De alegeri afli cine iti este prieten adevarat

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Ideea mi-a venit dupa ce am citit acest comentariu pe facebook.
425c17df5e624922922201de75c5b97e.png

De alegeri fiecare dintre voi la o bere sau tigara aveti discutii despre candidati, partide si nu mereu aveti aceleasi opinii sau sustineti acelasi candidat sau partid. Ei bine de aici incep problemele.
In opinia mea un prieten adevadar sau cel putin care te respecta, chiar daca nu este de acord cu opinia ta sau pe cel care`l sustii, va RESPECT acest lucru si veti ramane prieteni. Asta e varianta ideala, doar ca in realitate nu sta treaba cam asa.

Daca pana la alegeri ati fost prieteni, acum cu siguranta nu mai sunteti si asta e trist pentru ca alegerile trec, politicienii isi vad de treaba lor si voi ati pierdut un prieten care atunci cand ai nevoie EL este cel care sare sau la care apelezi.

Eu de alegeri raman mai mereu singur din cauza viziunilor mele si care nu pot fi acceptate de cei din jur. Asa ca in foarte multe din cazuri incerc sa nu deschis subiectul alegeri, pe cine alegi sau sustii, pentru ca ies scantei.

Personal respect orice opinie atat timp cat ai abilitatea de a o respecta si pe a mea. Daca nu poti face asta cu siguranta nu vom mai discuta nimic.

Voi ati pierdut prieteni in perioada alegerilor?
Ati avut discutii la sange in casa cu partenerul de viata din cauza ca aveti opinii diferite pe tema alegerilor?
 
Loading...
Back
Sus