Probleme google index site seriale

Robert1427

Active Member
Registered
Full Member
Buna seara! Postez si e aici,mii de scuze daca trebuia sa deschid un nou tichet,sau sa postez in alta parte!
Am un site de seriale de 1 an si ceva.. In ultima perioada traficul s=a mentinut constant. Orice articol postat aparea in prima pagina din Google, in pozitiile 1-7.. Asta ma ajuta,deoarece lumea cauta dupa episod... Incepand cu data de 21-11-2016, site-ul e intr-o scadere,deoarece cand caut numele serialului online subtitrat,nu sunt in prima pagina.. In schimb sunt gasit si indexat foarte bine pe seriale rezumat... Si nu inteleg de ce, niciodata n-am avut problema asta,eu nu folosesc rezumat in titlu si nici backlink.. Cu toate astea sunt indexat total, pe ceva care nu ma ajuta... Aveti vro idee,cum pot face sa fiu din nou indexat pe Nume serial online subtitrat, cum eram si inainte?
Multumesc !
 
e posibil sa fi primit penalizare....iar daca ar fi asa..cu greu mai iesi din ea....poti sa ne dai linkul?
 
yvQOAmI.png

Tagurile alea duc spre keywords stuffing..
 
[HASHTAG]#Susp3kt[/HASHTAG], asa aveam si inainte... Nu inteleg,care este problema tag-urilor? Poti explica mai multe,daca tot ai dezvoltat ideea? Folosesc aceleasi tag de 1 an jumate si n-au fost problememe astea.. Dar sunt gata sa asccult si sa invat//
 
[HASHTAG]#Susp3kt[/HASHTAG], asa aveam si inainte... Nu inteleg,care este problema tag-urilor? Poti explica mai multe,daca tot ai dezvoltat ideea? Folosesc aceleasi tag de 1 an jumate si n-au fost problememe astea.. Dar sunt gata sa asccult si sa invat//
Tehnicile acestea se foloseau prin 2007,2008. Tu practic incerci sa pacalesti motorul de cautare prin mai multe cuvinte si fraze diferite ca sa iti rancheze linkul pe cuvintele respective. Tu tagurile alea nu le ai in niciun context, daca aveai o descriere de 250-300 de caractere in care includeai si tagurile acelea atunci nu era nicio problema, insa tu nu ai nicio descriere.
 
1. cauta pe google asa: sandbox google checker
2. pe mai multe site-uri cauti site si keyword pe care ai pierdut pozitii
3. iti va arata daca esti in sandbox si daca esti, atunci e greu de scos. Daca este un keyword nu inseamna ca este pe toate.
4. poate avea legatura ca in perioada 7-19 noiembrie ai adus peste 6000 backlink iar inainte de asta jongla intre cateva zeci si 200 lucru carea in ochii google pare a fi ceva normal.
 
1. cauta pe google asa: sandbox google checker
Si daca o sa intri pe http://pixelgroove.com/ si o sa-ti zica "iseriale.com is possibly penalized or sandboxed by google!", nu-l baga in seama. Asa zice si la mine si stau foarte bine bine in serp.
In webmaster la Cuvinte cheie pentru continut care sunt primele 5? ( la mine e episod, online, subtitrat, film, serial)
 
[HASHTAG]#Alex[/HASHTAG], am cautat ce mi-ai dat tu.. Dar am testat n site-uri si toate arata sandbox sau penalizare..si sunt site=uri care au foarte mare trafic,pe care le cunosc..Am facut 10 cautari a 10 site-uri diferite si toate erau in sandbox... Deci nu cred,ca arata cum trebuie.. Cum il pot scoate de-acolo,sau care sunt sansele sa am din nou o indexare buna?
 
Recomandarea mea este sa astepti cateva zile sa se stabilizeze si apoi vezi care este treaba.
Daca timp de cateva luni ai adus backlink periodic intre 10-200 pe luna, incearca sa nu aduci in doar cateva zile cateva mii, pentru ca poate atrage atentie speciala.
Am facut doua topicuri acum o saptamana pe tema asta.
 
Da,le-am adus treptat.. cam in 2 saptamani.. Astept o perioada sa vad daca se va stabiliza, poate cu timpul isi va reveni si va fi ok.. Deci,trebuie sa astept,asta e solutia .. Multumesc tuturor de sfaturi!
 
Am un site adult nou, are aproximativ 2 luni si ieri am observat ca traficul a scazut simtitor,in cautari nu l mai gaseam dar daca bagam adresa directa a site ului pe google apare,astazi am bagat adresa directa a site ului si nu mai apare nici macar acolo, l am verificat cu Google Sandbox Checker Tool si mi spune ca sunt in sandbox, site ul are continut original,cu titlu se descrieri unice,nu am facut absolut nici un fel de spam nicaieri, aveam aproximativ 1000 vizite si urca zilnic, am adaugat zilele trecute niste reclame de mobil cu redirect de la juyci ads (aveti grija cu ei) si in doua zile m am ars....sincer nu stiu care este problema, am scos toate reclamele de pe site dar ma gandesc mai are rost sa lucrez la site? sau nu? din experienta mea un site cu astfel de probleme nu si mai revine niciodata la forma initiala.....
 
Observ ca la Google Sandbox Checker Tool indiferent ce site verifici e in Sandbox!
Stie cineva unde pot verifica sigur cum stau treburile?
 
Postez si eu in topicul acesta ca sa nu mai deschid altul.
Pana azi la ora 12 stateam normal in ceea ce priveste pozitiile keyword-urilor, cand am ajuns acasa acum la doua, nu mai am niciun keyword pe primele 2,3,4,5 pagini etc.
Site-ul e unul de trailere, daca doriti va pot da link-ul.
 
Loading...
Back
Sus