Problema disparitie articole

Mutex

Active Member
Registered
Banned
Salut! Acum 1-2 zile am vrut sa fac o mutare pe un alt domeniu, insa m-am razgandit. Aseara vad ca nu mai e deloc trafic pe website, pur si simplu au disparut articolele din google, cand dau site:numesite nu mai gaseste absolut nici o postare, nici macar site-ul. Din cauza redirectului poate sa fie? Adica am oprit procesul de redirect dupa putin timp (am pus doar backup si in htaccess, insa am refacut totul), acum trebuie sa astept sau? Nu m-am mai intalnit cu astfel de problema.
 
Exact cu ti-am spus si pe skype, repune back-up-ul si dai re-indexare....ai avut actiune manuala....datorita "prietenilor"....sti ca eu m-am zbatut 1 luna cu astfel de problema din cauza la niste playere vitbull si inca unu....am sters 1k posturi sa scap de actiune manuala...
 
Pure spam
Pages on this site appear to use aggressive spam techniques such as automatically generated gibberish, cloaking, scraping content from other websites, and/or repeated or egregious violations of Google’s Webmaster Guidelines. Learn more.
Mi-a aparut cam tarziu in Manual Actions si ma gandesc ca e din cauza acelui redirect.
 
Ai avut ginionul ca google sa faca verificarea exact cand ai facut tu modificarile, asa ca te-a scos.
Pune backup vechi, mergi in google si rezolva actiunile manuale. In cateva zile, maxim 21 site va fi iar in index.
Pe viitor ceva mai multa atentie.
 
Am dat reevaluare iar azi mi-a aparut un mesaj:

Către: webmasterul site-ului -

Google a detectat faptul că site-ul dvs. încalcă Regulamentul Google pentru webmasteri. Deoarece această problemă gravă scade calitatea rezultatelor de căutare pentru utilizatori, Google a împiedicat afișarea paginilor care încalcă regulamentul în rezultatele din Căutarea Google. Această acțiune manuală privind spamul a fost aplicată pentru

Sa inteleg ca mi-a respins reevaluare sau? Nu am pus backup, sa cer backup?
 
Pune back-up iar dupa accea le ceri re-evaluarea...si nu te speria ca te respinge din prima...eu am avut cca 6-7 respingeri...fii insistent ca o sa se "plictiseasca" de tine si iti va inlatura actiunea manuala.
 
Loading...
Back
Sus