Cumpar Spatiu banner, link, advertorial pe bloguri

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Cumpar spatiu banner de 300x250 in primul desktop sau articol pe aproape orice tip de site.
Site-ul trebuie sa aiba 100% trafic real

Cei care aveti spatiu disponbil, va rog sa postati mai jos sau prin Pm, urmatoarele date.

1. url site
2. locatia unde va fi afisat bannerul. Este pe homepage / articol sau toate paginile
3. numar aproximativ de vizite unice pe luna
4. pret per cpc sau cpm. Aici alegeti doar una singura si specificati pretul dorit

Plata o fac saptamanal prin paypal, sau lunar daca se doreste.
Bannerul care va fi afisat il gasiti aici. Puteti da mai multe refresh sa vedeti ce banner sunt in sistem.
http://www.roforum.net/src/banner.html

Contorizarea va fi prin dfp si adglare.

Voi alege cele mai bune oferte si perioda de teste este de 3-7 zile sa vedem conversia care este cu plata.
Rog seriozitate si fara trafic fake pentru ca nu platesc asa ceva.

Multumesc.
 
Update:
Cumpar si postari e facebook.
Va rog sa imi spuneti cat costa o postare pe toate grupurile in care sunteti activ si pe pagini.
La grupuri spuneti numarul acestora iar la pagini sa imi spuneti numarul de like.
Nu uitati sa specificati pretul la o postare peste tot.
Link vor fi preluate de pe ridtube. Iti pot oferi eu unul sau poti alege tu, in caz ca stii ce ar putea fi interesant.

Astept oferte,
 
Update:
Mai cumpar si link feed adaugat in sidebar. Aceasta poate aparea oriunde in sidebar, sus, mijloc, jos, unde ai loc.
Acesta este link: http://www.ridtube.net/feed
5 postari afisate sau full 10, tu alegi.
Cei interesati sa imi spuna url si pretul pe luna.
 
Salut , poate nu e bine ce fac dar am vazut postarea cu facebook .
Pana sambata voi face un edit acestui post cu numarul tuturor grupurilor si sa calculez cati membri are fiecare
Ps: Oricum sunt pese 120 de grupuri ce au de la 10k pana la 600k
Cumpar si postari e facebook.
Va rog sa imi spuneti cat costa o postare pe toate grupurile in care sunteti activ si pe pagini.
La grupuri spuneti numarul acestora iar la pagini sa imi spuneti numarul de like.
Nu uitati sa specificati pretul la o postare peste tot.
 
Interesant rau.
Nici cu bani nu gasesc oferte.
Repet ce am nevoie.
1. spatiu banner
2. spatiu pentru feed in sidebar
3. postari pe facebook si alte retele sociale
4. advertoriale scrise de voi

La fiecare oferta imi spuneti url si pretul cerut pe luna sau pe advertorial.
 
3. postari pe facebook si alte retele sociale
revin cu un link catre contul inscris in 155 de grupuri publice in total sunt 229 , referitor la pret habar nu am cum merge piata
1efc7df5c0.jpg
 
Ultima editare:
Revin cu update:

Cumpar link pe site care sunt sub 1 milion in alexa, bounce rate sub 65.
Ma intereseaza ca pe cuvintele de mai jos site-ul tau sa fie pe prima pagina in google
- muzica online
- muzica hits
- muzica super noua
- jocuri online
- stiri tehnologie
- orice nume de film 2017 care se afla pe prima pagina

Keuword de mai sus nu trebuie sa fie exact ci relevante cu acestea.
Imi spuneti pretul si daca imi convine voi cumpara.

De retinut:
Nu cumpar pe tot site-ul ci pe o pagina deaja existenta, asa ca faceti oferta conform acestui criteriu.
 
Revin cu update:

Cumpar link pe site care sunt sub 1 milion in alexa, bounce rate sub 65.
Ma intereseaza ca pe cuvintele de mai jos site-ul tau sa fie pe prima pagina in google
- muzica online
- muzica hits
- muzica super noua
- jocuri online
- stiri tehnologie
- orice nume de film 2017 care se afla pe prima pagina

Keuword de mai sus nu trebuie sa fie exact ci relevante cu acestea.
Imi spuneti pretul si daca imi convine voi cumpara.

De retinut:
Nu cumpar pe tot site-ul ci pe o pagina deaja existenta, asa ca faceti oferta conform acestui criteriu.
In sfarsit s-a gasit cineva sa faca o miscare inteleapta.

Am 4 siteuri care pur si simplu se bat pentru locurile 1,2,3 si 4 pe prima pagina in google pentru cuvintele "nume film 2017 online subtitrat"
Si am mai multe filme nu doar unul singur care sunt pe pozitia 1,2,3 sau 4 : mai jos nu am.

De asemenea am site care pe cuvintele "filme 2017" este pe prima pagina google , si nu contine nici unul din cuvintele filme,2017 in denumirea domeniului ci pur si simplu este denumirea categoriei.
Site-ul este optimizat bineinteles cu pluginul Seo Ultimate. Are un singur link pe el, este al unui domeniu recent achizitionat. Prima postare este de acum 3 saptamani si deaja are vizite intre 400 - 500 pe zi toate din google. Domeniul este nou dupa cum vorbeam si am ramas surpris pentru ca are un film pe locul 4 prima pozitie in google iar locul unu al aceluiasi film este ocupat lejer tot de un site de-al meu.Sunt uimit de ce poate sa faca acest plugin si cu aceasta ocazie va anunt pe toti ca am mai lucrat la la el, si i-am adus imbunatatiri care sunt convins ca membri comunitati RoForum vor fi incantati, insa mai am ceva de lucru, dar voi reveni. De asemenea voi prezenta anumite tehnici seo pe care le are pluginul unde puse in practica, va ajuta foarte mult site-ul.

Vand linkuri pe paginele siteuri-lor in care sunt filme astfel:
Pozitia 1 prima pagina google : 10 euro
Pozitia 2 prima pagina google 9 euro
Pozitia 3 prima pagina google 8 euro
Pozitia 4 prima pagina google 7 euro
Doar 2 siteuri au Alexa 279K respectiv 460k cele care ocupa pozitia numarul 1 si numarul 2 , iar unul din filme care este pe pozita 2, pozitia 1 este ocupata de youtube cu trailerul filmului. Cele de pe pozita 3 si 4 au Alexa 1.31M si celalalalt 7.4M pentru ca ti-am spus ca site-ul are 3 saptamani insa vand si pe acestea daca iti convine pretul.
Siteurile vor ramane asa cum sunt, adica nu voi mai adauga linkuri probabil voi vinde in genul cum ai solicitat tu, doar cu un singur link in pagina.

Din motive personale iti voi dezvalui doar un site pe care il vei alege tu pozitia1,2,3 sau 4 pe celelalte urmand sa ti le dezvalui doar daca vei achizitiona de pe primul.
Nu ofer nici o reducere indiferent cate linkuri achizitionezi

Astept!
 
Multumesc de raspuns.
1. orice site nou intre 1-3 luni primeste boost de la google si apoi revine pe pozitia reala
2. preturile in opinia mea sunt cam mari, tanad cont ca un link normal wide se vinde cu 1-5$ pe luna
3. degeaba este in prima pagina daca bounce rate este mare si peste 1 milion alexa. Nu ma ajuta cu nimic pe mine personal.
4. nu ai specificat perioada la link. este pe luna sau permanent?
 
Multumesc de raspuns.
1. orice site nou intre 1-3 luni primeste boost de la google si apoi revine pe pozitia reala
2. preturile in opinia mea sunt cam mari, tanad cont ca un link normal wide se vinde cu 1-5$ pe luna
3. degeaba este in prima pagina daca bounce rate este mare si peste 1 milion alexa. Nu ma ajuta cu nimic pe mine personal.
4. nu ai specificat perioada la link. este pe luna sau permanent?
Cu placere!
"Doar 2 siteuri au Alexa 279K respectiv 460k cele care ocupa pozitia numarul 1 si numarul 2 din prima pagina google, iar unul din filme care este pe pozita 2, pozitia 1 este ocupata de youtube cu trailerul filmului." cu bounce rate sub 65 .

Avand in vedere in vedere concurenta foarte mare pe aceasta nisa pretul pentru un link pe o pagina care ocupa locul 1 respectiv locul 2 pe cuvinte cheie este unul decent, sa nu uitam ca s-au platit 10 pe un advertorial Exemplu aici ,si nu pe o pagina care are foarte multe vizite inca de acum conditiile in care filmul nici nu a aparut.

Linkul este unul permanent si nu temporar cum probabil te-ai gandit.

De asemenea precizez ca aceste pozitii se mentin pe aceleasi locuri indiferent de locatia din care intri. Am facut teste proxy din SUA, Olanda, Germania si bineinteles Romania atat pe google.com cat si pe google.ro
 
Eu ofer gratis două site si două pagini facebookul pentru link si post
 
Un link si pentru mine ptr pagina fb ceva peste 11k fani. (majoritatea femei..gospodine) si altul ptr o pagina cu 6-7k asta e mai internationala, mai mult baieti. Ca si video spre care sa mai faci trimitere, in perioada asta cred ca ar merge incarcat asta.
 
Ultima editare:
Asa de inceput de an cine face schimb de link pentru 1-3 luni maxim.
Schimbul este cu Ridtube.net cu urmatoarele link-uri:

1. Ancora - Games Trailer - Link: http://www.ridtube.net/channel/GamesTrailer
2. Ancora - News Video - Link: http://www.ridtube.net/channel/newsvideo
3. Ancora - Pranks and Fails - Link: http://www.ridtube.net/channel/PranksandFails
4. Ancora - Hits Music - Link: http://www.ridtube.net/tag/hits

M-ar interesa ca link sa apara doar in homepage dar daca nu puteti se poate lasa si wide

Unde apare link tau?
Sunt doua variante si alegi cea care iti convine tie mai bine.

1. Footer wide adica pe toate paginile
2. Pe pagina special facuta Parteneri unde apare link tau si link catre aceasta pagina apare in seciundea de jos stanga.

Caut 10 schimb de link acum si fiecare poate alege unul link de mai sus.
Nu pot accepta pentru moment link catre site de adult.

Link il puteti lasa aici sau pe privat.
 
Loading...
Back
Sus