Plugin optimizare wordpress pentru necunoscatori si lenesi

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Nu prea am timp sa scriu prea mult despre acest plugin.
Am primit mesaj aseara si este foarte bun pentru cei care sunt la inceput sau chiar lenesi. Cu doar cateva click poti optimiza, securiza chiar wordpress.

Pluginul costa doar 8$ asa ca nu e mare avere.

Il puteti cumpara de aici.
c10c688877cd4b059df811a7d184eaf7.png


Pe link gasiti si un pdf unde arata tot ce poate face acest plugin.

Voie buna si bafta.
 
Am gasit cu 4,97 $...dar nu stiu cat de corect e site-ul... http://plrbargain.com/website-tools...te-faster-wp-swift-page-private-label-rights/

Vrea cineva sa ne strangem 2/3 insi sa ne combinam, sa cumparam pluginul de pe site official?


Ca sa-l scutesc pe AlexH de treaba, am decis sa pun eu cateva informatii despre ce face acest plugin:

Cod:
You will instantly download WP Swift Page, including…
– WordPress Plugin – Yes
– User Rights (License) – Yes
– Graphic Images – Yes
– Sales Page- Yes
– Autoresponder email series – Yes
– User Guide – Yes

Your license to WP Swift Page:
– Can edit the sales letter
– Can resell and keep 100% of the sales
– Can be bundled with other plugins or paid products
– Can be used as a bonus to other paid products
– Can be sold in a Dime sale event
– Can be added into a paid membership site
– Can give away ‘Lite version’ for lead generation campaigns
– Can sell with Resell / Master Resell Rights

[NO] Can resell or giveaway with Private Label Rights
[NO] Can give “Full version” away for free

A brief description of the product:
WP Swift page is a very easy-to-use, powerful WP plugin that will allow you to BOOST your WP site and make it load lightning-fast.
These are a tiny fraction of the incredible features:
– Remove RSD Link, WordPressShortlink, Adjacent Posts Links, Windows Manifest, WordPress Version, and all RSS Feed links
– Move scripts to the footer
– Merge scripts to one file
– Defer parsing of javascript files
– Remove query strings
– Load Javascripts files from Google Libraries
– Remove WordPress emoji script
– Manage plugin scripts and plugin styles in page
– Move styles to the footer
– Merge styles to one file
– Minify all CSS styles
– Remove extra font awesome styles and extra dashicon styles
– Lazy load images to improve speed
– Compression level
– Optimus API Key
– And much, much more!

WPSwiftPagePrv.jpg
 
Ma bag si eu ,dar vad ca pe siteul dat de Alex scrie asa "Only 1 more at $8.21",deci? :) cum il putem folosi mai multi? :)
 
Nasol Ove... si la site-ul dat de mine scrie asa:
[NO] Can resell or giveaway with Private Label Rights
[NO] Can give “Full version” away for free

si la ala dat de Alex spune ca are 1 licenta... ma gandesc daca la achizitionare ni-l da open source...daca e open source, il rezolvam cu multi license :D

Edit: hai ca ne-am strans 4 insi cu mine (trebuie sa ne organizam care strange banii sa platim integral)... hai sa mai asteptam ceva pareri sau sa dam mesaj la astia sa ne zica daca e open source....sau daca se poate folosi la mai multe domenii... eu spun parerea mea ca se poate...daca era, spunea dezvoltatorul...pentru multi domain costa x euro
 
L-am cumparat si nu cere licenta, am descarcat pluginul l-am instalat si functioneaza
 
sa-mi zici cat iti dau sa mi-l dai si mie...hai ca acum ne strangem sa-l cumparam de la tine :))))
 
da-mi te rog o metoda de contact sa iti trimit banii, nu iti pot da pm si nici tu nu poti da...ca esti membru nou.
 
intra pe FB... nu mai incerca cinik sa ii dai pm ca nu are permisuni...e nou.
 
L-am cumparat si eu... a decurs OK.
 
@AlexHD nu stiu acel site de care spui tu. Link meu este direct de la vanzator si nu reseller sau ceva de genul, unde primesti si eventuale update. De retinut este ca nu spun ca al tau link nu e bun.
Apoi multumesc de info postate.

Faza cu Doar 1 a ramas este chestie de marketing.
Cine l-a folosit sa posteze un scurt comentariu daca aceasta functioneaza, site se misca mai bine, este usor de folosit, etc.
 
Chiar isi face treaba... https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?url=http://tubeclip.net/&tab=mobile zic ca e bine, nu?
Merita toti banii..
Cateva chestii ma enerveaza...cand dau ON pe: Merge Styles to One File, Removes Extra Font Awesome Styles, Removes Extra Dashicon Styles de la STYLE, imi arata site-ul ca si cum nu ar avea css.. si cand dau ON pe: Lazy Load Images to Improve Speed de la IMAGE, nu imi mai arata imaginile deloc...
 
Este foarte usor de folosit, are chear si Image optimizing Compression pui tu cat la suta sa compreseze imaginile, de testat in pagespeed nu am incercat ca lam folosit pe localhost dar vizibil se misca mult mai bine iar css-urile si javascript sunt toate in footer nu mai ii headeru incarcat cu toate alea, iar @AlexHD ca sa poti activa Lazy Load Images to Improve Speed si sa iti apara imaginiile trebuie sa dezactivezi Merge Scripts to One File din sectiunea script si atunci o sa iti mearga ok.
Merita cumparat pentru banii astia isi face treaba si ii foarte usor de folosit cum zice si titlul pentru necunoscatori si lenesi :)
 
Loading...
Back
Sus