Recenzie Fast and Furious 7

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Am fost ieri sa vad Fast and Furious 7 la cinema. Am vrut sa astept sa apara online o versiune buna, dar nu am putut asteptat si cred ca am facut o alegere buna.
Nu sunt un tip emotional dar la prima scena cu Paul Walker recunosc ca m-am emotionat putin. Din cate stiu Paul Walker a murit pe la jumatatea filmului dar apare de la inceput pana la final.

furious-7_3233991b.jpg
Actiunea este frumoasa, Cred ca aducerea lui Jason Statham in film aduce un plus si face filmul de 10 ori mai interesant. In Fast and Furious 7 ai multa actiune, explozii, lupte, curse de masini si cred ca DOM a avut intentii sinucigase.

paul-walker-fast-and-furious.jpg
Finalul face toti banii, te face sa iesi din sala de cinema cu un sentiment placut, satisfactie. Brian nu moare ci este undeva in lume fericit cu familia lui.
Fast and Furious 7 ne invata, ne arata ca prietenii si familia (uneori sunt acelasi lucru) este tot ce conteaza in aceasta lume. Si pentru aceste doau lucruri oamenii vor intoarce lumea pe dos.

FAST-FURIOUS-7-Abspann-Song-Paul-Walker-Abschied.jpg
Sa nu plangeti cand ascultati cantecul de final. Este in tribut special pentru Paul.

Recomand sa mergeti sa-l vedeti ca merita acest efort.
http://www.imdb.com/title/tt2820852/

Daca vreti sa vedeti primul film din seria Fast and furios aveti clip mai jos.

Fast and Furios 5
Aici aveti un video cum a fost realizat
 
Se vede ca in faza de la sfarsit a fost folosit CGI pentru reconstruire. Poate am si eu timp sa merg la cinema pentru a-l vedea.
 
filmul asta va ramane in istorie
Cantecul de final nu are nici o valoarea daca nu vezi filmul. Cel putin asta mi sa intamplat mie. Am vazut/auzit cantecul cu cateva zile inainte sa merg sa vad filmul si nu m-a impresionat. Dupa ce am vazut filmul, a fost altceva.
Spoiler:
Mai ales ca la final cand DOm pleaca, Brian il ajunge cu masina din urma si ii spune: Pleci fara iti ei ramas bun? Cand in realitate el este cel care a plecat fara sa isi ia ramas bun.
Si ultimul Ride impreuna, intre 2 prietenii foarte buni care la un moment dat trebui sa se desparta si fiecare sa mearga pe propriul drum.
 
Loading...
Back
Sus