Recomandare Hosting WooCommerce

Aleex

Active Member
Registered
Full Member
Salut, cine poate sa imi recomande si mie un hosting shared pentru un magazin online facut cu wp + WooCommerce.
In momentul de fata. este in proba si este gazduit pe xservers, si se incarca foarte foarte greu. ( autozed.ro )
Multumesc.
 
1. ce buget ai pe luna pentru hosting
2. pentru un shop online nu recomand shared pentru ca atunci cand iti este lumea ai draga, cade si poate aduce pierderi de milioane.
3. ce tip de produse ai la vanzare? Sunt produse proprii sau revanzare?
4. te-ai gandit sa folosesti sistem gen shopamania sau amazon pentru a vinde si care iti oferta tot ce iti trebuie?
5. proiectul este serios sau este ceva asa de curiozitate
Iti voi recomanda ceva in functie de raspunsurile tale.
 
pana una alta am gasit aici,
spiraladvertising.com/gazduire-magento-wp-prestashop-server-dedicate/
wphosting.ro/pachete-preturi/
mshost.ro/gazduire-wordpress

ca si buget am intre 50 si 100 ron lunar,
3. accesorii auto, o parte din produse le aduc eu, unele le iau de la un alt importator.
4. da m-am gandit, dar mi se pare o solutie mai ok sa ai propia ta platforma si sa o controlezi tu, cap coada.
5. proiectul este serios, nu stau in acest magazin, doar este o alta sursa de venit. daca o sa mearga o sa investesc si mai mult in el.
6. am buget de reclama. nu foarte mare, dar este :)
 
Eu iti recomand acest server care este 15 euro +tva si merge perfect. Cam toti de aici ruleaza pe un server de gen, roforum si ridtube (stream) la fel.
https://www.online.net/en/dedicated-server/dedibox-xc
Centos + Sentora care este gratis si gata.
Plus poti hosta si alte site-uri fara sa ai probleme.
Pentru ca nu ai nevoie de foarte mult spatiu, poti alege varianta ssd si nu vei avea probleme.
Cand alegi ssd la install iti poti dubla RAM_ul la server.
 
Si crezi ca o sa se incarce ok wp+woocommerce ? o sa incerc maine sa cumpar pe o luna sa vad cum sta treaba
 
Si crezi ca o sa se incarce ok wp+woocommerce ?
Se incarca la stream video bine, plus alte cateva site-uri si crezi ca un wordpress nu va rula?
Daca nu te pricepi la install + conf, sa ma anunti si ne intelegem. :D
 
Error: You are not allowed to order. Please contact Online support for more information. e clara treaba au vazut ca sunt roman :)))
 
1. daca abia ai facut cont, trebuie sa deschizi topic sau vezi mesajele ca iti cere copie dupa CI/BI. Se rezolva imediat asta.
2. uite load la mine pe server asta.
0287334d47b944fcb2c7779aea11c06c.png
 
Trebuia sa imi spui mai devreme ca vor copie ca nu am bagat datele reale :)) o sa vad maine atunci ce si cum. Multumesc frumos, daca merge bine au castigat un client pe perioada lunga.
 
Trebuia sa imi spui mai devreme ca vor copie ca nu am bagat datele reale
Mai uita si sa specific unele lucruri. Eu am cont de mult si nu mi-a cerut asa ceva, dar toti care si-au facut cont in ultimul an, trebuie sa trimita copie dupa id.
Vei fi multumit, pentru ca eu si inca 250+ persoane sunt. :D
 
Loading...
Back
Sus