SmartTV - Varianta usoara pentru a cauta si vedea clipuri pe youtube

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Daca ai SmartTv acasa sau ai folosit unul macar odata stii cat de naspa este utilizarea pe youtube sau orice inseamna internet pentru ca trebuie sa tastezi totul cu telecomanda, asta daca nu cumva ai o tastatura.

Exista o varianta mult mai usoara pentru a scapa de acest chin.

1. ai nevoie de un telefon, tableta sau chiar laptopul tau
2. smartTv trebuie sa fie conectat la acelasi router prin cablu sau wifi
3. accesezi youtube de pe telefon, tableta, laptop, desktop si cauti ce te intereseaza
4. accesezi clipul care te intereseaza si in player vei vedea pictograma de mai jos.
44e48ada56264c4a9f373cb8f9c1de8e.png

5. Click pe aceasta si iti va arata pe ce device vrei sa ruleze. il alegi si imediat va rula pe smart Tv.


Pentru filmele din calculator/laptop se procedeaza asa:

1. smartTV trebuie la fel sa fie conectat in retea
2. click dreapta pe numele la film si apoi alege numele la device din retea sau alege ruleaza in retea unde alegi numele la smarttv

Asta functioneaza si de pe telefon sau smartphone care sunt conectate la aceiasi retea.

In acest fel ma jucam eu cu smart Tv a lu sora-mea sau frate-miu cand le era lumea mai draga puneam ceva pe TV fara ca acestia sa stie.

Este recomandat sa aveti o parola puternica, unica la wifi sau router si nu lasa pe cea default pentru ca oricine care are acces poate manipula orice device din retea.
 
Foarte tare faza, am incercat si merge nu mai tre sa scriu cu telecomanda :))
Am incercat si cu imagini si video-uri din calculator si merge super de pe windows 10 fara sa instalez nici un program
FOBzhty.png
 
Ultima editare:
Loading...
Back
Sus