Plugin SEO wordpress pentru puturosi si incepatori

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Suna bine titlul nu? Cu siguranta este interesat despre ce plugin este vorba ca sa-l folosesti si tu. :D
Ieri @Sacalul a postat aici un plugin care il foloseam acum ceva vreme, dar am renuntat la el. Asa ca am zis sa-l testez astazi si am ramas surprins de setarile avansate care le are.

Daca esti incepator in ale SEO sau chiar puturos, atunci SEO Ultimate este pentru tine cu dedicatie.
Dupa instalare, mergi la module si activeaza totul. Apoi mergi la fiecare modul in parte si faci setarile necesare si asa cum iti plac si crezi mai bine. Dupa asta singura ta problema este sa postezi continut ca de restul se ocupa pluginul.

Nu va spun ce si cum face fiecare in parte pentru ca este mai bine sa descoperiti voi, ca doar asa invatati. Apoi daca aveti nelamuriri, postati mai jos si facem setarile impreuna.

Sper sa va ajute.
 
Site-ul cu cel mai mare trafic pe care il detin, merge cu Seo Ultimate.
Sunt forte multumit de el si chiar il folosesc pe mai multe site-uri. Pentru a da randament SEO trebuie luat la pachet si pluginul Google XML Sitemaps.
 
Sunteti de parere ca acest plugin impreuna Google XML Sitemaps dau un randament mai bun decat Yoast ?
Ce plugin folositi si care vi s-a parut mai eficient de-a lungul timpului?
 
randament mai bun decat Yoast
L-am testat inainte dar dupa am inceput sa rulez pe Yoast. Il recomand in special pentru setarile avansate care le are un lucru foarte bun pentru multi.
Eu zic ca-l vei gasi foarte bun si interesant daca ii dai o incercare. Are module care ajuta si nu trebuie sa mai instalezi altele.
 
All in One SEO e bun de ceva?
A fost odata cand era utilizat de toti, insa acum vad ca toti au migrat catre alte pluginuri. E posibil sa fie si acum, insa nu-l mai folosesc.
Cred ca problemele lor au inceput cand au distribuit coduri malicioase si toate site-urile care foloseau acest plugin puteau fi hacked foarte simplu.
 
Banuiesc ca trebuie dezactivat Yoast seo inainte de folosirea plugin-ului Seo Ultimate nu?
Si daca da, dupa reactivarea plugin-ului yoast seo setarile pe care eu le-am facut revin inapoi? Imi e frica sa nu pierd descrierile la articole si altele....
Nu am mai dezactivat pana acum yoast.
 
Daca este doar dezactivat nu se pierde nimic si in unele cazuri chiar si dupa stergere aceasta raman, pentru ca sunt salvate in baza de date.
Acum toate au optiunea de import setari si tag din alt plugin seo, asa ca nu vei avea probleme.
Pentru a fi 1000% sigur, faci un backup la db si apoi te joci.
 
Alt topic mai bun despre Seo Ultimate nu am gasit pe roforum...dar nu gasesc in pluginul seo ultimate unde imi face sitemap. nu genereaza nicaieri nici un sitemap.
Am instalat alt plugin special de creare sitemap ca sa mearga impreuna cu Seo Ultimate.
Nu are Seo ultimate optiune de creare sitemap sau nu gasesc eu?
 
imi da eroarea asta cind instalez Google XML Sitemaps
This page contains the following errors:
error on line 1 at column 7: XML declaration allowed only at the start of the document
Below is a rendering of the page up to the first error.

am instalat XML Sitemap & Google News feeds
 
direct din directorul de pluginuri wordpress, am ultima versiune de wordpress, ma gandesc ca poate e incompatibil.
 
Si eu rulez ultima versiune de wp. e posibil sa intre in conflict cu alt plugin. La fel poate fi de la thema si pentru a verifica, mergi in function.php si vezi la final de inchidere sa nu ai spatiu. Daca este, sterge, save si apoi ar trebui sa functioneze.
 
Loading...
Back
Sus