Contul de YouTube mi-a fost banat - ce se intampla cu castigurile din AdSense?

Raneni

Member
Registered
Banned
Salut tuturor...

V-as spune buna ziua, insa, pentru mine, ziua asta nu e deloc buna. Acum 2 ore, am vazut ca mi-a fost suspendat contul de YouTube pe care aveam reclame AdSense. In gmail n-am primit niciun fel de instiintare cu privire la asta sau la motivel pentru care a fost suspendat.

Nu inteleg ce s-ar fi putut intampla. Nu, nu aveam continut propriu pe el, insa era editat in asa fel incat sa fie continut nou. Sa fi primit asa, dintr-odata 3 strike-uri unul dupa altul si asta sa fie motivul? "This account has been terminated due to multiple or severe violations of YouTube's policy against spam, deceptive practices, and misleading content or other Terms of Service violations."
Cand vreau sa ma loghez, apare treaba aia cu "Unable to access a Google product"

In legatura cu contul de YouTube, nu cred sa mai fie vreo speranta sa-l recuperez, nu? Insa, un alt amanunt vreau sa aduc in discutie: contul de AdSense. Am verificat chiar si adineaori si el este in picioare. N-a fost suspendat. Banii facuti luna asta, pana astazi sa spunem, ii voi primi luna viitoare?
 
Salut tuturor...

V-as spune buna ziua, insa, pentru mine, ziua asta nu e deloc buna. Acum 2 ore, am vazut ca mi-a fost suspendat contul de YouTube pe care aveam reclame AdSense. In gmail n-am primit niciun fel de instiintare cu privire la asta sau la motivel pentru care a fost suspendat.

Nu inteleg ce s-ar fi putut intampla. Nu, nu aveam continut propriu pe el, insa era editat in asa fel incat sa fie continut nou. Sa fi primit asa, dintr-odata 3 strike-uri unul dupa altul si asta sa fie motivul? "This account has been terminated due to multiple or severe violations of YouTube's policy against spam, deceptive practices, and misleading content or other Terms of Service violations."
Cand vreau sa ma loghez, apare treaba aia cu "Unable to access a Google product"

In legatura cu contul de YouTube, nu cred sa mai fie vreo speranta sa-l recuperez, nu? Insa, un alt amanunt vreau sa aduc in discutie: contul de AdSense. Am verificat chiar si adineaori si el este in picioare. N-a fost suspendat. Banii facuti luna asta, pana astazi sa spunem, ii voi primi luna viitoare?
Contul de youtube poti sa-ti iei adio de la el.
Legat de contul de Adsense daca te poti conecta pe el pare sa fie in regula cu el. Totusi, eu stiu ca daca veniturile din Adsense au fost generate doar de acel canal Youtube, actualizarea se va face mai greu. Inca nu ai "scapat" sa zic altfel.
 
Contul de youtube poti sa-ti iei adio de la el.
Legat de contul de Adsense daca te poti conecta pe el pare sa fie in regula cu el. Totusi, eu stiu ca daca veniturile din Adsense au fost generate doar de acel canal Youtube, actualizarea se va face mai greu. Inca nu ai "scapat" sa zic altfel.
Da, toate veniturile din AdSense erau generate din video-urile de pe acel canal. Contul de AdSense a fost facut luna aceasta, deci inca n-am primit plicul. Din ce ai spus tu, sa inteleg ca voi primi totusi si plicul si banii de pe video-uri, doar ca nu luna viitoare?
 
Da, toate veniturile din AdSense erau generate din video-urile de pe acel canal. Contul de AdSense a fost facut luna aceasta, deci inca n-am primit plicul. Din ce ai spus tu, sa inteleg ca voi primi totusi si plicul si banii de pe video-uri, doar ca nu luna viitoare?
Nu am spus ca-i vei primi ptr ca nu e sigur nimic, mai ales ca e cont foarte nou din cate spui. Nu sunt sigur, dar parca stiu ca lista finala a castigurilor Adsense prin canalul de youtoube apare in data de 15 ale lunii urmatoare.
 
1. Unele conturi sunt blocate / suspendate de boti, alte de moderatori. Mai stiu pe cineva cu canale mare a primit suspend la cont.
2. Daca suma generata in youtube a fost actualizata in adsense, atunci vei primi banii, daca nu, atunci la revedere
3. Trebuie sa spui MULTUMESC ca contul adsense este functioneaza, ca in mode normal suspenda tot acestia
4. Contul nu mai poate fi recuperat, indeiferet ce faci.
 
1. Unele conturi sunt blocate / suspendate de boti, alte de moderatori. Mai stiu pe cineva cu canale mare a primit suspend la cont.
2. Daca suma generata in youtube a fost actualizata in adsense, atunci vei primi banii, daca nu, atunci la revedere
3. Trebuie sa spui MULTUMESC ca contul adsense este functioneaza, ca in mode normal suspenda tot acestia
4. Contul nu mai poate fi recuperat, indeiferet ce faci.

1. Si respectivul ce face sa-si recupereze contul, imi poti spune?
2. Aici castigurile apar doar cand ma uit la Performance Reports. Cand intru in dashboard-ul AdSense, apare 0, deoarece contul de AdSense a fost facut luna asta si banii la fel, deci n-avea cand sa se actualizeze castigurile. Deci daca apar la Performance Reports castigurile mai sunt sanse?
3. Posibil, insa am inteles ca odata suspendat un cont de YT atasat unuia de AdSense, contul de AdSense devine inutilizabil, in sensul ca nu mai poate fi asociat la un alt canal de YT.
4. Da, nu mai am sperante sa recuperez contul de YT. Sunt interesat doar de banii pe care i-a generat.
 
contul de AdSense devine inutilizabil, in sensul ca nu mai poate fi asociat la un alt canal de YT.
Poti folosi la alt canal contul de adsense dar nu este recomandat.
1. Si respectivul ce face sa-si recupereze contul, imi poti spune?
Am spus mai sus. Nu poti face nimic.
Deci daca apar la Performance Reports castigurile mai sunt sanse?
Pe homepage apare pe ultimele 7 zile sau cum ai setat tu.
Dar daca iti apare la Performance Reports, atunci verifici dupa data de 3-5 luna viitoare sa vezi daca le-a aprobat si cat.
 
Si mie mi-au fost suspendate 2 contul, amandoua detineam suficiente drepturi de autor. Nu am facut nimic gresit, adica sa generez vizualizari, au fost conturi crestine. Bani i-am primit ce au castigat conturile si adsens a ramas activ dar conturile nici macar un raspuns la mail nu am primit
 
Mie mia suspendat un cont YTB pe data de 12
avea bani in el pe luna trecuta si pe luna in curs.
mia adaugat venitul in adsens pe data de 13 chiar daca contul ytb a fost blocat.
am asteptat si urmatoarea luna si a trecut data de 15 si banii tot nu ia bagat..
 
Loading...
Back
Sus