Samsung Galaxy Note 7 Dual SIM va fi lansat in China

b0d0

Un Nimeni Celebru ...
Registered
Full Member
24ouj9s.jpg


În presă au început să apară zvonuri despre o posibilă lansare a unei versiuni dual SIM a Samsung Galaxy Note 7 pe piața locală din China. Dispozitivul a primit certificare din partea autorităților locale și se pare că va fi o versiune dual SIM a Galaxy Note 7 care va ajunge pe piață cu 6GB capacitate a memoriei RAM și 128GB spațiu intern de stocare.

Versiunea dual SIM a primit aprobarea oficială pentru a funcționa pe piața domestică din China folosind rețelele locale. Dispozitivul va folosi un sistem hibrid SIM/microSD. Sistemul hibrid folosit de Samsung va permite utilizatorilor să aleagă între a folosi noul dispozitiv cu o singură cartelă SIM alături de un card microSD sau cu două cartele SIM.

Phabletul Galaxy Note 7 lansat de Samsung zilele trecute dispune de doar 4GB capacitate a memoriei RAM iar versiunea apărută în zvonuri va oferi 6GB capacitate a memoriei RAM. Pe testele Geekbench a apărut un dispozitiv de la Samsung – SM-N9300 (sau Note 7) – care are în lista de specificații 6GB memorie RAM așa că zvonurile par a fi susținute de aceste informații. Este posibil ca Samsung să fi ales această capacitate a memoriei RAM pentru piața locală din China pentru a face față altor branduri sau a altor dispozitive care au în lista de specificații 6GB memorie RAM.

O versiune cu 6GB memorie RAM nu s-a materializat în versiunea internațională a dispozitivului așa că este logic să ne gândim că Samsung vrea să facă față producătorilor locali precum OnePlus care vând dispozitive cu 6GB memorie RAM la jumătate din prețul unui Galaxy Note 7.

Toate aceste informații rămân la nivel de zvonuri și speculații până la un anunț oficial făcut de Samsung. Este nevoie să așteptăm pentru a vedea dacă Samsung are de gând să lanseze o versiune dual SIM a phabletului Galaxy Note 7.
 
O idee buna mai ales pentru cei care stau cu mai mult de un telefon. Apoi mai exista si varianta ca samsung vrea profite de piata neagra din china unde e problema mare.
Faza naspa la aceasta decizie e ca samsung va legitima vanzatorii de clone din china, care stim cu totii ca este o piata destul de mare.
Acum cand spui cumva ca ai samsung cu dublu sim, toti stiu ca e clona din china, dupa aceasta decizie, nu vei putea face diferenta.
 
O idee buna mai ales pentru cei care stau cu mai mult de un telefon. Apoi mai exista si varianta ca samsung vrea profite de piata neagra din china unde e problema mare.
Faza naspa la aceasta decizie e ca samsung va legitima vanzatorii de clone din china, care stim cu totii ca este o piata destul de mare.
Acum cand spui cumva ca ai samsung cu dublu sim, toti stiu ca e clona din china, dupa aceasta decizie, nu vei putea face diferenta.
Vei putea face diferenta. Exista si alte aspecte dupa care iti poti da seama :D
 
Orice segment castigat inseamna miliarde pentru Samsung . Nu ma asteptam sa faca asta dar este o idee interesanta sunt curios vanzarile ...
O sa aiba de furca cu OnePlus la ce specificatii si preturi au telefoanele lor.
Mai ales OnePlus 3. Am avut ocazia sa testez unul. Bate orice telefon de pe piata la ora actuala.
 
Mai ales OnePlus 3
Personal nu am fost prea incantat de acest telefon.
Telefoanele care m-au incantat sa spun asa, au fost huawei si sony din seria Z.
Primul pentru cum se misca, aici ma refer ca se misca de 10 ori mai bine decat orice telefon care are dublu sau triplu de resurse.

Al doilea este pentru baterie care duce pana la 25 zile si 3 zile utilizare full, plus camera buna rau care nu este nevoie de flash sa faci o poza buna noaptea.
Un alt telefon care mi-a atras atentia este nexus de la google care pentru cei in domeniu este foarte bun pentru hacking.
 
Loading...
Back
Sus