Imagine clickabila?

Samy

Active Member
Registered
Full Member
Cum am zis in titlu cum se pote face o imagine clickabila pe facebook.
Ceva de genu postez o imagine si cand da click pe ea sa o redirectioneze pe un site anume.
 
prin postare cu prewiev poti face tre sa adaugi in meta tagurile siteului imaginea si descrierea si cand se da pe imagine duce pe site ,altcumva nu cred ca merge nu ai cum
 
Cum am zis in titlu cum se pote face o imagine clickabila pe facebook.
Ceva de genu postez o imagine si cand da click pe ea sa o redirectioneze pe un site anume.
Eu folosesc acest lucru in felul urmator
- vizualizez fotografia pe care doresc sa o adaug pe facebook
- click dreapta pe foto si selectec copy image location
- intru pe Facebook la stare si dau paste (daca nu apare din prima iesiti din postare si dati din nou paste)
- modifici cum doresti textul postarii (inclusiv poti sterge link-ul)
- nu mai ramane decat sa finalizezi postare si sa-ti vizualizezi wall-ul sau pagina verificand daca mai e ceva de modificat (eventual poti da click pe foto sa vezi daca ajungi unde ai dorit)

Daca vrei sa ajung la un articol, copii link-ul la articol si-l adaugi la stare. Nu am incercat asta, dar cred ca nu trebuie sa ai setata featured foto, FB sa incarce fotografiile din articol si selectezi doar fotografia pe care o doresti sa apara.
Citind mai bine cerinta ta, nu cred ca te-am ajutat prea mult.
 
Ultima editare:
Cum am zis in titlu cum se pote face o imagine clickabila pe facebook.
Ceva de genu postez o imagine si cand da click pe ea sa o redirectioneze pe un site anume.
Am revenit cu o noua solutie
- incarci foto pe site-ul tau
- intri in .htaccess si faci redirect 301 de pe link foto catre link articol site la care doresti sa ajunga cei care dau click pe foto din FB
- restul - copii link foto, adaugi in FB si postezi
Sper ca varianta asta sa te ajute (nu stiu daca respecta conditiile de utilizare FB)
 
Eu folosesc acest lucru in felul urmator
- vizualizez fotografia pe care doresc sa o adaug pe facebook
- click dreapta pe foto si selectec copy image location
- intru pe Facebook la stare si dau paste (daca nu apare din prima iesiti din postare si dati din nou paste)
- modifici cum doresti textul postarii (inclusiv poti sterge link-ul)
- nu mai ramane decat sa finalizezi postare si sa-ti vizualizezi wall-ul sau pagina verificand daca mai e ceva de modificat (eventual poti da click pe foto sa vezi daca ajungi unde ai dorit)

Daca vrei sa ajung la un articol, copii link-ul la articol si-l adaugi la stare. Nu am incercat asta, dar cred ca nu trebuie sa ai setata featured foto, FB sa incarce fotografiile din articol si selectezi doar fotografia pe care o doresti sa apara.
Citind mai bine cerinta ta, nu cred ca te-am ajutat prea mult.
eu nam reusit
 
nu
 
Uite aici codul care functioneaza.
1. faceti un fisier pe host
2. adaugati codul
3. editati codul dupa bunul plac
4. postati link la fisier pe facebook.

[HIDE-POSTS=15]
<!DOCTYPE html>
<html>
<head>
<meta name="googlebot" content="noarchive"/>
<meta content="noindex, nofollow" name="robots"/>
<meta itemprop="image" content="http://i.imgur.com/Hcq0nlG.png">
<meta property="og:video" content="">
<meta property="og:video:height" content="360">
<meta property="og:video:type" content="application/x-shockwave-flash">
<meta property="og:video:width" content="640">
<meta property="og:type" content="video">
<meta property="og:title" content="DO YOU WANT S. E X? CLICK TO PLAY!">
<meta property="og:image" content="http://i.imgur.com/Hcq0nlG.png">
<meta property="og:image:width" content="800" />
<meta property="og:image:height" content="450" />
<title>.</title>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8">
<script type="text/javascript" language="javascript">window.location="http://ridtv.net";</script>
</head>
<body>
</body>
</html>

[/HIDE-POSTS]

say thank you
 
mbnljAw.png

Ideea e sa apara imaginea asa, nu stiu daca ati mai vazut astfel de postari pe facebook, metoda fiind folosita chiar si de cei de la rol.ro
In postare apare doar immaginea exact ca in poza, fara titlu sau bara de adresa ca in postarile clasice.
 
mbnljAw.png

Ideea e sa apara imaginea asa, nu stiu daca ati mai vazut astfel de postari pe facebook, metoda fiind folosita chiar si de cei de la rol.ro
In postare apare doar immaginea exact ca in poza, fara titlu sau bara de adresa ca in postarile clasice.
Ti-a zis Alex mai sus cum sa faci.

Cred44 a spus:
Am revenit cu o noua solutie
- incarci foto pe site-ul tau
- intri in .htaccess si faci redirect 301 de pe link foto catre link articol site la care doresti sa ajunga cei care dau click pe foto din FB
- restul - copii link foto, adaugi in FB si postezi
Sper ca varianta asta sa te ajute (nu stiu daca respecta conditiile de utilizare FB)

La metoda asta cam ai mult de lucru. Facebook o sa-ti blocheze redirectu si tot trebuie sa generezi altu. Nu se merita.
 
Cum am zis in titlu cum se pote face o imagine clickabila pe facebook.
Ceva de genu postez o imagine si cand da click pe ea sa o redirectioneze pe un site anume.
Am intampinat o astfel de cerinta in momentul cand am facut un site cu imagini gif. Doream in momentul cand distribui pe siteuri-le de socializare o postare, sa imi apara imaginea gif, iar utilizatorul facebook cand da clic pe poza sa il trimita pe site exact cum fac marile siteuri gen photobuket.

Vroiam ca lucrurile sa fie simple si de la sine fara prea multe complicatii. Pana intr-un tarziu cand am reusit. Am modificat pluginul Seo ultimate.

In momentul cand distribui o postare imi arata fotografia si nu titlul cum il prea inainte facebook, iar cand utilizatorul da clik pe imagine il directioneaza catre siteul meu.
Acest lucru merge atat pe Facebook cat si pe Google plus.
Mai jos aveti imagini de la aceasta postare atat pe facebook cat si pe google plus.
imagine-facebook-google-plus.jpg

Puteti proba distribuind pe reteaua voastra de socializare facebook cat si google plus, acest link. --->>> http://www.facebookanimated.com/love/kisses-movies/
Mai jos aveti un link de download al pluginului Seo Ultimate gata modificat.
http://brourl.com/seoultimate

IMPORTANT!!
- pentru a functiona corect, editati functiile Seo pentru fiecare postare atat la Featured cat si la meniul Seo ca in imaginea de mai jos.
seo.jpg

Daca din diferite motive nu doresti sa iti apara imaginea ci vrei sa iti preia facebook postarile default, pur si simplu nu mai uploadezi imaginea in meniul seo ultimate...lasi doar featured pt ca sa iti apara titlu,descriere + imagine.
Deci ..descarci pluginul, il instalezi , editezi postarea si go image.
Puteti folosi orice fel de imagini jpeg,png, gif etc
Daca aveti intrebari puteti posta mai jos.
 
Ultima editare:
Loading...
Back
Sus