Injected links noul tip SEO

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Sunt cativa pe aici care stiu si folosesc Injected links pentru a ridica in google un site. Metoda este veche dar in ultimul timp este foarte folosita si nu numai de mici hackeri ci chiar de firme mari.

Stiu cativa webmasteri ca au intre 35-75k unici pe zi cu aceasta metoda si venituri pe masura.

Cum functioneaza?

1. se cauta site-uri cu vulnerabilitati
2. se gaseste portita de a edita fisierele la site respectiv
3. se adauga link nevizibile pentru user dar vizibile pentru google
Cod:
<div style="display:none">
  
link aici
link aici
link aici
/div>
4. in functie de site se poate da ping la google sa-l vada sau nu.

Cam asta e tot procesul si care da rezultate foarte bune.
Ce parere aveti de aceasta metoda?
Daca o folosesti ce rezultate ai?
E mai buna decat procesul normal?
Cat timp tine pentru un site aceasta metoda?
 
Salutare.
Metoda asta e folosita de multi. Stiu siteuri care doar cu asa ceva s-au ridicat avand vizitatori si de 100k pe zi.
Adevarat e ca si multi au fost impuscati ca ratele de Google din cauza acestei metode, dar dintre ei si-au revenit inapoi.
Metoda asta e buna pentru site-uri de cateva luni pana la 1 an dupa reiei procesul cu altul.
Dar nu e batut in cuie ca functioneaza la toata lume. Prea multe backlinkuri dintr-o fata dauneaza grav "sanatatii " site-ului.
 
si eu caut pe cineva care stie sa faca asa ceva :D am nevoie pentru niste proiecte sa le ridic
 
Metoda este mai veche si am avut si eu problema asta in trecut. Nu va recomand pentru ca majoritatea webmasterilor vor raporta link-urile voastre si veti fi penalizati.
 
Loading...
Back
Sus