Parere site filme online

Mutex

Active Member
Registered
Banned
Salutari! Pe 4 octombrie am cumparat de la cineva site-ul http://www.film-onlinesubtitrat.com si as dori cateva pareri despre site din punct de vedere seo. Am si cateva nelamuriri, sper ca pot sa le las mai jos.

1. Daca pun online subtitrat in articol si mereu pe home apare online subtitrat, film online samd ma gandesc ca pe home se face duplicate. Credeti ca as putea sa sterg de la fiecare film si sa las doar Nume film (an) si in articol sa pun h1 automat sa se puna si Online Subtitrat in Romana HD?
2. Nu am deloc h3 sau h4 pe home, am doar 1 h1 si 2 h2, iar in articol am 1 h2, 1 h2 si 1 h3. Credeti ca este corect cum am facut?
3. Din ce am inteles butonul din meniu cu numele Acasa ar afecat din punct de vedere seo. Este adevarata toata aceasta treaba?
4. http://www.film-onlinesubtitrat.com/robots.txt ar mai trebui adaugat ceva?

Multumesc foarte mult!

P.S: Sunt dispus sa platesc in caz ca trebuie rectificat mult la site. Am incercat sa-l fac cat mai ok.
 
Asa stiu si eu. Ca afecteaza pentru ca ofera vizitatorului o navigarea mai simpla. Ar fi si mai bine daca ai avea si breadcrubs.. gen acasa.>>actiune>>mohenjo-daro-2016-online-subtitrat-hd-in-romana
 
1.Eu in titlu las doar numele filmului (fara online alte chestii). Simplu ca IMDB = nume film + an. Si nu am treaba. Nu cred ca ajungi in prima pagina ca pui online subtitrat in titlu.
2. Nu stiu exact
3. Chiar m-as mira sa scazi in google ca ai Home button. Cei drept majoritatea avem logo pe prima pagina mare pe care poti da click sa mergi pe prima pagina. Cred ca asa s-a obisnuit lumea sa faca acum.
4. Robots este ok. Linia cu sitemap este cam degeaba in robots, o poti scoate.

Referitor la seo, parerea mea este ca daca ai continut peste 300cuvinte (cele mai bune rankuri am inteles ca ar fi la 1200 cuvinte per articol), continut UNIC si backlinkuri de calitate la site si articol, restul poate sa fie cum vrei tu sa fie ca rank o sa ai bun. Dar fiind pe o nisa de filme online in care apar cel putin 3 filme noi zilnic, nu vei putea face fata la asa continut si backlinkuri pe articole.

Am filme puse acum 3-4 ani cand am dat drumul al site, fara descriere doar video cu un seo 0 per articol, care au rank in prima pagina loc 1, si filme la care mi-a fost facuta recenzie unica de un cinefil, care nu sta pe nr 1 in prima pagina. Nu stie nimeni exact formula magina, dar in mare: continut unic + backlink ambele de calitate = seo.

Si da ajuta sa pui film care apare in 6 luni si sa faci o scriere unica cand nimeni nu a scris nimic de filmul ala. E cam logic, vei fi primul care va scrie despre ceva care va aparea, iar cand va aparea, tu vei avea vechime pe link si continut unic. Dar merita timpul?
 
1.Eu in titlu las doar numele filmului (fara online alte chestii). Simplu ca IMDB = nume film + an. Si nu am treaba. Nu cred ca ajungi in prima pagina ca pui online subtitrat in titlu.

La toata chestia asta ma refeream ca eu la titlu am nume film an online subtitrat samd (titlul articolului si ma gandesc ca este duplicate daca apare de 20 de ori de exemplu online), iar titlul filmului este h1 in articol. Ma gandeam sa scot la toate filmele online subtitrat si sa las doar nume film (an) si in h1 articol sa modific sa se adauge automat Film Online Subtitrat in Romana HD, insa probabil o sa frec site foarte tare.
 
Cu duplicate nu înțeleg. .. poți sa lași h1 simplu și title sa fie cu film online subtitrat
 
Loading...
Back
Sus