Conturi hostgator inchise pentru site-uri de filme

Gata am adaugat iar site-urile pe noul host si am shimbat dns-urile :) )) sper ca pana azi deseara sa fie propagate dns-urile sa le urc sus iar imediat :) ))) Arda-i focu pe hostgator mi-au dat de lucru azi :) ))) 4 conturi inchise si nici un backup nu au dat macar ))) DMCA-ul e de vina )))
Da au voie sa faca asa ceva , sa iti inchida contu fara un anunt, sa nu ofere un backup? Si banii care i-ai dat pe host ce se intampla cu ei ( diferenta ca nu stiu cum ai platit, pe luna, semestru, an..)
 
Da au voie sa faca asa ceva , sa iti inchida contu fara un anunt, sa nu ofere un backup? Si banii care i-ai dat pe host ce se intampla cu ei ( diferenta ca nu stiu cum ai platit, pe luna, semestru, an..)
Uite ca au voie :) ))) Nici macar un backup ca doar am vorbit cu suportul,noroc ca ieri am facut eu backup in pc parca am avut presimtire )))) Pe semestru plateam tot la 3 luni ca am avut 4 conturi de 24$ unul.La 1 acum am platit pe 3 luni iara,cine crezi ca mai da bani inapoi ))))
 
Bine ca macar am rezolvato deocamdata,astept sa se propage dns-urile acum sa vad cat o tine si aici )))) daca o mai tine cu astea de filme...
Daca ai platit paypal fa disputa. Macar incearca. Eu nu cred ca nu sunt obligati sa dea restul de bani inapoi. Toti ar putea face asa ceva. Iti dai seama ca s-ar deschide nspe mii de firme fantoma da o groapa de cateva sute sau chiar mii de euro si o ia de la inceput. Si sa ii mai auzi ca invoca DMCA .
Trimite-le tiket sau cum ii contactezi si sa iti dea banii inpoi pe restul cat timp mai aveai hostu platit. Chiar si asa la vrajeala.
 
Daca ai platit paypal fa disputa. Macar incearca. Eu nu cred ca nu sunt obligati sa dea restul de bani inapoi. Toti ar putea face asa ceva. Iti dai seama ca s-ar deschide nspe mii de firme fantoma da o groapa de cateva sute sau chiar mii de euro si o ia de la inceput. Si sa ii mai auzi ca invoca DMCA .
Trimite-le tiket sau cum ii contactezi si sa iti dea banii inpoi pe restul cat timp mai aveai hostu platit. Chiar si asa la vrajeala.
Scuze ca raspund cu intarziere dar m-au zapacit astia de cap..Nu dau nimic inapoi ca cica eu am incalcat TOS-ul ))) Am repus majoritatea siteurilor in functiune,mai am unul sa se propage dns-ul si 2 va trebui sa le refac de la 0 ca nu am avut backup la ele...
 
@Mariuselll exagerezi.. omul e vinovat si isi asuma... Mai sunt aia care merg si beti si cu 200KM/h si sunt ofticati ca politaiu nu avea chipiu si ca nu e corect...
E Miercuri.. zi de back-up
 
Sambata si Miercurea... odata cu schimbarea codurilor la popads :D
 
@Mariuselll exagerezi.. omul e vinovat si isi asuma... Mai sunt aia care merg si beti si cu 200KM/h si sunt ofticati ca politaiu nu avea chipiu si ca nu e corect...
E Miercuri.. zi de back-up
Nu exagerez. Bun e pe partea de "ilegal" nu poate ii chema in instanta . Dar orice serviciu platit are o factura. Factura care zice clar ca e platit serviciul pana in data X. Eu nu cred ca este o Lege care sa specifice ca daca nu te conformezi pierzi hostu si banii dat. Daca el a folosit hostul o luna din 3 sunt obligati sa ii dea banii pe 2 luni inapoi ori sa ii ofere serviciul si pentru celelalte 2 luni.
 
Nu exagerez. Bun e pe partea de "ilegal" nu poate ii chema in instanta . Dar orice serviciu platit are o factura. Factura care zice clar ca e platit serviciul pana in data X. Eu nu cred ca este o Lege care sa specifice ca daca nu te conformezi pierzi hostu si banii dat. Daca el a folosit hostul o luna din 3 sunt obligati sa ii dea banii pe 2 luni inapoi ori sa ii ofere serviciul si pentru celelalte 2 luni.
Asa e normal...dar...
 
La paypal stiu din experienta. Daca ai in TOS ceva specific legat de refund total sau partial, atunci paypal va da castig de cauza lor.
Sunt multi care fac abuz si de asta e acel TOS care nu`l citeste nimeni.
 
E un Kkt Tosul ala . Toti pun asa . Dar ( sa zicem ca era legal site-ul - le ) nu e legal asa ceva . cauta ce zice acei (ii) si (iii). Primi i-am gasit, pe cei 3 de (iii) nu .

In fine important e ca sa nu mai plateasca hostul inainte . Pe luna e cel mai bine. Nu?
Pt site de filme da asa ar trebui platit lunar...
 
Loading...
Back
Sus