Problema instalare wordpress

Curca Ionut

Member
Registered
Salut tuturor.Mi-am achizitionat cat de curand un domeniu expirat,l-am activat cumparand domeniul de la namecheap si host-ul de la KnownSRV.Toate bune si frumoase pana la partea cu instalarea wordpress din cPanel.L-am instalat,si nu mi se incarca wp-adminul,si nici de instalat nu sa instalat fiindca nu apare pe site.Am asteptat 3 zile,si degeaba,imi apare asta.V-am atasat screen-ul cu eroarea la incarcarea paginii.Astept un raspuns urgent.Vă mulțumesc!
 

Atașamente

  • Screenshot_1_20161105_130327.jpg
    Screenshot_1_20161105_130327.jpg
    28,4 KB · Vizualizări: 8
PS : In cPanel imi apare ca e instalat ,dar degeaba ca nu functioneaza.L-am instalat de reinstalat de 10 ori,degeaba,plus ca nici in FTP cu filezzila nu mi se conecteaza,habar n.am care o fi cauza
 
1. presupun ca ns-urile nu sunt bune. Da un ping pe url si vezi ce iti returneaza.
2. cand ai facut install in wordpress, automat pune subdomeniu wordpress, asta inseamna ca install va fi disponibil pe site.com/wordpress. Pentru a fi instalat in root, trebuie sa fie gol campul la subdomeniu.
3. daca ai ping pe url catre ip la server, atunci e posibil sa fie o problema din host. La fel poti verifica fisierul htaccess sa vezi daca nu cumva este configurat gresit.
Daca ai folosit install wordpress prin serviciul app config (parca asa se numeste) uneori da rateuri.
Poti face install normal prin ftp.
Descaraci wordpress de pe wordpress.org si urmezi pasii.
 
1. presupun ca ns-urile nu sunt bune. Da un ping pe url si vezi ce iti returneaza.
2. cand ai facut install in wordpress, automat pune subdomeniu wordpress, asta inseamna ca install va fi disponibil pe site.com/wordpress. Pentru a fi instalat in root, trebuie sa fie gol campul la subdomeniu.
3. daca ai ping pe url catre ip la server, atunci e posibil sa fie o problema din host. La fel poti verifica fisierul htaccess sa vezi daca nu cumva este configurat gresit.
Daca ai folosit install wordpress prin serviciul app config (parca asa se numeste) uneori da rateuri.
Poti face install normal prin ftp.
Descaraci wordpress de pe wordpress.org si urmezi pasii.
Am uitat sa bag ns-urile :))) dupa ce o sa se propage probabil o sa mearga.Mersi mult ca mi-ai adus aminte! :))
 
Am uitat sa bag ns-urile
Asta e super tare. Mi-ai facut ziua cu raspunsul tau. :D
 
Loading...
Back
Sus