Holograf - Deschide-mi Inima

b0d0

Un Nimeni Celebru ...
Registered
Full Member
Trupa Holograf a lansat, miercuri, single-ul "Deschide-mi inima!", piesă care face parte din albumul "Life Line", lansat la sfârșitul anului 2015.
"Single-ul acesta, 'Deschide-mi inima!', eu personal l-aș adresa tuturor doamnelor, domnișoarelor care vor să-și refacă viețile, pentru că piesa spune că ar fi bine să dăm un restart la un moment dat, să învățăm să ne redeschidem și ca oameni și ca suflet", a spus Dan Bittman.
Mesajul său a fost completat de Mugurel Vrabete care a afirmat că piesa este adresată celor care mai au dorința să transforme omul de lângă ei în ceva mai bun, ceva mai frumos, celor care mai cred în sentimente.


Noul single este o piesă Holograf "sută la sută", ca sound, ca sonoritate, a spus și Edi Petroșel.
La evenimentul desfășurat în Garajul EuropaFM, trupa a primit și un dublu disc de platină din partea casei de producție Media Pro Music pentru vânzările înregistrate de albumul "Life Line".

"Acest dublu disc de platină înseamnă o satisfacție, o satisfacție pentru munca pe care am depus-o la un moment dat", a declarat Bittman.
Dublul disc de platină a fost acordat pentru cele aproape 10.000 de unități vândute în mai puțin de un an de la lansare.
"Acest dublu disc este pentru vânzări de 10.000 de unități în mai puțin de un an de la lansare. Albumul a fost lansat în noiembrie. (...) Pe o piață cu piraterie de peste 90%, noi considerăm că este o mare performanță. Nu e primul disc pe care-l oferim trupei Holograf. În cei aproape 18 ani de colaborare le-am oferit dublu disc de platină pentru aproape toate albumele lor", a declarat Dana Adam, reprezentanta Media Pro/Universal Music.

Următoarea apariție live a trupei Holograf este programată duminică, la Arenele Romane, în cadrul unui concert caritabil în memoria tragediei de la [HASHTAG]#Colectiv[/HASHTAG].
 
Loading...
Back
Sus