Cumpar Cumpar site filme/seriale online

AlexHD

Active Member
Registered
Full Member
Salut, cumpar site de filme sau seriale online...nu ma intereseaza site-uri noi... as prefera minim 4k vizitatori/zi.

Cei care au astfel de site-uri, lasati-mi PM cu: site, link statistici + video/poza analitycs...

Buget: 70 euro (pretul nu e batut in cuie..daca imi place site-ul + daca are vizitatori zilnic peste 7-8k, mai pun).
 
70 euro la minim 4k unici?
La 4000 unici pe zi, faci 70euro in 1 saptamana daca te duce capul.
 
Ultima editare:
Nu iti da nimeni site la 4k cu 70 de euros, banii astia ii scoti lejer pe saptamana, se cauculeaza presupusul catig pe 6 luni si atat valoreaza un domeniu.
De ce nu ai zis, cumpar site de 4k si ofer 400 euros, asa gaseai mai multi care iti ofereau si alegeai!
 
Vand eu site cu 4k unici. :)
Pret:2500euro
Mai multe detalii in privat.
De banii astia imi oferi si servicii de curatenie 4 luni?
BAi baiatule daca iti pun 1000 euro in mana nu sti sa ii inumeri si tu ceri 2.5k?

On: referitor la posturile anterioare...nu va mai dati cu parerea...pur si simplu am spus ceva in post...ai site si iti convine, contacteaza-ma....nu, te rog sa ocolesti postul... sunt foarte multi oameni care isi vand site-urile ca au nevoie de bani....asa ca... :)

Valabiil in continuare...
 
Imi spune-ti si mie va rog cum faceti 70 euro intr-o saptamana? ca eu nu reusesc sa fac mai mult de 120 intr-o luna?
 
Vand eu site cu 4k unici. :)
Pret:2500euro
Mai multe detalii in privat.

Pai daca tu ceri 2,5k euro pe un site la care ajung destul de rapid la 4k atunci eu pe site-ul principal cu 14-15k/zi cat sa cer? :))

Cu 4k mai mult de 200 de euro nu scoti/luna, depinde si de trafic si de ce reclame folosesti. De exemplu, ieri am intrecut recordul, iar noul record este de 17,9k (a fost duminica) si am scos 19$ doar din 3 reclame (popads, popads si shorte.st) in ciuda faptului ca pe popcash a fost o rata cam de rahat, 0.8, altadata aveam si 1.1.

La 3-4k se ajunge relativ usor, doar ca trebuie sa stii cum sta treaba pe astfel de site-uri. De exemplu, aseara am vorbit cu DRS si o sa ii configurez un site de la 0 si o sa va tina la curent cu vizitatorii si o sa vedeti ca va fi exact cum i-am promis.

P.S: DRS dupa cum ti-am mai spus nu prea se merita sa cumperi site cu 2-3-4k de la oricine, nu stii cum te mint oamenii si ei au DMCA in prostie. In plus, orice modificare fie negativa sau pozitiva te va scadea un timp in motoarele de cautare.

@AlexH Imi cer scuze pentru off-topic, voiam sa ii lamuresc pe baieti sa nu mai vanda gogosi.
 
  • Like
Reactions: Pyo
"Oameni care vand site-uri ca au nevoie de bani." Cu 70euro nu faci cumparaturile la supermarket.

Un site se vinde dupa profit, apoi dupa statistici. Toti vor sa faca bani, se vinde pentru bani, se cumpara sa se faca bani. Deci conteaza profitul lunar pe ultimul an, nu pe ultima luna si se face o statistica cat e garantat lunar si cat merita.

Un site de filme online cu 4-5k STABIL zi de zi de luni de zile, face garantat 100euro lunar. 100 euro x 12 luni = 1200euro. Asta e valoarea. Ca e ilegal mai scazi 200euro. Sa zicem 1000euro. Tu ai circa 120-150euro, iar in lunile de iarna si 250euro pe lunar cu site. Deci daca nu iei 1000euro nu pierzi absolut nimic. Macar vei avea castig constant lunar pe o perioada nedeterminata.

Mutex un site se vinde dupa profit. Sunt siteuri cu 2k unici care au profit de 5 ori mai mult ca unul de 20k. Conteaza nisa, metoda de profit, etc.
AlexH nu sunt comentarii extra. Incercam ca forumul asta sa nu ajunga plin de posturi gen: cumpar apartament 3 camere, 2000 euro zona vitan.
DaVinci probabil nu faci mai mult ca furi sursele video de la altii si nu te obosesti sa faci upload propriu. deschide un nou topic pe aceasta tema si te vom ajuta.
 
"Oameni care vand site-uri ca au nevoie de bani." Cu 70euro nu faci cumparaturile la supermarket.

Un site se vinde dupa profit, apoi dupa statistici. Toti vor sa faca bani, se vinde pentru bani, se cumpara sa se faca bani. Deci conteaza profitul lunar pe ultimul an, nu pe ultima luna si se face o statistica cat e garantat lunar si cat merita.

Un site de filme online cu 4-5k STABIL zi de zi de luni de zile, face garantat 100euro lunar. 100 euro x 12 luni = 1200euro. Asta e valoarea. Ca e ilegal mai scazi 200euro. Sa zicem 1000euro. Tu ai circa 120-150euro, iar in lunile de iarna si 250euro pe lunar cu site. Deci daca nu iei 1000euro nu pierzi absolut nimic. Macar vei avea castig constant lunar pe o perioada nedeterminata.

Mutex un site se vinde dupa profit. Sunt siteuri cu 2k unici care au profit de 5 ori mai mult ca unul de 20k. Conteaza nisa, metoda de profit, etc.
AlexH nu sunt comentarii extra. Incercam ca forumul asta sa nu ajunga plin de posturi gen: cumpar apartament 3 camere, 2000 euro zona vitan.
DaVinci probabil nu faci mai mult ca furi sursele video de la altii si nu te obosesti sa faci upload propriu. deschide un nou topic pe aceasta tema si te vom ajuta.
Bine zis, apreciez postarea ta, ce ar fi sa ne deschidem toti topicuri si sa cerem site-uri de 4k la 50 - 70 euros, asta ar insemna sa ne batem joc de munca lor care sau chinuit sa le ridice, pai numai link-urile costa intre 30 si 50 euros pe luna la un site de cel mult 10k!
 
Intr-adevar, este un pret foarte mic 70 de euro pentru un site de minim 4k, insa daca cineva are nevoie de bani iti poate oferi un site cu maxim 2k vizitatori de acei bani.

@crystygye trebuie sa te gandesti si ca in unele zile rata e deplorabila, iar in alte zile e chiar foarte buna. In plus, nu este o nisa sigura, depinde de rankare, de zi. Un site cu 4k vizitatori/zi si cu un profit de 100 de euro lunar ar merita in jur de 450-500 euro. Poate ca acei bani pot fi facuti in 4-5 luni, doar ca am spus, nu este o nisa sigura.

Totusi eu nu i-as recomanda lui @AlexHD sa cumpere astfel de site-uri de la oricine deoarece exista multe riscuri. Totusi, zic ca e mai ok sa dai cuiva o suma de 40 de euro (un exemplu de o suma, chiar daca e putin piperat) si care iti promite ca o sa ai trafic din primele doua luni decat sa cumperi un site cu 100 de euro sa zicem si apoi sa te trezesti cu penalizari si alte rahaturi.

P.S: Stiu ca site-urile pe nisa filme/seriale se vand doar pentru bani, doar ca in mod normal 1k=0.8-0.9$ :)
 
Intr-o nisa de filme online, stabilita, mai veche de 6 luni, la care pui continut si NU faci scheme pentru rank, nu exista o zi buna de 10k si una rea de 1k. Fara doar si poate, nu vei avea in loc de 7k stabil, 1 k dintr-o data, decat daca ai site-ul jos, te-a scos google din tot, te-a prins google cu ceva. Am statisticile pe 3 ani cu site de filme online si nu o sa vezi 1 zi de 10k si a doua zi 1k.

Iti zic din propria experienta, nu e vb de nici o rankare. Fiecare stie cat trafic va avea sigur zilnic indiferent ca face backlinkuri sau este pelcat in concediu 2 saptamanii. Un site stabilit pe nisa asta nu va avea astfel de probleme. Am fost 2 saptamanii plecat din tara, iar statistica era la fel ca mereu, fara sa intru odata pe site in perioada aia.

Ca iarna ai mult trafic, iar vara e slab, este altceva. Dar cand ai 10k azi si maine 1k, deja vorbim de trafic fals, etc. La cumparere site-uri noi, da e risc. Este logic. Google favorizeaza site-urile noi pentru o perioada + multe alte chestii. Dar cand vezi o stastitica zi de zi pe 2 ani la un site, si este constanta, m-as mira sa fie vreun risc.
 
Loading...
Back
Sus