Intrebare Copyright

RRR

Member
Registered
Salut,voiam sa va intreb daca din 2 videoclipuri sa zicem,primesc strike pe unul dintre ele si imi este sters,banii generati de el pana in momentul acela imi vor fi dati in adsense?
 
Din experienta proprie si la altii, stiu ca atat timp cat youtube nu iti dezactiveaza generarea de bani, bani vor fi virati, chiar pe video care ai primit strike. In general actiunile nu se aplica retroactiv.
Ar trebui sa ai grija ca la urmatoare la revedere cont adsense si canal.
 
Cand Adsense(pentru continut) mi-a blocat afisarea reclamelor pe un site pentru copyrights, trebuia sa primesc o plata de 2200 de euro. Am primit plata, dar am facut si gastrita de la stres.. Oare o sa ii primesc sau nu...
Si o sa pun si eu o intrebare in topicul tau, ca o amand de 2 zile.
Pot monetiza contul de youtube facut cu adresa de mail care a fost banata de adsense pentru click-uri invalide?
 
Pot monetiza contul de youtube facut cu adresa de mail care a fost banata de adsense pentru click-uri invalide?
Da, atat timp cat nu activezi adsense pe acel canale. Poti rula cu un MCN dar nu direct cu adsense.
 
Cred ca e putin cam off-topic intrebarea,dar voiam sa iti zic daca stii o sursa din care poti lua videoclipuri scurte fara a primi copyright strikes sau report-uri pe youtube?
 
M-am gandit si eu la asta intr0un timp, dar n-am mai incercat. Eu ma gandeam sa le de pe ok.ru
 
Cred ca e putin cam off-topic intrebarea
Cand aveti nevoie de un raspuns e recomandat sa deschideti un topic nou.
Informatia asta a fost postata de cateva ori pe forum.
Mergi la www.youtube.com/editor apoi click pe CC si puteti folosi orice video de acolo.
 
Loading...
Back
Sus