Daca esti prost si analfabet traiesti foarte bine

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Desi suntem invatati peste tot sa fim buni, sa invatam, sa muncim mult pentru ca doar asa vom reusi in viata. Din pacate realitatea e cu totul alta si nu are nici o treaba cu ce suntem invatati de parinti, scoala, etc.
Va prezint un caz real al unei pustoaice care multi dintre noi nici nu viseaza la ce are ea.

Aceasta fetita si-o trage rau de tot de la varsta de 10 ani, are cateva filme adult postate pe net. Nu stie sa scrie, nu vorbeste corect limba romana, daca o asculti iti trebuie traducator sa o intelegi.
Pe langa toate astea e urata cu draci, cel putin era acum 2 ani.

Acum are 16 ani si se poate lauda ca a vizita mai toata europa. In acest moment are un iubit plin de bani, care i-a cumparat 3 masini si chiar daca nu are permis conduce in romania fara probleme. Cea mai ieftina masina costa 65.000 euro.
Acum ca are bani s-a cosmetizat fata si chiar arata bine fata de cum era inainte.

Cum de o cunosc? Pai sunt prieten cu parintii ei, care lucreaza in spania. Periodic ma contacteaza pe facebook unde se lauda cu ce si-a luat si alte rahaturi de gen.
Apoi stau si ma gandesc. Cum dracu se intampla asta?
Petrec peste 20 ore pe zi in fata calculatorului pentru cateva mii pe luna, pentru care muncesc din greu si trebuie sa suport o gramada de rahaturi din partea la multi. Ca na, clientul nostru le stie pe toate. Cand ea nu face nimic si duce o viata de lux.
Iubitul de acum nu este primul cu bani, doar ca este cel mai bogat dintre toti.

Voi ce parere aveti?
 
tu ti-ai trage-o? ai vrea sa ramai patat toata viata?
Nu e vorba doar de tras. Poat aduce si alte exemple care nu inlclud TRAS. :p

Un exemplu in uk.
Daca nu ai probleme cu bautura, drogurile, sau nu ai facut macar o zi pe la mititica, slabe sanse sa gasesti ceva bun.
 
stiu si io multe exemple de la mine din regiune... daca ai scoala, sau daca muncesti... nu poti face bani. Asta ii adevarat! Ca si femei ii foarte usor sa iti gasesti un baiat cu bani...
 
in primul rand nu stiu ce placere poti avea, in al doilea rand am o alta educatie si nu pot face asa ceva
 
Loading...
Back
Sus