Site Inactiv

Ade

Active Member
Registered
Full Member
Astazi am incercat sa editez putin in phpmyadmin cu ajutorul unei persoane ...ca sa adaug un api key pt toate ep de la openload sa se transforme in 2target..cred ca intelegeti voi
Dar in loc sa se inlocuiasca au fost sterse de pe site toate link-urile de openload...desigur ca am facut un backup inainte in caz de ceva...dar dupa ce am adaugat backup-ul site-ul a devenit inactiv..adica nu se mai incarca..si cand ma uit la server status vad ca server load este cam mare:
1351f42fc00db0c81f7aa89a547af2b3.png

daca ma poate ajuta cineva as fi tare recunoscator
3030852ba9abc5b586d7ade3ea0dfb84.png
 
Ultima editare:
Dacă ești pe dedicat încearcă să dai un reboot și să vezi ce proces consumă așa de multe resurse de ai acel load. Dacă nu ai acces la server(fiind pe shared sau vps managed) atunci dă mesaj la suport pentru că eroare aceea bad nginx este din server și nu din site
Încearcă să dezactivezi pluginurile din site, în special cele de cache(dacă ai). Posibil să fie o problemă și de acolo
 
1. de asta nu e bine sa dai acces oricui la site
2. sterge db actual
3. urca backup db
4. din admin panel dezactiveaza cache si daca nu iti merge admin panel, mergi in ftp la wp-content/plugin si adauga 1 in fata la numele pluginului de cache
5. acum incearca iar si vezi daca merge.
6. daca nu merge dezactiveaza cloudflare pentru moment
7. mergi in wp-config.php unde ar trebui sa ai o linie de code cu cache, o stergi, salveaza si acum acceseaza site

.ca sa adaug un api key pt toate ep de la openload sa se transforme in 2target..cred ca intelegeti voi
1. nu trebuia de aici
2. 2target este total diferit de alte sisteme de gen, care nu va functiona daca schimbi url si api.
3. mergea simplu prin adaugarea la code in sursa la site
4. nu stiu cum a putut respectivul sa iti recomandate asa ceva
5. acum punel pe respectivul sa iti repare site-ul.

Eu mereu am recomandat pentru astfel de treburi pe @Naruto9 si @Susp3kt pentru ca am colaborat si colaborez cu ei. Stiu ca fac treaba buna si nu te lasa cu ochii in soare cand nu merge site. E posibil sa fie si altii, dar nu am colaborat cu ei.


Din cate vad esti pe shared si slabe sanse sa vezi ce consuma mult.
 
Update:
Desi scrie mare cat capul ************ ca imaginile sa fie urcate aici, vad ca nu se tine seama, Ai noroc ca problema e grava si ai nevoie de ajutor ca imediat primeai delete si suspend 24 ore.
 
1. de asta nu e bine sa dai acces oricui la site
2. sterge db actual
3. urca backup db
4. din admin panel dezactiveaza cache si daca nu iti merge admin panel, mergi in ftp la wp-content/plugin si adauga 1 in fata la numele pluginului de cache
5. acum incearca iar si vezi daca merge.
6. daca nu merge dezactiveaza cloudflare pentru moment
7. mergi in wp-config.php unde ar trebui sa ai o linie de code cu cache, o stergi, salveaza si acum acceseaza site



1. nu trebuia de aici
2. 2target este total diferit de alte sisteme de gen, care nu va functiona daca schimbi url si api.
3. mergea simplu prin adaugarea la code in sursa la site
4. nu stiu cum a putut respectivul sa iti recomandate asa ceva
5. acum punel pe respectivul sa iti repare site-ul.


Eu mereu am recomandat pentru astfel de treburi pe @Naruto9 si @Susp3kt pentru ca am colaborat si colaborez cu ei. Stiu ca fac treaba buna si nu te lasa cu ochii in soare cand nu merge site. E posibil sa fie si altii, dar nu am colaborat cu ei.

Din cate vad esti pe shared si slabe sanse sa vezi ce consuma mult.
probabil nu a fost cel mai bun plan sa editam in phpmyadmin...nici acum nu ne-am dat seama de ce a fost inactiv in acel moment dar totusi ma ajutat pana la ora asta cu rezolvarea...plus de asta si-a cerut scuze si in alt mod decat doar prin cuvinte...deci e greseala mea intradevar si a lui dar...na asta este ...
multumesc de sprijin....si eu inca vreau sa ma ajute cineva cu acel 2target..insa ce se intampla daca adaug acel api si pe site am deja cateva fisiera care sunt shortate cu 2target? se vor shorta de 2 ori?
 
Loading...
Back
Sus