Pasionat de magie

DanN

antreprenor
Registered
Full Member
Freelancer
Web Designer
"Inca din frageda copilarie" am fost si sunt pasionat de magie (a nu se confunda cu iluzionism).
Magie in sensul eclectic, cum ii mai spunem noi romanii "vrajitorie" si pe alte meleaguri witchcraft practiced by Wiccans.

Desi este o practica personala, adaptata propriilor necesitati ca magie eclectica, nu am simtit nevoia, nu am fost atras de entitati pe care sa le preaslavesc (non worshipper) ci am descoperit propriul meu drum spiritual in care imi acord libertatea de a combina orice informatie care imi este de folos fara a invalida alte dogme, practici, religii s.a.m.d

Pentru ca am fost, sunt si cel mai probabil inca voi mai fi talentat la desen m-am simtit atras de in mod special de Sigiliile magice, de simbolistica, de lucrul cu energia simbolurilor in care combin cunostinte din numerologie, astrologie, geometria sacra, ocult.
Nu sunt mare fan Dr. Strange sau Supernatural dar ca autodidact am reusit sa inteleg ca manipularea energiilor cu ajutorul intentiei, emotiilor si simbolurilor este o tehnologie energetica decat o practica de blamat de catre practicantii unei dogme, unei religii limitative.

Constructia Sigiliilor magice a fost "deschizatorul de drumuri" prin care am ales sa aprofundez spiritualitatea din propriul punct de vedere, prin propriile filtre si experiente decat sa casc plictisit la religia clasica, mainstream, veche de cel putin 2000 de ani.

Nu scriu acest topic pentru a gasi validarea, nici pentru a vinde pilula magica sau vre-un curs de mai stiu eu ce coach de dezvoltare spirituala, holistica, bla bla bla ci pur si simplu mi-as dori sa vad cati dintre membrii acestei platforme sunt deschisi pentru o schimbare sau cati vor posta un reply cu "mai treci pe la biserica....."
Nu ma deranjeaza opiniile (fie ele si extreme) critice sau de orice natura, doresc sa stiu cat de "trezit esti" .

Zi frumoasa
 
Trebuie sa confirm in oarecare măsură ca ce spui este real.
Eu de mulți ani fac/practic chestii care in acest moment imi oferă ceva abilități sau o "putere" fata cel de lângă mine.

Cat despre sigilii sunt foarte pasionat sa spun asa pentru ca daca reușești sa le descifrezi iti pot oferi puteri/abilități nebănuite.

Ce fac eu cu toate acestea?

Pai in special "reconfigurarea creierul" (stiu cum suna, dar e 100% real si funcționarea) si restul pentru chestii persoanele pentru ami face viața mai ușoară, mai buna.
 
Pai in special "reconfigurarea creierul" (stiu cum suna, dar e 100% real si funcționarea) si restul pentru chestii persoanele pentru ami face viața mai ușoară, mai buna.

Nu am mizat (inca) pe dezvoltarea abilitatilor metafizice (telepatie, clarvederea, clarauzul s.a.m.d).

La reconfigurarea creierului, te poti folosi de termenul stiintific de neuroplasticitate care defineste cam acelasi lucru.

Da, nu este exclus ca prin metoda setarii intentiei si cu ajutorul meditatiei sa iti schimbi felul cum gandesti, pentru ca facand aceasta schimbare, ba mai mult, doar constientizand ca esti capabil sa fii observatorul propriilor ganduri faci schimbari majore in felul in care gandesti si inevitabil schimbari in propriul comportament.
Nu e cazul sa intru in detalii dar daca esti interesat (sau oricine altcineva) de constructia sigiliilor magice am scris un material destul de complet pe aceasta tema -- aici --



aw-dascent-5c.jpg

un sigiliu pe care nu il descriu in care folosesc si scrierea asemica

Seara faina :)
 
Nu am mizat (inca) pe dezvoltarea abilitatilor metafizice (telepatie, clarvederea, clarauzul s.a.m.d).
Nu toate dar unele sunt, la altele incerc aa devin mai bun.

este exclus ca prin metoda setarii intentiei si cu ajutorul meditatiei sa iti schimbi felul cum gandesti
La mine nu implica meditare. Doar imi deschizi "poarta" si restul e ușor. Tot ce implica este sa stai cu mine la o cafea din cand in cand.

Cat despre sigilii mai testez ceva si da unele rezultate. Aici ma refer sa imi fac propriile sigilii pentru ca e mai usor decat să decodezi cele vechi.
 

Dream_Background.jpg

TE-AI UITAT VREODATĂ LA BANALA UȘĂ DIN ACEASTĂ PERSPECTIVĂ?​

Energiea ușilor este un subiect interesant și puțin știut, întrucât acestea sunt mai mult decât simple obiecte fizice care ne permit să trecem dintr-o încăpere în alta.

În multe feluri, ușile pot fi văzute ca portaluri, ca crăpături sau găuri în materie și în perete, prin care putem experimenta schimbări semnificative.

Atunci când trecem prin uși, schimbăm spațiul în care ne aflăm. Putem trece de la un mediu întunecat la unul luminos, de la un loc zgomotos la unul liniștit, de la o cameră plină de oameni la una goală și multe altele.
Ușile ne pot separa de cei din jur sau ne pot uni cu ei, pot fi o sursă de siguranță sau de pericol, pot fi un început, acces sau un sfârșit.

Ușile pot fi și o reprezentare a schimbării în sine. Atunci când deschidem o ușă, putem simți că ne deschidem și noi către noi oportunități și experiențe, spre noi posibilități și căi pe care le putem explora.
Pe de altă parte, când închidem o ușă, putem simți că ne închidem și noi către anumite alegeri și opțiuni, către anumite persoane sau situații.

Ca să nu te rețin mult, energia ușilor poate fi influențată de felul în care le percepem și de felul în care ne raportăm la ele. Acestea sunt mai mult decât simpli obiecte fizice, ci reprezintă portaluri către noi experiențe și către noi înșine.

Și te mai întreb odată, te-ai uitat vreodată la banala ușă din această perspectivă?
 
Interesant. Nu stiu absolut nimic pe tema asta, dar mi-as dori sa aflu. Daca explicati pe "romaneste", de la zero, voi fi unul dintre cititori.
 
Interesant. Nu stiu absolut nimic pe tema asta, dar mi-as dori sa aflu. Daca explicati pe "romaneste", de la zero, voi fi unul dintre cititori.
E amuzant cu pe "romaneste" deoarece prin natura acestui hobby colaborez cu samani, practicanti Reiki, divinatie, cititori Akashic Records s.a.m.d si aceeasi rugaminte am la toti, sa se exprime pe intelesul omului care nu are experienta care nu intelege termenii specifici fiecarei "profesii in parte" si unul dintre acesti colaboratori mi-a raspuns ca trebuie sa existe si o atractie din partea celuilalt, o dorinta de a intelege unii termeni pentru ca nu pot definii alte aspecte decat cele folosite in profesia respectiva dar, inteleg ce vrei sa spui.
Am sa las un link care duce la un articol si spune-mi daca are sens sau nu
 
Ultima editare:
Eu inca nu am certitudini formate in vreo directie.
Incep sa fiu sigur ca lucrurile sunt mult mai complexe, si ca "suntem" si "este" mult mai mult decat stie individul de nivel mediu despre oameni si despre originea vietii.
Dar ce anume se afla "in spatele cortinei" nu stiu, as vrea sa aflu.
Odata cu TikTokul cel putin, s-au raspandit multe teorii ale conspiratiei si multe variante, fiecare isi sustine propriile idei, unii cu argumente mai solide, altii mai slabe.
Sper sa reusesc sa aflu chestii care sa ma "lumineze" :)
 
Sper sa reusesc sa aflu chestii care sa ma "lumineze
Pentru a face asta, a ajunge la acest nivel, trebuie sa îmbrățișezi imposibilul.
Odata ce iti scoti din cap, minte acest cuvânt in scurt timp totul se va schimba si ti se va deschide poarta, usa pentru a vedea ce este după cortină.

Cat despre conspirații gândește-te ca fiecare are dreptate si totul e real, apoi pune cap la cap ce spune fiecare si vedea ce se ascunde, realitatea asa cum este.
E nevoie de ceva muncă din partea ta, dar daca vrei cu adevărat, se merita efortul.

Faza este ca dupa există si un dezavantaj.
Tot ce vezi acum, crezi, iti place, pare normal, duoa se schimba și nu toată lumea poate suporta acest lucru.
 
Ce știi despre numerologie?
Desi nu sunt un skilled developer am "conectat punctele" și am pus pe site o aplicatie web care interpreteaza numerograma zilei sau numerograma zilei de nastere.
Recunosc ca mi-a dat de furca pentru ca pe parte de programming/development nu am cursuri sau experienta notabila.
NumeroApp - webapp online
numerograma-online-cover.png
 
Ce știi despre numerologie?
Desi nu sunt un skilled developer am "conectat punctele" și am pus pe site o aplicatie web care interpreteaza numerograma zilei sau numerograma zilei de nastere.
Recunosc ca mi-a dat de furca pentru ca pe parte de programming/development nu am cursuri sau experienta notabila.
NumeroApp - webapp online
Vezi atașament 29240
Ai avut ceva de muncă la el. Pare interesant.
 
Ai avut ceva de muncă la el. Pare interesant.
A fost. Dar m-am gandit sa il dau unui prieten sa il faca plugin wordpress pentru ca ma astept la un nou trend pe ramura ezoterica, holistica, divinatie, astrologica bla bla bla si nu strica sa-mi comercializez cunostintele :) pentru ca apare si cererea .
 
Loading...
Back
Sus