Scoala plina de mizerie politica ..

b0d0

Un Nimeni Celebru ...
Registered
Full Member
Ieri am vazut poze cu scoala & gradininta ce nu am vazut un an intreg … mi-am adus aminte si eu (da nu pun poze) de prima mea zi de scoala cu ghiozdanul meu superb cu Alba ca zapada si cu piticii haiosi dar nu discutam despre asta …
Parinti + copii = Poze ! Dar multe rau … nu spun ca este ceva gresit dar parca ar fii fost frumos ieri sa se fii dat drumul si la facultati de ce ?

Pai aici vine chestiunea care e cea mai buna .. vedeam ieri si elevi dar si studenti si gata :)) scapam de poze !!

Asa pe 1 de octombrie iar vezi cum feisbucu arunca cu poze una cate una … vezi cum parada modei se preda pa feisbuc si ca Ai Stil aia de la kanal de ramane in urma precum un trabant plin de tuica ..

Bine pana pe 1 octombrie e cale lunga zile grele este cazul sa discutam despre scoala pentru ca aici avem problema principala .

Ieri a fost un moment excelent sa ne facem de rahat noi ca tara ce vrem a fii cea mai buna … ne dam cu bata in ce avem noi intre picioare la prostie pentru ca NU VREM SA FIM NORMALI!

Exact daca spun asta iar am sa fiu etichetat cu nesimtire dar e corect ce spun ..

kbdna8.jpg


Politicul a zis cu ordin de la Presedinte de partid …. ca gata scoala inseamna viitori electori (nu copii .. a nu aia inca nu …) si anume parintii asa ca fiecare sa iasa cu hainele cele mai bune (alea de pasti) si sa inceapa bai de multime ca acus vine nebunia cu campania aia electorala si parintele copilului are chef atunci sau nu … a aflat ieri marile realizari ale partidului comunist :))

Da rad ! Cu lacrimi de crocodil chiar rad pentru ca o imagine … cat as vrea eu sa o spun la un mod frumos … a reusit sa devina virala …. pa bune ma Pandele da aia cu firea buna nu te-a invatat si pe tine ca nu pe catedra se suie omu ?

Pai ce ai facut ma nene … ai zis sa te impui si o scena nu ai facut … ce consilieri ai ? Aruncai in Recycle Bin ca te-ai facut de rahat ma nene ca astia cu internetu … aoleo abia asteptau sa o faci ca sa devina viral … Deh ma nenea Pandele daca consoarta nu te educa … Sa zic eu cum se numeste asta ?! GHINION !

Pai ma nene cum sa te pui cu ala de la Sinaia ? Ala crezi ca nu are catedra ? Sau ala nu se poate impune ?

Ba da … dar ala sta la fel cu copii jos … discuta de la acelas nivel nenea Pandele … nu ca tine si inca ceva … pacat de costum ca sta pe un creier gol nenea Pandele ..

Deci dragilor pe langa faptul ca invatamantul romanesc este in coma indusa … si pe langa faptul ca scolile din aceasta tara 90% sunt la pamant incepem un an scolar in care ISU tace … iar noi inchidem iar din ochi neputinciosi si cu gandu … Las ca poate nu o fii dracu atat de mare ..

In fiecare an ma tot gandesc ca asa spunem mereu si ne rugam la Dumnezeu sa aiba grija de copii si de educatori , invatatori si profesori ca sa nu aiba probleme si la anu in vara sa ne bucuram de inca un an scolar incheiat .

Pacat ca in aceasta tara nu exista o prioritate la educatie si sanatate … pentru ca acestea duc la o tara … spre normalitate ..

P.S. : stiu ca fac greseli gramaticale sau de alta natura ... viata nu este perfecta iar din aceasta cauza .... am permisiunea de la mine sa si gresesc :) Acest post face parte din blogul meu ... unde acolo chiar vorbesc cum vreau :)

 
Cineva spunea: Schimbarea incepe cu tine sau Daca vrei sa iasa preferatul tau, atunci mergi si voteaza, altfel taci...
Aceiasi mancare ca in fiecare an la inceput de an scolar. Daca Presedintele Tarii a spus public ca Educatia nu este importanta pentru viitorul tarii, ce mai astepti de la altii.
 
Cineva spunea: Schimbarea incepe cu tine sau Daca vrei sa iasa preferatul tau, atunci mergi si voteaza, altfel taci...
Aceiasi mancare ca in fiecare an la inceput de an scolar. Daca Presedintele Tarii a spus public ca Educatia nu este importanta pentru viitorul tarii, ce mai astepti de la altii.
Dar despre imaginea care face cat 1000 de cuvinte ce spui ?! Vor sa fie sus dar defapt pica in penibil ..
 
La noi conteaza notorietatea si cu cat esti vorbit mai mult, fie de bine sau rau, cu atat mai bine.
Asta si urmaresc, publicitate gratis ca se apropie alte alegeri. :D
 
Loading...
Back
Sus