Plugin care poate mari angajamentul la blog

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Acum cativa ani acest plugin CommentLuv era peste tot, acum vad ca nu mai este asa folosit, cel putin pe site-urile care le vizitez eu.

Pentru cei care nu stiu despre CommentLuv voi explica putin ce face.

Cand un utilizator comenteaza la tine pe site si adauga link, acesta va afisa ultima postare de pe blog sub comentariu. Poti seta ca link sa fie dofollow dupa un anume numar de comentarii, lucru care poate mari angajamentul, numarul de comentarii pe blog.
La fel se poate seta cate posturi vor fi afisate in functie de numarul de comentarii si multe altele.

Daca ai mai multe site-uri de filme si vrei sa faci backlink intre ele acest plugin este o metoda buna. Instalezi pluginul pe toate site-urile si apoi comentezi si pui link catre site-urile tale. Pentru a functiona trebuie ca feed sa fie activat.

El are mult mai multe optiuni si setari care va trebui sa le descoperiti voi. Eu l-am folosit intre 2008 si 2011 pe cateva bloguri. Motivul pentru care am renuntat nu`l mai stiu.

Puteti descarca pluginul de aici http://downloads.wordpress.org/plugin/commentluv.zip
sau cautati din wp admin la sectiunea plugin CommentLuv.

Sa imi spuneti ce parere aveti dupa cel instalati si putem adauga fiecare cate un comentariu.
 
Daca ai vizitatori cu site-uri/blog-uri e ok. Dar cel mai probabil vor posta comenturi doar pentru reclama.
 
Dar cel mai probabil vor posta comenturi doar pentru reclama
Chiar daca este asa, tot te ajuta. Din cate stiu cand il foloseam eu, puteai setat numarul minim de caractere sau cuvinte pentru ca optiunea sa devina activa.
Iti imaginezi cum ar fi sa ai 200 de comentarii la fiecare articol sau film?
Pe langa cei care vor reclama, vor intra in joc si useri normali unde isi vor spune parerea desre articol/film.

Stim cu totii si am arata de multe ori, ca google iubeste angajamentul userilor pe site. :D
 
si daca le aprob ma ajuta la ceva?
Acestea nu te ajuta cu nimic pentru ca sunt facute de boti si in general contin link catre site ilegale care te pot declasa. Daca blogul e in limba romana, recomand sa nu acceptati commenturi pe alta limba.
Google poate face diferenta intre limbile folosite in continut pe site.
 
Loading...
Back
Sus