Metoda generare venituri pentru dailymotion, youtube si bonus facebook plus website

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Am gasit o metoda acum cateva zile si asta seara m-am gandit sa o testez si rezultatele vor fi aici live.

Serviciul este costa 7 euro si la final vedem daca merita [HASHTAG]#investitia[/HASHTAG].

Am facut o campanie pentru un clip dailymotion.

[HASHTAG]#Statisici[/HASHTAG] in acest moment pe video care am facut campania

ikhS2La.png



Statistici la cont in acest moment
remSfFE.png



Ce urmaresc?

1. numarul de vizite care le primeste clipul in 5 - 10 zile
2. numarul de vizionari cu plata contorizate de dailymotion
3. venituri generate de acest in clip in 5- 10 zile
4. angajamentul userilor: like, coment, share, follow la canal

Daca la final scot 0.50 euro peste suma investita si am cat de cat angajament la canal, cred ca merita investitia. Promovat 10 video pe luna unde investesti 70 euro si scoti 75 euro (este un exemplu), adica un profit de 5 euro iar in timp canalul creste si nu mai este nevoie de [HASHTAG]#promovare[/HASHTAG].

De ce m-am riscat sa fac aceasta campanie?

Pentru ca traficul este 95% usa si canada, 110% organic, adica persoane reale vor vedea clipul tau.

Urmatorul teste va fi pentru un canal [HASHTAG]#youtube[/HASHTAG], dar cum nu am nici un canal activ cu generarea de bani activa, va trebui ca cineva sa imi ofere link. Cei de la VIP Club au prioritate.
Proprietarul la link care il aleg se angajeaza sa ofere print reale la statistici in momentul cand campania incepe si dupa cele 5-10 zile.

Alte teste care urmeaza sa fac pentru aceiasi metoda:
Link si video postare de pe facebook
Link articole website normal.

Poate te intrebi daca functioneaza cu poti avea acces?
Sursa nu o voi spune, dar poti trimite in contul meu paypal 7 euro gift si link la video sau articole. Ma mai gandesc daca mai pun acolo ceva peste sa scot si eu ceva profit. Voi decide la final.

Pana fac testele la [HASHTAG]#facebook[/HASHTAG] puteti arunca o privire la postarea colegului @Mariuselll http://www.roforum.net/threads/vand-postari-pe-facebook.1782/
 
Loading...
Back
Sus