Sonorizari evenimente Spania

Cyry

VIP Club
Registered
Sponsor
Full Member
VIP Club


Sonorizari evenimente
DjCyry.com va ofera servicii complete de sonorizare & dj pentru diferite evenimente din viata ta cum ar fi: nunti, botezuri, petreceri private, baluri, cununii si multe altele.

In cei 10 ani de experienta am incercat sa oferim serviciile noastre la standarde care sa satisfaca cele mai exigente gusturi, atat din punct de vedere tehnic cat si muzical.

Pune distractia pe primul plan. Aceasta este cel mai important lucru de care ai nevoie ca totul sa iasa perfect. Lasa amanuntele pe seama Dj-ului! Orice eveniment reusit, fie ca e vorba de nunta, botez, sau petrecere, depinde in mare masura de ambianta muzicala, de calitatea sunetului si de jocul de lumini.

Avand o bogata experienta de Dj Nunta, Dj Botez sau Dj pentru petreceri private, va garantam o sonorizare de exceptie. Sonorizare nunta, sonorizare botez, petrecere aniversara, petrecere privata, petrecere corporata, indiferent de eveniment, muzica de calitate va rasuna.

MUZICA este unul din cele mai importante ingrediente ale unui eveniment. Ea reprezinta un amanunt de care toti participantii la eveniment isi vor aduce aminte mult timp. “Muzica face totul” este motto-ul nostru, iar acesta este secretul unui eveniment reusit.

De ce ai alege un Dj? Noi cei de la DjCyry.com iti recomandam sa alegi Dj la petrecerea organizata de tine deoarece acesta iti pune la dispozitie un program de muzica diversificat, incepand cu anii 70-80-90, latino, blues, rock&roll, usoara, populara, lautareasca, disco, house.

Nu uita :
Dj-ul se adapteaza mult mai repede cerintelor invitatiilor decat in cazul formatiei, indiferent de natura evenimentului.

Ce echipament folosim ?
Echipamentul nostru este de cea mai inalta calitate , respectand cerintele clientilor nostrii .
Laptop + Controller Numark MixtrackPro 2
Boxe : Cerwin Vega Intense INT 252 V2 , de 1000w fiecare
Amplificari : Dynacord SL 1800
Microfoane Shure ….etc



*Efectuam deplasari pe teritoriul Spaniei , in general Madrid si imprejurimi .

Web : http://djcyry.com/
 
Degeaba ai suer scule daca 99% din manele nu sunt realizate profesional. Acum 9 ani eram cu un amic in masina lui. Tipul asculta toata ziua manele, iar in masina avea un sistem pe 24 de canale. Intr-o zi l-am convins sa puna muzica de care ascult eu. A ramas masca ce poate face sistemul lui cu muzica profesional realizata.
 
Degeaba ai suer scule daca 99% din manele nu sunt realizate profesional. Acum 9 ani eram cu un amic in masina lui. Tipul asculta toata ziua manele, iar in masina avea un sistem pe 24 de canale. Intr-o zi l-am convins sa puna muzica de care ascult eu. A ramas masca ce poate face sistemul lui cu muzica profesional realizata.

Ce treaba are una cu alta ? La o nunta/botez/chef nu pui numai manele , si daca alea care le pui , le pui bine
nu e nici o problema .Manelele din ziua de azi numai sunt ca alea de acum 9 ani , totusi au o calitate mai buna,
192/256 kbps ,care e o calitate destul de bunicica . ideea in sine e ca la sfarsitul noptii sa zica lumea , BV DJ , sa
se distreze,sa iasa ca la carte ....nu il doare p-ala ca tui pui o manea la 192kbps si un dance la 320 kbps .
Referitor la scule , nu compara o boxa de 2 x 15" full range si driver cu una de 12" si driver , nu exista comparatie,asta
ca sa numai vorbim de firme/fidelitate . Totusi , vorbim de Dynacord si Cerwin Vega ...nu de Skytec sau ' Jun jhang' ...
 
Nu ai inteles ce voiam sa spun. Chiar si la 256kbps nu se aude ca un trance. :D Si la nunti, botez 95% va fi manele. Daca esti bun ii poti convinge sa asculte si altceva.
Pana la urma un DJ bun nu este cel care mixeaza mai bine, care are sculele cele mai bune ci cel care stie ce vrea asculatorul. Chiar daca uneori trebuie sa repete aceiasi melodie de 20 ori intr-o noapte.
 
Loading...
Back
Sus