Persoana care traduca si sa posteze pe WP

Aleex

Active Member
Registered
Full Member
Salut, caut o persoana sau 2, care sa traduca articole de genul "10 lucruri care bla bla bla" de pe un site in engleza ( dat de mine), apoi sa le posteze pe blog-ul meu.

Nu stiu cat se ofera pentru asa ceva, pentru fiecare postare. astept propuneri de la voi !
Pot sa platesc paypal, sau transfer bancar, zilnic, saptamanal sau lunar.
 
Nici eu nu stiu care e tariful, dar ma bag pentru 10ron/500 cuvinte.
Si..ca sa fie ceva serios, ar fi de preferat pachet de minim 5 articole.
 
Laurex, esti scump tare tu ... tu faci 50 de lei in maxim doua ore daca traduci 2500 de cuvinte. Pretul ar fi cam maxim 5 lei pe 500 de cuvinte!
 
O firma de tradus iti ia din ro-eng de pe la 4 euro si invers de pe la 3 euro per 300 cuv/pag!
 
Ultima editare:
Laurex, esti scump tare tu ... tu faci 50 de lei in maxim doua ore daca traduci 2500 de cuvinte. Pretul ar fi cam maxim 5 lei pe 500 de cuvinte!
Important nu e cat fac eu pe ora (de ce ar interesa pe cineva asta, Trump cat face pe ora, apropo?).Important e daca merita pentru prietenul nostru cheltuiala pentru a fi a scutit de efortul asta.
Mie mi se pare un pret echitabil daca vorbim de traducere coerenta in limba romana, fara greseli gramaticale, plus incadrare in pagina pe WordPress.
 
Nici eu nu stiu care e tariful, dar ma bag pentru 10ron/500 cuvinte.
Si..ca sa fie ceva serios, ar fi de preferat pachet de minim 5 articole.
Multumesc, momentan am mai primit niste oferte mult mai ieftine de atat.
Pe mine sincer ma nu ma intereseaza sa fie tradus exact cum este acolo.
Ori tradus cu google translate, apoi modificat ce nu a tradus ok, ori sa se citeasca text-ul apoi sa se refaca anuntul cu cuvintele tale, pe mine sincer tre sa se creeze un anunt in genul aluia.
 
Am inteles, de curiozitate, ce preturi se practica? Si,apropo, prin google translate, mai tare te chinui.Mai degraba traduci direct.
 
Important nu e cat fac eu pe ora (de ce ar interesa pe cineva asta, Trump cat face pe ora, apropo?).Important e daca merita pentru prietenul nostru cheltuiala pentru a fi a scutit de efortul asta.
Mie mi se pare un pret echitabil daca vorbim de traducere coerenta in limba romana, fara greseli gramaticale, plus incadrare in pagina pe WordPress.
Eu cred ca tu nu intelegi...
Cu google translate,da este convenabil cu 5 lei.
Insa daca vrei o traducere buna din cap un traducator ia cam 0.15 $ pe cuvant... ;)
 
Pai, ce n-am inteles eu? Ca nu folosesc Google Translate ca iese naspa? Asta am inteles, asta am si zis.
De preturi nu discut, am zis din start ca nu le stiu.Eu am zis ca 10 lei mi se pare mie ok daca faci traducere buna, cu cap.Tu zici 0,15$ pe cuvant, daca le socotesti, tot acolo e.
Discutia asta mi se pare nonsens, eu am oferit un pret, am fost refuzat elegant, la fel de elegant ma retrag din topic, nu vad rostul la comentariile de pe langa.
Succes!
 
Mai oamenii buni hai sa o lom altfel :). Caut persoane care sa posteze pe blog articole cum sunt acolo. ori sa le traduca pe alea de acolo, ori sa le faca ei de la ei din cap, cum fac cum nu fac eu vreau articole pe site :).
Cat doriti pentru 1 articol postat ?
 
cred ca s-ar acorda un plus de valoare daca acel articol nu ar fi pur si simplu tradus ci si periat putin, reformulat, sa dea o tusa cat de cat originala.
 
Loading...
Back
Sus