Plugin optimizare wordpress pentru necunoscatori si lenesi

Din câte observ în pozele postate de un coleg mai sus (înainte și după cu pluginul) s-a modificat doar scorul, page load-ul văd că a rămas la fel de 2.9 secunde. Sunt curios dacă există performanțe notabile în special la 'prima accesare a site-ului'
Dacă mă încadrez aș dori să testez pluginul. Adresa de email este [HIDE][email protected][/HIDE]
Mulțumesc!
 
Din câte observ în pozele postate de un coleg mai sus (înainte și după cu pluginul) s-a modificat doar scorul, page load-ul văd că a rămas la fel de 2.9 secunde. Sunt curios dacă există performanțe notabile în special la 'prima accesare a site-ului'
Dacă mă încadrez aș dori să testez pluginul. Adresa de email este ***Hidden content cannot be quoted.***
Mulțumesc!
Mail trimis!
 
Ma chiar "functioneste", mi se par, prea prea rezultatele, il aveti ? Il cumpar nu-i problema ! Are cineva de vanzare ? Multumesc !
 
Revin cu un review.
1. Multumesc @Ove pentru ca mi l-a oferit pentru testare.
2. Nu ma dat peste cap.
3. Eu am instalat pe toate siteurile Comet Cache (cel mai bun din categoria gratuite - parerea mea (poti si cumpara))
Am testat cu google speed si am constatat urmatoarele (cu comet cache dezactivat):
Mobile = m , Desktop = d

Initial
m 72/ d 80

Cu wp-swift-page, totul activat (le-am activat pe rand sa vad diferentele gradual)
m 81/ d 92

Cu comet cache versiunea free
m 82 / d 92 , la un moment dat mi-a dat si m 83 / d 94

Concluzia:
Nu as alege niciodata wp swift page datorita faptului ca:
1. Comet cache este gratuit !
2. Este actualizat periodic !
3. Este recomandat de multi si este prezent in sectiunea pluginuri ale wordpress.org.
 
Loading...
Back
Sus