Imbinare 2 pagini de facebook

Aleex

Active Member
Registered
Full Member
Am 2 pagini de facebook, 1 pe domeniu auto cu vro 16k, a doua a fost pe seriale si filme cu 100k, si am reusit sa ii schimb numele, am sters pozele din ea, si acum as vrea sa postez poze si clipuri si alte minuni din auto, iar pe viitor ( 2..3. saptamani ) as vrea sa o unesc cu aia de pe auto.
Cum este treaba asa cu imbinatul, a mai incercat cineva, exista posibilitate sa imi inchida ambele pagini ? la asta cu 16k sunt reali si majoritatea sunt din reclama platita, la aia cu 100k sunt din clickjacking de pe vremea cand mergea :).
 
Am facut acum 2 saptamani o imbinare dubla ca sa zic asa. Aveam o pagina de nsia cu 2k si alte 2 pagini cu 1k respectiv 4k de filme seriale..
Am imbinat prima data pe cea de 2k cu cea de 1k..a fost ok..si-apoi am mai facut o imbinare cu cea de 4 k si iar a fost ok.
Numele trebuie sa fie la fel, poza de profil si walpapperul sa fie la fel...acum probabil depinde si cate imbinari s-au facut pe pagina respectiva

A durat intre 1-2 saptamani pentru fiecare imbinare!
 
Nici o pagina nu a mai fost imbinata pana acum, o sa le pun la ambele acelasi poze, la aia de filme am sters toate pozele si toate postarile vechi, si o sa incep sa postez pe ea chestii de auto, ( masini ),exact ca pe aia mica, are un nume asemanator ca aia mai mica. faza e ca imi este frica sa nu le inchida pentru ca aia mica de 16k chiar este pe bune si am bagat o caruta de bani in ea, in promovarea postarilor ( aproximativ 5000$ ).
 
Nici o pagina nu a mai fost imbinata pana acum, o sa le pun la ambele acelasi poze, la aia de filme am sters toate pozele si toate postarile vechi, si o sa incep sa postez pe ea chestii de auto, ( masini ),exact ca pe aia mica, are un nume asemanator ca aia mai mica. faza e ca imi este frica sa nu le inchida pentru ca aia mica de 16k chiar este pe bune si am bagat o caruta de bani in ea, in promovarea postarilor ( aproximativ 5000$ ).


Serios ai bagat 5k $ ? :))) Pai cu 5.000 $ o faceai de cateva sute de mii de likes cumparand likes ! :))) mare gresala ai facut!
 
Serios ai bagat 5k $ ? :))) Pai cu 5.000 $ o faceai de cateva sute de mii de likes cumparand likes ! :))) mare gresala ai facut!
Nu e tot aia, plus ca eu am promovat postarile cu anumite oferte de pe pagina .... nu am promovat pagina ca sa primesc Like-uri.
O sa ma apuc sa postez pe ea ce postez si pe aia 'mica' si peste vro luna incerc sa le imbin, daca merge bine, daca mi le blocheaza nasol rau :))
 
Nici o pagina nu a mai fost imbinata pana acum, o sa le pun la ambele acelasi poze, la aia de filme am sters toate pozele si toate postarile vechi, si o sa incep sa postez pe ea chestii de auto, ( masini ),exact ca pe aia mica, are un nume asemanator ca aia mai mica. faza e ca imi este frica sa nu le inchida pentru ca aia mica de 16k chiar este pe bune si am bagat o caruta de bani in ea, in promovarea postarilor ( aproximativ 5000$ ).
Nu le îmbina atunci. Las-o pe cea de 16k așa și pe cea de 100k o îmbini cu alta dacă nu e așa importantă, dacă nu, promovează pe cea de 16k cu ajutorul celei de 100k :)
 
Am 2 pagini de facebook, 1 pe domeniu auto cu vro 16k, a doua a fost pe seriale si filme cu 100k, si am reusit sa ii schimb numele, am sters pozele din ea, si acum as vrea sa postez poze si clipuri si alte minuni din auto, iar pe viitor ( 2..3. saptamani ) as vrea sa o unesc cu aia de pe auto.
Cum este treaba asa cu imbinatul, a mai incercat cineva, exista posibilitate sa imi inchida ambele pagini ? la asta cu 16k sunt reali si majoritatea sunt din reclama platita, la aia cu 100k sunt din clickjacking de pe vremea cand mergea :).

Nu conteaza pozele, cat conteaza posturile si numele paginilor sa fie asemanatoare, deci sa aiba acelasi subiect ! Ex. Filme pe net ///// Filme Online a doua, asa merge, dar din ce vad eu ce ai tu sunt diametral opuse si s-ar putea sa ramai fara ambele pagini, nimeni nu stie 100% cum le gandeste facebookul ! Mia bine incearca sa vinzi pagina cu 100k si iti maresti pe cea de 16K, acum eu zic eu o parere, dar faci cum crezi tu ca este mai bine de cuviinta !
 
Treaba sta cam asa:
1. Clickjacking-ul - irelevant.Daca Fb stia de asta, pagina era inchisa demult.
2. Nume si postari - daca sunt similare e ok.Incearca sa maresti engagement-ul la aia mare prin share pe aia mica, share pe grupuri de profil etc. Cat mai natural posibil, fara like-uri cumparate si alte smecherii.
3.Timp - e nevoie de mai mult de o luna, cam 3 zic eu, pana sa uite Fb ce a fost.Foloseste-te de timpul asta pentru punctul 2
4. Pagini posibil inchise dupa - aia mare.
Daca pe aia mica ai facut reclama platita, Fb stie de unde like-urile, nici o problema, ai avut continut relevant, consistent promovat.
Aia mare e la ghici.Sa nu sape vreun angajat Fb in istorie si sa gaseasca cine stie ce.
Succes oricum
 
Pentru siguranta mergi cu 2 pagini in paralel.
In ultima vreme am vazut o gramada de cazuri in care facebook a inchis paginile cand s-a incercat imbinarea lor.
 
pentru moment o sa le las asa, si prin vara cred ca o sa incerc sa le unesc, pana atunci ca postez pe aia mica postez si pe aia mare.
 
Loading...
Back
Sus