poate miza pe cat de constructiv este rolul lui in societatea pe care si-o doreste. Suntem toti elemente intr-un ansamblu care este similar celui microbist. Ala cu Steaua tine cu Steaua si ala cu Dinamo tine cu Dinamo insa ... amandoi tin cu Romania. Ambii sunt preocupati de tara si de bunul ei mers insa pe felia lor sunt unul in stanga si unul in dreapta. Si sa va spun de ce?
Pentru ca asa este construita acum societatea asta care a lasat liber la alegere. In curand si cei ce nu aleg acum, vor fi obligati sa tina parte cuiva, la un moment dat.
Eu nu sunt microbist dar tin cu Romania si nu sunt de stanga sau de dreapta dar tin cu Romania.
Greseala tuturor celor care ajung sa dea legi vine de la faptul ca trebuie sa spuna adevarul, mintind. Se fac compromisuri ca sa ajunga acolo. Se fac juraminte pe rosu (neintentionat), se leaga si dezleaga chestiuni ce trebuiesc puse pe masa ... mintind.
Aici este efectul acestei ordonante. Ea in sine o fi buna insa include chestiuni ce nu sunt atat de bune plus ca a fost varata la ceas de noapte.
Stangacii sunt mai patrioti de fel, se observa cu ochiul liber, iar dreptacii sunt dispusi sa renunte la patriotism, nationalism si alte valori pentru securitate.
Stangacilor le este indiferent daca o mare companie nu isi face fabricuta la noi pentru ca stiu ca impreuna o pot face ei, iar pe dreptaci ii supara faptul ca nu investeste nu stiu cine, nu stiu cate milioane de EUR.
Stangacii intotdeauna lasa bacsis la chelner, bomboane la doctor, atentii pe unde merg pe cand dreptacii nu fac asta si nu vor sa auda de asa ceva.
Stangacii au grija de saraci, ridica betivii de pe strada, lasa bani la cutia milei in biserica. Dreptacii .... nu !
Stangacii sapa prin curte si au case cu gradini crescute de ei, dreptacii sunt mai corporatisti si iubesc betonul si curatenia.
Nu vreau sa mint, eu sunt ambivalent ... cateodata o dau cu stanga si cateodata cu dreapta (sa va fie rusine daca va ganditi la ce m-am gandit si eu) :)
Intotdeauna cele doua vor fi balansate, vor avea grija de asta canalele media prin cei ce le sponsorizeaza. Atata timp cat exista persoane care au averi mai mari decat intreg bugetul Romaniei, eu nu imi fac mari sperante de o polaritate mai proeminenta in aceasta tara ...
Imi este teama intr-adevar de extremism ... asta nu este bun ... nici pentru mine si nici pentru copii mei ...

In speranta ca nu m-am aberat prea mult pe aici inchei cu un gand bun ...
Incercati in fiecare zi sa faceti ceva, sa lasati o urma in urma voastra, urma ce sa fie vazuta de cei din jurul vostru si ... va veti simti mai relaxati :)
 
Ok,hai sa comentez si eu,si voi face cel mai bun comentariu ca eu realizez nu ca voi care credeti ca e bine sa mergem la biserica cu hotii,sa mergem la scoala cu criminalii si sa votam pentru o punga de orez ;)
M-am uitat la cateva posturi,si unii chiar va urati tara.
Ati vrea sa furati cat mai este si dupa sa plecati in alta tara,uitand de mama,tata,frate,sora uitand de copilarie stand cu banii crezand ca traiesti vesnic.
Cu totii murim,si eu voi murii si tu,si parlamentarii,si preotii etc.
Nu traim vesnic.
Va ganditi ca daca romania pateste ceva plecati in spania,america,rusia etc,insa adevarul este crud...
Azi iti parasesti tara maine vei fi tratat ca un caine,care vei muncii ca altii sa traiasca bine.
Toti am dat vina pe HITLER ca a omorar 6.000.000 de evrei insa ce nu stiti voi chiar un evreu a omorat 12.000.000 de oameni si nu stie lumea nimic despre el,tot asa si MAO,fost comunist a omorar 72.000.000 oameni si despre el nu se stie nici pe atat.
Asta inseamna coruptia,nedreptatea sa fie in puscarie oameni care incercau sa traiasca pe azi pe maine si criminalii sa fie in libertate.
In vremea lui ceausescu ziceati ca era o nedreptate ca va oferea mancarea la cartela insa voi nu stiati ca tot ce facea el facea pentru binele vostru ca sa plateasca datoria.
Dupa ce a achitat datoria,ceausescu va umplea in bogatii,totivar fi avut mancare pe masa insa ati ascultat de iliescu care a omorat mii de oameni si voi acceptati sa fie in libertate.
Insa sa dam la oparte trecutul,in ziua de azi suntem bagati in datorii mai rau ca pe vremea lui ceausescu sunt curios oare cine ca platii datoriile care le avem
Datoriile care le'a platit ceausecu au fost ca sa ne punem in picioare dupa primul razboi mondial...... Datoriile din vremea de azi sunt pentru ca si'au construit parlamentarii si tiganii palate,iar noi romanii,fii de daci suntem batjocoriti in saracie.
Noi ar trebuii sa luam topoare in mana sa vedem ar face fata Dragnea si jandarmii la 220.000 de oameni ?
Am vandut rosia montana la straini,am fost furati mereu de straini,noi Dacii care acum 2000 de ani ne stia toti de frica.
Insa proverbul acesta niciodata nu minte "Daca esti bun,esti luat de prost".
Noi am inventat stiloul,insulina,motorul cu reactie etc.
Noi am creat turnul Eiffel si statuia cu Iisus din Rio de Janiro nu altii
Noi avem un crater pe luna numit Spiru Haret.
Cautati pe google Romania si vei vedea ca noi avem primul cuvant.
Ce'ar face Stefan cel Mare,Mihai viteazul sau vlad tepes,iar trage pe toti in teapa nu ar lasa unul nepedepsit.
Daca am fi incercar sa facen vine totul am fi fost cei mai fericiti.
Cauza cu clubul de la colectiv tot de parlament a fost pusa de sonea iar noi am acceptat ca a fost un accident.
Sunt prea multe inchisori,foarte simplu se scapa de criminali.
Oricum in inchisori este lux,de aceea altii doresc acolo.
Va faceti rau cu mana voastra,stiu bine ca nu voi fi singurul care va murii din cauza coruptiei :(
Sunteti niste Romani fricosi,voi nu mai sunteti Daci,voi sunteti dusmani :(
Parintii nostrii Daci nu mai pot de rusine cand se uita si vede ce a ajuns din Dacia,a ajuns o Romanie furata.
Poate chiar de asta ii urau pe Romani,deoarece Dacii stiau ca se va amesteca un sange de viteaz cu un sange de cobra :(
 
singurele sanse ca sa se anuleze legea asta ce au dato este de la ccr ori instanta, astfel psdul va merge cu legea inainte,nu le pasa dupa cum se vede de lumea iesita in strada,nu conteaza asta pentru ei
 
Loading...
Back
Sus