DMCA google abuse

catalinx3006

Active Member
Registered
Full Member
Salutare, RoForum, uitandu-ma azi in transparency report am observat ca am un impostor conform google :
Reporting Organization:
Web Sheriff
We believe this to be an impostor or someone else abusing the process. We report it here for the sake of completeness and to provide a view into one kind of abuse of the DMCA process.
Linck aici https://www.google.com/transparencyreport/removals/copyright/searchdata/reporters/?id=134710

Voi aveti raport de la aceasta organizatie ?
 
Sunt cazuri online unde concurenta face un site fake sau pur si simplu trimit mesaje de gen pentru a scoate / sterge link din google. Problema este ca fara cunostinte avansate nu iti poti da seama si cel mai usor este sa stergi sau reditezi urla la postare.
 
iti poti da seama si cel mai usor este sa stergi sau reditezi urla la postare.
Ma afecteaza daca eu nu il sterg? Google scoate postarea din index, dar mai am trafic direct la ea. Trebuie sa o sterg sau sa ii schimb link? Afecteaza? Daca vrea sa sterg, sa-mi trimita mie mesaj, de asta am sectiune dmca, contact, nu la google. Oricum cei mai hotarati sunt de la HBO. Au trimis si pe mail, si din pagina de contact, si la cloudflare, si la google.
 
Ma afecteaza daca eu nu il sterg? Google scoate postarea din index, dar mai am trafic direct la ea. Trebuie sa o sterg sau sa ii schimb link? Afecteaza? Daca vrea sa sterg, sa-mi trimita mie mesaj, de asta am sectiune dmca, contact, nu la google. Oricum cei mai hotarati sunt de la HBO. Au trimis si pe mail, si din pagina de contact, si la cloudflare, si la google.

O să îți scoată postarea din index si nu o să mai ai trafic pe acel link din motoarele de căutare,atata tot,poti să păstrezi postul! În continuare lumea o să îl poată vizionara dacă dorește si il găsește pe site-ul tau! Linkul..îl poți modifica..Dar după un timp tot o sa-l scoată din index!
 
Loading...
Back
Sus