Ciuma rosie PSD loveste

Vreau sa spun si eu ceva in legatura cu gratierea, nu sunt cu nici un partid, nu votez, nu stiu nimic despre politica, doar atata vreau sa spun, am vazut ca multi spun ca "o furat o paine sau alimente" si o intrat la puscarie, deci din cate stiu eu la prima infractiune mai ales la o paine sau la un pateu in cel mai rau caz iti face dosar penal nam auzit sa te bage la puscarie ca ai furat o paine deci sa nu exageram ca ii scoate pe aia ce au furat nimicuri, am prieteni la puscarie ca au vandut droguri la minori, deci hai sai scoatem afara sa mai vanda la copii nostri niste droguri din banii nostri, chestiile astea sunt tot pentru parlamentari. "Nu sunt locuri in puscarie stau cate 5 in camere" gandestete inainte sa faci o infractiune, de mic copil mama ma invatat sa nu fac prostii sa nu intru la puscarie pentru ca este foarte rau, deci concluzia este sa iti fie frica sa ajungi acolo dar in ziua de azi ii o smecherie sa fi puscarias... Bun deci suntem 5 in camere, facem in felul urmator 3 schimburi de muncitori si hai sa ii bagam pe puscariasi la munca, sa isi construiasca singuri puscarii sa ii folosim pentru a explota minele si multe altele ca sa se gandeasca de 2,3 ori inainte de a mai fura ceva vreodata si asa or sa fie cate 2 in camere pentru ca restul sunt in tura 1 de lucru sau 2 sau 3. Atat am vrut sa spun, sper sa nu ma jigniti prea mult pentru ce gandesc.
 
Eu am lasat discutiile de politica aici pentru ca nu vreau sa intru in contradictii cu @AlexH ma bucur ca sunt oameni cu spirit civic si atat restu va las pe voi sa comentati .. Eu am fost in strada doar in aceasta seara am stat acasa pentru ca sunt rupt de picioare am febra .. dar maine am sa merg din nou deci ...
 
Loading...
Back
Sus