Tutorial Cum scoti un site (blog) banat de google pentru spam absolut

yepuras

Vedeta
Registered
Full Member
Deoarece sunt convinsa ca sunt multi care au avut sau astfel de probleme iata cateva sfaturi cum scoti un site (blog) banat de google pentru spam absolut :
In primul rand mergi in webmaster tools si te uiti daca ai ceva linkuri trecute cu probleme , pe care le stergi de tot de pe site .
La pasul doi mergi pe al tau site si duci toate articolele pe care le ai in cosul de gunoi , deci mai pe romaneste le stergi insa le lasi in cos pentru a le putea aduce inapoi .
Scrii un articol pe blogul gol , dupa care faci cerere de verificare site .
Continui in fiecare zi sa scrii cate un articol nou si garantat dupa cel mult doua saptamani ai al tau site din nou in cautari .
Il mai lasi sa ruleze asa inca una doua zile si scrii in continuare cate un articol pe zi dupa care toate articolele vechi din cosul de gunoi le readuci online .
Dezavantaje :
La un site de 30k unici pe zi dupa doua saptamani am scazut undeva la 20k insa de cand am inceput sa postez regulat a inceput din nou sa urce .
Aceasta metoda a fost verificata de mine pe doua bloguri si a mers de fiecare data , succes tuturor si in caz ca si altii mai stiu si alte metode sunt bineveniti sa le impartaseasca , o zi buna tuturor .
 
Tare metoda asta. Nu m-as fi gandit la ea si arata ca doar prin experimente putem afla ce functioneaza si ce nu.
Bravoo.
Il voi baga in lista de topicuri promovare. :D
 
Adamas sincer sory doar ce am scos doua site cu aceasta metoda si abea dupa mi-am permis sa fac aceste sugestii , insa banuiesc ca e bine de stiut si deacum incolo .
 
Hmm! Ca mai totdeauna. Problemele complicate se pot rezolva fff simplu. Totul tine de dorinta de a le rezolva.
 
Buna idea ta dar nu cred ca nu este de lunga durata aceasta metoda deoarece daca ai 2-3k postari si le stegi 2 saptamani si le adaugi din nou cred ca o sa fie de bine dupa ce google initial vazuse ca ai 1..2 postari iar dupa aia sari iar la 2..3k postari
 
Drog nu prea cred ca are vre-o relevanta ce spui , insa de crezi totusi ca poate fi asta o problema , poti baga cate 100 de posturi pe zi dupa ce esti din nou in cautari , sau 50 sau 10 cum doresti .
 
yepuras are dreptate, dureaza ceva timp pana iti scoate google o pagina din cautari, prima data ti-o baga pe ultimele locuri, dupa aia o scoate de tot.daca ai un site picat 1-2 saptamani si dupa aia revii brusc nu cred ca are ce sa se intimple nasol.
 
Oricum daca cele doua site care le-am scos de ceva timp in acest mod vor cadea am sa anunt si aici , insa din cate vad in continuare cresc in trafic , deci nu prea vad sa fie o problema .
 
Daca esti banat dispari imediat! Daca ai penalizare dispari in timp!
Deci sunt doua chestii total diferite!Tu ai specificat clar in topic de banare dar nu am vazut sa -i lamuresti pe cei care discuta de penalizare.....

In concluzie site-urile au fost Banate? sau Penalizate?
 
Salut, acum 3 saptamanii si site-ul meu a fost penalizat, am scos link-urile ascunse care le aveam bagate am trimis reevaluare si tot nu mi-a acceptat, mi-au specificat ca inca am link-uri, acum am facut redirect catre unul nou, cred ca nu mai pot rezolva nimic, tentative de incercare am avut de 2 ori si nici un rezultat!
 
Salut, acum 3 saptamanii si site-ul meu a fost penalizat, am scos link-urile ascunse care le aveam bagate am trimis reevaluare si tot nu mi-a acceptat, mi-au specificat ca inca am link-uri, acum am facut redirect catre unul nou, cred ca nu mai pot rezolva nimic, tentative de incercare am avut de 2 ori si nici un rezultat!
Site ul tau a fost penalizat? sau banat? sunt doua lucruri total diferite...
 
Loading...
Back
Sus