sitemap imagini

cataspy

Active Member
Registered
Full Member
Va salut cu respect, am si eu o mica nedumerire referitor la un nou proiect care vreau sa il pun pe picioare, pana acum la toate site-urile care le-am facut nu am dat sa indexeze sitemapul si imaginiile filmelor deoarece nu le puneam un titlu ( erau gen 5425.jpg ) si dupa parerea mea nu avea nici un farmec sa le indexeze dar acum am mai intrebat in stanga si in dreapta si multe persoane mi-au spus ca la ei sitemapul indexeaza si imaginiile, astept si eu o parere concreta de la voi sa stiu ce sa fac. Ma gandeam ca la proiectul acesta numele imaginiilor sa fie ori numele filmului ori niste taguri care le adaug in film. Alta intrebare ar fii referitor la taguri, pana acum pe site-urile actuale am bagat un plugin care imi pune singur tagurile (sus,jos,acum,aici,) si ma gandeam sa le pun eu manual dar taguri de genul acum ai ajuns aici, merge incet si ajunge, face tot ce vrea, genul acesta te taguri care dupa parerea mea parca ar da mai bine in seo dar oricum in sitemap nu le voi indexa sa nu se ia de mine nea gogu :)) . Va rog sa imi spune-ti si mie cum ar fii mai bine din punct de vedere seo la ambele "probleme" sa zic asa. Multumesc mult! :D
 
Se stie ca img aduce foarte mult trafic din google.
Pentru a te folosi de asta, img trebuie sa aiba numele si aoncora la film.
Numele la fisier img trebuie sa fie pus inainte de a urca pe host, iar ancora o adaugi dupa ce ai facut upload.
 
nu prea am inteles concret unde trebuie sa adaug anchora imaginii si sa dau un exemplu : marinela merge pe strada pana la o prietena, asta sa fie numele filmului, in titlul imaginii pun tot la fel acest titlu + anchora ? si ca idee ce anchora s-ar potrivii la acest titlu?
 
Numele si ancora la img sa fie aceiasi cu titlul sau cel putin sa contina keywordul principal.
marinela merge pe strada pana la o prietena
Da.
Numele la img il editezi in calculator.
Ancora o setezi imediat dupa upload pe wordpress.
 
Am inteles acum, mersii mult alex dar te rog citeste ce am scris si despre taguri si lamureste-ma si pe mine :D
 
Am titlul urmator : Merge in germania dar se intoarce inapoi
taguri : merge,germania,intoarce,inapoi ( asa am in momentul de fata pe site-ur )
ma gandeam ca pe viitor sa fac gen asa : merge in germania, se intoarce acasa din germania, din otopeni pleaca in germania, blue air germania, sa bag mai multe cuvinte in taguri si sa le fac mai lungi gen o cautare pe google.
 
Titlu si tag gen cautari pe google da mereu rezultate mai bune, decat cele traditionale.
Daca in articol este vorba cum se ajunge in germana si inapoi, atunci e recomandat sa folosesti acest titlu si tag, plus altele relevante.
Si oricand e mai bine sa adaugi tag manual decat sa lasi un program sa le aleaga. Asta depinde si de priceperea ta la acest capitol. Uneori un program/plugin poate face o treaba mai buna.
 
Loading...
Back
Sus