Problema - Windows 10 mi-a facut auto reinstall la windows

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Majoritatea dintre voi stiti ca am laudat windows 10 mult si sunt foarte multumit de acesta. Dupa intamplarea de astazi nu mai sunt asa incantat.
Noaptea trecuta am lasat calculatorul deschis sa isi faca treaba singur. Dimineata cand m-am trezit, acesta era in hibernare si cand l-am deschis imi apare mesajul:
Windows lucreaza la instalarea si datele tale sunt intacte.

Am lasat sa termine pentru ca nu aveam de ales, iar dupa asta ma uit in calculator si vad ca a facur fresh reinstall la windows 10 si vechiul windows care tot 10 era si a fost instalat fresh acum 3 zile, era trecut ca old windows.

Pentru mine este un lucru de neacceptat si acum vad ce inseamna termenii de la microsoft cand spune ca ii dam dreptul sa instaleze, dezinstaleze, blocheze orice program care crede el.

Pentru asta zilele ce urmeaza voi trece la windows 7, desi imi place mult cum se misca windows 10 si cum arata.
Un alt lucru care nu imi place este ca face auto backup la tot pe oncloud (parca asa se numeste). Nu as vrea ca tot continutul meu sa fie undeva online, pentru ca am lucruri private.

Asa ca trebuie sa renunt la windows 10 si stiu ca peste ceva timp voi fi obligat sa trec la acesta.
 
Stai linistit Alex ca windows 7 o sa mai tina mult si bine. Stiu persoane care inca lucreaza cu Celebrul XP pentru ca din cate spun ei asa s-au invatat si le place. Eu sunt pe windows 7 si nici nu am de gand sa trec pe 10 mai ales dupa ce am citit ce ai scris intr-un topic mai demult depre confidentialitate.
 
Loading...
Back
Sus